Költöztetés másik domain alá

Több
1 éve 10 hónapja - 1 éve 10 hónapja #16662 Írta: Mih
Költöztetés másik domain alá téma létrehozva Mih által
Sziasztok!

Régi domainemről akarom Akaeba-val lementett oldalamat egy másik nevű domain-re feltenni. 
E leírás alapján csináltam, 
help.tarhelypark.hu/tarhely/joomla-koltozes-2-visszaallit/
a domain másik cégnél van amúgy, már a "Ha nem cPanel volt, ahol a mentést végezted, akkor valószínűleg phpMyAdmin felületről kellett exportálnod az adatbázist. Ez esetben létre kell hoznod itt egy ugyanolyan nevű adatbázist a cPanel->Adatbázisok->MySql adatbázisok menüpontban, majd a phpMyAdmin felületen be kell importálni a mentést."  résznél elakadtam. 
1044 - A(z) ''@'localhost' felhasznalo szamara tiltott eleres az ' ' adabazishoz.
Visszagondolva, a régi oldalra, ahol hiányzott a Cpanel, az adatbázist a saját felületükön kellett létrehozni, mondjuk c121212aa volt a neve, viszont az új domain cPaneljében az Új adatbázis: megnevezésnél "kivan előre jelölve" az hogy ujdomain_   - alulvonással -ez fixen van beírva, és ezután lehet beírni a régi oldal adatbázisnevét.
Majd ezután a phpmyadmin-el beimportáltam a régi lementett adatbázist, ekkor dobta a fenti hibát.
Az adatbázisok fülön a "gyári" information_schema illetve a beírt ujdomain_c121212aa  adatbázisok melletti Jogosultságok ellenőrzése menve azt írja ki hogy nincs jog. Megcsináltam azt is hogy töröltem az adatbázist, újra létrehoztam majd kihagyva az importálást, létrehoztam a leírás szerint a következő lépéssel az adatbázis felhasználót ugyanazzal a névvel, jelszót adtam, jogosultságotoknál az összeset bepipáltam, így már a cPanelen megjelenik a jogosult felhasználók között, viszont így is a fenti hiba jön, a tiltott elérés.
Valakinek van ötlete, mi lehet a gond?

Köszönöm



 
Utolsó szerkesztés: 1 éve 10 hónapja Mih által. Indoklás: Nyelvtani hiba

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
1 éve 10 hónapja - 1 éve 10 hónapja #16663 Írta: csicsa55
csicsa55 válaszolt a következő témában: Költöztetés másik domain alá
A pontosítás kedvéért. Te szerintem másik tárhelyszolgáltatóra költözteted az oldalt. Az rendben, hogy másik domainen lesz elérhető, de ha maradtál volna az eredeti tárhelyszolgáltatódnál és ők kezelték volna az új domaint is, akkor ingyen és bérmentve átállították volna a tárhelyedet, Neked meg nem lett volna dolgod.

De nézzük a problémát. Próbáltam értelmezni az írásodat, lehet velem van a baj, de nem egészen világos. Ettől függetlenül egy olyan módszert javaslok, ami mindenhol működik.

Ezeket a varázslós importálásokat és exportálásokat nem szeretem, mert amennyi könnyítést ígér, annyi szívás is van vele.
A régi szolgáltatónál phpadminba belépve az adatbázisba a táblákat importálnám ki, nem magát az adatbázist.
Ez után az új tárhelyszolgáltatónál létrehoznám az új adatbázist az admin paneljén és a felhasználót. Az nem baj, ha az adatbázis neve, a felhasználó neve és a jelszava eltér a régi szolgáltatóétól.
Ha megvan az új adatbázis és a felhasználó, akkor szintén phpadminba lépnék be és beimportálnám a táblákat.

A régi helyről ftpn lehúznám a fájlokat és az új tárhelyre feltolnám.
Majd ez után megnyitnám szerkesztővel a configuration.php fájlt és átírnám az adatbázis tábla nevét és a felhasználót+plusz jelszót, amennyiben nem egyezik meg a régi helyen lévőkkel.

Konkrétan ezeket a sorokat:
public $user =
    public $password =
    public $db =
    public $dbprefix =

Még nem vagyunk meg mindennel. Ami még el szokott térni szolgáltatónként az a tárhelyszolgáltató szerverének mappastruktúrája.
A log és a temp mappát is aktualizálni kell.

public $log_path =
public $tmp_path =

Ha a tárhely admin panelén nincs erről információ, akkor ezt egy php kóddal lehet kideríteni. Létrehozol jegyzettömben egy txt állományt, aminek a kiterjesztését átírod php-re és adsz neki egy fájlnevet. Majd szintén jegyzettömbbel beleírod a következő kódot:

<?php phpinfo(); ?>

Ezt feltöltöd a tárhely gyökerébe és futtatod: domainneved.hu/phpfájlneve.php

Ennyi. Ez után illene működnie az oldalnak.

Még a php futtatási környezet okozhat problémát, de ez akkor jellemző, ha túl régi a joomlád és magas neki az új alapértelmezett verzió.
 
