jobb oldali modul bizonyos menüknél az oldal alján. Miért?

  • funnygirl
  • funnygirl profilkép Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 11 hónapja #7243 Írta: funnygirl
Sziasztok,
Abszolút kezdő vagyok, de már hetek óta építkezik a lapom localhoston.
Keresgéltem vendégként a fórumon, de nem találtam megoldást a következőkre:
Adódott a következő 2 probléma:

PROBLÉMA_1:
az oldalon van 2-3 modul right pozícióban.
Viszont: ha a vízszintes menü egyik almenüjét nyitom le, egy kategóriát szeretnék megjeleníteni itt, ami több cikket tartalmaz, az egyes cikkeket reed more-ral lehetne végigolvasni. A kategória blog elrendezést választottam. Így az említett modulok ezek alatt jelennek meg.
Mit csináltam rosszul?

PROBLÉMA_2:
adott a felső vízszintes főmenü. A menüpontok almenüket is tartalmaznak.
ha az egyik ilyen lenyíló menüre kattintok, szépen bejön, amit szeretnék. (maga a cikk és csak erre az oldalra vonatkozó függőleges menü.)
DE! ha magára a főmenüre kattintok, akkor kilistázódik a kategória lista (mert ott azt szerettem volna, hogy azokra való kattintással is ugyanarra az "oldalra" kerüljek, mint a lenyíló menüből), ám ebben az esetben a megfelelő kategóriára kattintva az alkategóriák listázódnak.
Mit kell beállítani, hogy ugyanoda jussak?

Előre is köszönöm.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
8 éve 11 hónapja #7250 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: jobb oldali modul bizonyos menüknél az oldal alján. Miért?
Ha esetleg tudsz, akkor tölts fel egy pár képernyőképet.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

  • funnygirl
  • funnygirl profilkép Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 11 hónapja #7251 Írta: funnygirl
funnygirl válaszolt a következő témában: jobb oldali modul bizonyos menüknél az oldal alján. Miért?
PROBLÉMA_1 közben annyival megoldódott, hogy átállítottam a megfelelő menü blog layout-ját 0 vezércikk és 2 oszloposra...
ugyan nem tudom, ez miért tette vissza a jobb oldali modulokat jobb oldalra, de visszatette..

PROBLÉMA_2: csatolom a screenshotokat.
a menubol.jpg az, amit menuből elérek és az lenne a cél, ha kategória blogból is a "kategóriás képzések" kategóriára kattintunk.
Mellékletek:

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #7255 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: jobb oldali modul bizonyos menüknél az oldal alján. Miért?

funnygirl írta: PROBLÉMA_1:
az oldalon van 2-3 modul right pozícióban.
Viszont: ha a vízszintes menü egyik almenüjét nyitom le, egy kategóriát szeretnék megjeleníteni itt, ami több cikket tartalmaz, az egyes cikkeket reed more-ral lehetne végigolvasni. A kategória blog elrendezést választottam. Így az említett modulok ezek alatt jelennek meg.
Mit csináltam rosszul?

Ezzel szerintem semmit nem csináltál rosszul. A mobilnézet logikája szerint a rendering (tördelés) balról jobbra történik, tehát a blog elrendezésű cikk kategóriától jobbra lévő moduloknak alul kell megjelenni. Ha a modulokat a blog elrendezéstől (content) balra teszed, akkor lesz előttük.

Rendering, asztali nézet:
[BAL] [CONTENT] [JOBB]

Rendering, mobil nézet:
[BAL]
[CONTENT]
[JOBB]

funnygirl írta: PROBLÉMA_2:
adott a felső vízszintes főmenü. A menüpontok almenüket is tartalmaznak.
ha az egyik ilyen lenyíló menüre kattintok, szépen bejön, amit szeretnék. (maga a cikk és csak erre az oldalra vonatkozó függőleges menü.)
DE! ha magára a főmenüre kattintok, akkor kilistázódik a kategória lista (mert ott azt szerettem volna, hogy azokra való kattintással is ugyanarra az "oldalra" kerüljek, mint a lenyíló menüből), ám ebben az esetben a megfelelő kategóriára kattintva az alkategóriák listázódnak.
Mit kell beállítani, hogy ugyanoda jussak?

Az a kérdés, hogy az egyes menüpontokhoz milyen funkciót rendeltél hozzá. A leírtak szerint az almenü megfelelően működik, OK. A "főmenüre kattintás"-nál nem egészen világos, hogy mit szeretnél. Ellenőrizd annak a menüpontnak a funkcióját. Esetleg leírhatnád tételesen, hogy melyik menüponthoz milyen funkciót rendeltél, hogy világosabban lássuk a problémát. Kérdés továbbá, hogy a cikk kategóriák jól vannak-e szervezve.
Localhost-os rendszernél magadra vagy utalva, mert még ránézni sem tudunk - hacsak nem csinálsz elérést pl a NoIP -pal... :(
Utolsó szerkesztés: 8 éve 11 hónapja Zotius által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

  • funnygirl
  • funnygirl profilkép Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 11 hónapja #7258 Írta: funnygirl
funnygirl válaszolt a következő témában: jobb oldali modul bizonyos menüknél az oldal alján. Miért?
Ha a tanfolyamok menüre kattintok, akkor az alkategóriákat listázza kis. Blog elrendezésben, ami nekem eddig jó is lenne (majd át szeretném alakítani, hogy egymás mellé listázzon, vagy 2 oszlopba)
És ha itt rákattintok az egyik alkategóriára, pl. a kategóriás képzésekre, akkor ismét kilistázza a benne lévő kategóriákat, pedig én azt szeretném, hogy már a függőleges menü és a kategóriás képzések cikk jelenjen meg.

Biztosan valami kategóriát, vagy besorolást állítottam rosszul, de egyszerűen nem jövök rá. Pedig érzésre csak a fától nem látom az erdőt szerintem. :$

Ha a tanfolyamok menü alatti lenyíló menüben kattintok a kategóriás képzésekre, akkor azt kapom, amit akarok. :) (vagyis, ha kihagyom a tanfolyamokra kattintást. (de attól az még kattintható és ha valaki oda téved, nem akarom, hogy listát lásson, hanem ugyanazt, mint amit a lenyíló menü esetében.)


Amúgy: Tanfolyamok kategória alatt kategóriás képzések kategória és szaktanfolyam kategória, kategóriás képzések alatt minden cikk saját kategóriában.
menüben létrehoztam egy kategóriás képzések főmenüt, ez alatt vannak a menü elemeim, amik single article-re hivatkoznak.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!