Tartalom átvitele, kompatibilitás problémák esetére

Több
10 éve 8 hónapja #2672 Írta: Petrov12
Hali,

Kérdésem volna, hogy ha van egy weblapom, menükkel-hozzájuk cikkekkel, akkor
egy másik joomlába hogy tudnám hozzáadni csak ezeket? tartalom átvitel, nem felülírás,
nem egy akeeba mentést visszaállítani mert ugye a másik weblapot írná fölül...


Van rá erre megoldás?

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 8 hónapja - 10 éve 8 hónapja #2681 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Tartalom átvitele, kompatibilitás problémák esetére
Például PhpMyAdminban megkeresed azokat a bejegyzéseket a Joomla! adatbázisodban amit hozzá szeretnél adni, kiexportálod őket, majd a másik adatbázisba beilleszted őket.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 10 éve 8 hónapja Balázs által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 8 hónapja #2686 Írta: Petrov12
Petrov12 válaszolt a következő témában: Tartalom átvitele, kompatibilitás problémák esetére
akkor az adatbázisban, _menu és _content-ben kipipálom ami kell majd lent vagy egy exportálás gomb...
ezen a mélységen nem látok import gombot csak felül, gondolom importnál magától megtalálja a táblát...

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #3150 Írta: Bitman
Bitman válaszolt a következő témában: Tartalom átvitele, kompatibilitás problémák esetére
Petrov: Igen, az import vagy sql fülek bármelyikén hozzáadhatod a kiexportált sql rekordokat.

De!

Balázs hozzászólásával kapcsolatban annyit kérdeznék tőle (és persze mindenkitől), hogy ilyenkor az assets táblából nem fog hiányozni a content táblába manuálisan beillesztett cikkhez tartozó rekord..? Mert szerintem igen. Oda meg azért nem lehet bekattintgatni a hiányzó rekordokat sqlből, mert az a tábla azért ennél komplexebb logikát valósít meg (parent_id, lft, rgt, level mezők). Illetve be lehet, csak nem lesz jó a "körforgás". Szóval ha Petrov az általad leírt módszert csinálja, legalább írja át a cikk rekordoknál az asset_id-t 0-ra, így nem lesz baj belőle, illetve létrehozza a rendszer a rekordot az adott cikk legközelebbi szerkesztésekor, ha az asset_id értéke 0.

Ez egyébként milyen problémákat, és hol okozhat? Kell/érdemes-e ezzel foglalkozni? Ha jól tudom a hozzáférési jogosultságokat kezeli, de van-e ez bármi másra használva??
A Joomla doksi sem fogalmaz óvatosan az esetleges hibás tartalmáról: "In Joomla 2.5 (and all releases since 1.6) there is a table #__assets that is largely invisible to users, but if the assets have improper values this can cause serious problems for your site." Link

Én ugyanis siteok migrálásakor kezdésként átmigrálom a tartalmakat, majd utána kezdődik a bíbelődés mindennel (dizájn, modulok, komponensek, stb fejlesztése), és ha elkészült, akkor az időközben új cikkeket ugye általában át kell rakni ismét, ami problémás. Én ezt úgy oldom meg, hogy a beillesztendő cikkek adatait egy ciklusban beolvasom, és az article modell osztály egy példányosított változatának átadom az adatokat, és elmentetem, tehát mintha admin felületen készítenék egy új cikket, csak éppen automatikusan kerülnek be az adatok. Egyszer megcsináltam, így már nem gond bármikor használni.
A kérdésem az lenne, hogy csak én vagyok ily maximalista, és mindenki tesz az assets táblára? Ha nem, akkor mások ezt a problémát hogyan oldják meg??
Utolsó szerkesztés: 10 éve 7 hónapja Bitman által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Petrov12

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #3151 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Tartalom átvitele, kompatibilitás problémák esetére
Látom, már megtaláltad: Fixing the assets table . A fejlesztési doksiban pedig itt: J2.5:Developing a MVC Component/Adding ACL J2.5:Developing a MVC Component/Adding ACL Petrov12 esetében nem jutottunk már ilyen méllységekbe. :)

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 10 éve 7 hónapja Balázs által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #3152 Írta: Bitman
Bitman válaszolt a következő témában: Tartalom átvitele, kompatibilitás problémák esetére
Igen, de azért nem szeretném a leírt módszerrel kategóriánként javítani pl az aktuális munkánknál készülő siteot, ami ~16500db cikket tartalmaz, és 300 Mb a content tábla mérete.

Hozzászólásom elsősorban nem Petrovnak szántam, hanem magasabbra, már csak tájékoztatás miatt is, mielőtt valaki elkezd a fentiek alapján butaságot csinálni, aztán meg elkönyveli, hogy hulladék ez az egész cms :)
Utolsó szerkesztés: 10 éve 7 hónapja Bitman által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!