Megjelenítési probléma IE9-ben

Több
12 éve 1 hónapja #369 Írta: Zotius
Megjelenítési probléma IE9-ben téma létrehozva Zotius által
Bizonyára ismeretes mindenki előtt az Internet Explorer 9 "újítása", a "kompatibilitási nézet" gomb a browser URL beviteli mezőjének jobb oldalán:

Nos, egy érdekes dolog tűnt fel ezzel kapcsolatban. Ha a kompatibilitási nézet a fenti képen látható OFF (kikapcsolt) állapotban van, akkor a Kereső képernyőn az egyes keresési opciók megjelenítése rendben van,

... de ha a kompatibilitási mód ON (bekapcsolt),

akkor ugyanez a panel érdekes módon lépcsősen jelenik meg:

Ez a kompatibilitási gomb akkor jelenik meg a böngészőnél, ha az oldal feljécében (header) a meta tag-ek között nincs definiálva az X-UA változó
<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content= [valamilyen_érték] />
Tekintettel arra, hogy Joomla-s oldalnál ez megjelenik, így egyértelmű, hogy a Joomla rendszer ezt a tag-et nem teszi be a megfelelő értékkel a fejlécbe. Ha viszont ettől függetlenül mégis kompatibilis, akkor ennek benne kellene lenni, ellenkező esetben a fent bemutatott probléma állhat elő.
Szóval vigyázat, webmasterek: IE9 alatt ha gond van a rendereléssel, az X-UA Compatible változót rendesen definiálni kell!
Úgy tűnik, ez másoknak is jelentett már gondot, a prog.hu oldalon is van róla szó.
Mellékletek:

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
12 éve 1 hónapja #370 Írta: coilevi
coilevi válaszolt a következő témában: Válasz: Megjelenítési probléma IE9-ben
A Joomla rendszer honnan is tudná, hogy az általad használt aktuális sablon hogy viszonyul ehhez vagy ahhoz a böngészőhöz?

Az IE képen látható "hibájának" a megoldásához keress rá: "IE stepdown".

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #371 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: Válasz: Megjelenítési probléma IE9-ben
Talán nem értettél meg. Alaphelyzetben a kompatibilitási nézet OFF állapotban van.
Az oldal ekkor jól jelenik meg, semmi gond, tehát bekapcsolni sem kell. Semmi stepdown jelenség nem volt, ami indokolná a kompatibilitási nézet bekapcsolását. Csak kíváncsiságból kapcsoltam be.
Tehát alapból a rendszer (joomla sablon) kompatibilis. Ezt pedig érdemes "tudatni" a böngészővel is. Ezt így tehetjük meg:
A sablon index.php fájljában a <head> tag után beszúrtam a hiányzó sort:
Code:
<head> <meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=9" /> <jdoc:include type="head" />
Ennek hatására az IE9 böngészőben a kompatibilitási nézet gomb már meg sem jelenik, és a megjelenítés is rendben van. Erről szólt csak a bejegyzésem, nem hibajelentés volt.
Utolsó szerkesztés: 12 éve 1 hónapja Zotius által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
12 éve 4 hete #413 Írta: coilevi
coilevi válaszolt a következő témában: Válasz: Megjelenítési probléma IE9-ben
Bocs, akkor tényleg félrement nálam a dolog (valószínűleg a cím miatt).

Én arra gondoltam itt egyébként, hogy ha kompatibilitási nézetben jelentkezik a stepdown, akkor nem lehet, hogy a korábbi IE-kben is? Nem tudom pontosan, hogy mi ez a kompatibilitási nézet IE9 esetén, de az IE8-as ugyanilyen gombra ha ráklikkel az ember, és ott hibát lát, akkor nagy valószínűséggel ugyanazt a hibát látja IE7-ben is.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
12 éve 4 hete #415 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: Válasz: Megjelenítési probléma IE9-ben

coilevi írta: Bocs, akkor tényleg félrement nálam a dolog (valószínűleg a cím miatt).
...

Semmi gond. :)
A #371-ben idézett kódrészlet működése után nyomoznék, hogy ezt a
Code:
<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=9" />
sort nem lehetne-e alapból beépíteni valahová a Joomla alaprendszerbe,
pl. az utána következő
Code:
<jdoc:include type="head" />
által include-olt programrészbe valahová.
A jdoc: honnan include-olja a "head"-et?
Ha megvan ennek a forrása, már nyert ügyünk van, mert nem kell minden egyes sablonba beszúrogatni azt az előtte lévő sort.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
12 éve 4 hete - 12 éve 4 hete #417 Írta: coilevi
coilevi válaszolt a következő témában: Válasz: Megjelenítési probléma IE9-ben
Na de a Joomla alaprendszerbe beletenni egy kódot, ami az aktuális sablontól függően igaz vagy sem? Ezt nem értettem már az elején sem. Nem véletlenül nincs benne az alap Joomla heading-ben pl. a Doctype sem. Minden sablon, sőt, minden komponens más és más.
Utolsó szerkesztés: 12 éve 4 hete coilevi által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!