Utolsó szerkesztés: 1 éve 10 hónapja csicsa55 által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Mih

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
1 éve 10 hónapja - 1 éve 10 hónapja #16664 Írta: Mih
Mih válaszolt a következő témában: Költöztetés másik domain alá
Szia

Köszönöm szépen a szakszerű, részletes választ!
Igen, másik tárhelyszolgáltatóhoz költöztetnék, mert a régi 400%-al ,vagyis 4-szeresére megemelte az árakat, hobby tesztelgető oldalért  ennyit nem tudok kifizetni. Meg szeretném tanulni a Joomlat.
Az a gond, hogy belépni még be tudok, viszont a
phpmyadmin már nem enged be.
Viszont az Akaeba m ellett  FTP-vel átmásoltam
saját gépre tömörítetlenül a  könyvtárstuktúrát, administrator, bin, cache.cli stb, ebben melyik könyvtárban találom a fő?  adatbázist? Vagy az szét van szórva különböző sql fájlokba?
Az is gond hogy az Általad megadott configuration.php-t is már szerkesztgettem, a
    public $user =
    public $password =
    public $db =
sorokat a régi adatokkal töltöttem ki, ez így jó?
Viszont  a
   public $dbprefix =               
sor a régi oldalról nincs  felírva.  Ez még a Joomla telepítéskor kellett megadni, ha jól emlékszem, ezt ki lehet nyerni valahonnan?

Köszönöm a választ!
Utolsó szerkesztés: 1 éve 10 hónapja Mih által. Indoklás: nyevtani hiba

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
1 éve 10 hónapja #16665 Írta: csicsa55
csicsa55 válaszolt a következő témában: Költöztetés másik domain alá
Azt nem tudtam, hogy a régi phpmyadminba már nem lehet belépni. Akkor melósabb lesz.
Sajnos ftpn az adatbázis nem elérhető. Így hiába is keresed.
Akkor a következő a javaslatom. Telepíts a gépedre egy wamp servert és az akeebával lementett adatbázist abba próbáld beimportálni. Majd ezután a gépeden futó phpmyadminba belépve exportáld csak a táblákat egy fájlba.

Viszont  a
   public $dbprefix =               
sor a régi oldalról nincs  felírva

A configuration.php fájlban benne kell lennie (hacsak ki nem törölted).

Az is gond hogy az Általad megadott configuration.php-t is már szerkesztgettem, a
    public $user =
    public $password =
    public $db =
sorokat a régi adatokkal töltöttem ki, ez így jó?

Ezt az adatbázis új helyre való beimportálása után szokás szerkeszteni, megváltoztatni, amennyiben nem egyezik meg az új adatbázis neve, felhasználó neve és jelszó valamint előtag.

Ezt viszont nem értem:

sorokat a régi adatokkal töltöttem ki, ez így jó?


Mi az, hogy a régi adatokkal töltötted ki? Az van benne eleve, ha mentésből dolgoztál. Új joomla telepítésénél lehet más a tartalma a telepítő lefuttatása után.

Nem bántásból mondom, de szerintem jobban jársz, mielőtt rontasz a helyzeten, ha valamelyik itteni fórumozóval csináltatod meg. Vannak itt többen is, csak ritkán jelentkeznek be.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
1 éve 10 hónapja - 1 éve 10 hónapja #16666 Írta: Mih
Mih válaszolt a következő témában: Költöztetés másik domain alá
Szia

Köszönöm szépen hogy ennyit foglalkozol velem!
Már az első válaszban elfelejtettem megkérdezni hogy "A régi szolgáltatónál phpadminba belépve az adatbázisba a táblákat importálnám ki, nem magát az adatbázist." azt jelenti hogy a saját  adatbázis fát lenyitva   egyesével exportáljam ki, pl a
action_logs sort? És ezt az összes, kb 40 táblával?
Mert közben sikerült belépni a régi phpMyAdminba.
Amúgy igazad van hogy rosszul csinálta(m) meg az Akaeba a mentést, mert a régi adatokból nincsenek benne eleve az adatok a "kickstart"-ba, kivéve a Database table name prefix van kitöltve.
Az összes adatmezőt automatikusan   ki kellene töltenie  az Akaebanak? Database server host name , User name, stb? A Database server host name  az localhost vagy az oldal neve.hu?
Azt is elfelejtettem mondani hogy a domain név is megváltozott, nemcsak a szolgáltató.
Azért szerkesztettem a configuration.php-t mert pl a régi password-ot  az uj szolgáltatónál  kevés karakterre hibatkozva ki kellett egészíteni.
A régi szolgáltatónál teljesen más volt a könyvtárstuktúra is, a /var on belül volt a public oldal.
A <?php phpinfo(); ?> scriptet megcsináltam, el is indult, de pl a tmp re csak ezeket adta:
SERVER    /tmpsys_temp_dirno valueno value
Köszönöm szépen



Sikerült belépne
Utolsó szerkesztés: 1 éve 10 hónapja Mih által. Indoklás: nyetvani hiba

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
1 éve 10 hónapja - 1 éve 10 hónapja #16667 Írta: csicsa55
csicsa55 válaszolt a következő témában: Költöztetés másik domain alá
Bocsánat. Rossz függvényt írtam. Neked nem az info, hanem a realpath függvény kell.
Tehát a fájlod tartalma így nézzen ki:

<?php
echo realpath("phpfájlodneve.php");
?>

Mégis be tudsz lépni phpmyadminnal nagyszerű!

azt jelenti hogy a saját  adatbázis fát lenyitva   egyesével exportáljam ki, pl a
action_logs sort? És ezt az összes, kb 40 táblával?


Dehogy! Neki ne állj egyesével kijelölgetni.

Az adatbázis tábla importálás így néz ki.

Van egy information schema, azt hagd a fenébe és van egy másik. Arra a másikra kattintasz, majd exportálás.Táblák exportálása a "adatbazisodneve" adatbázisból
A gyors megoldás általában jó. Vagy ha zippelni szeretnéd (mert úgy engedi az új szolgáltató, akkor az egyedit válaszd. Ott semmihez ne nyúlj, kivéve a tömörítést Válaszd a zip-pelve opciót.  Majd az alján indítás.
Utolsó szerkesztés: 1 éve 10 hónapja csicsa55 által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!