Joomla 4 sablonok 2023-ban

Több
2023 jún. 08 12:24 #1 Írta: harkaly
Joomla 4 sablonok 2023-ban téma létrehozva harkaly által
Sziasztok!

Most mik az ajánlott ingyenes és fizetős sablonok Joomla 4-hez?

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
2023 jún. 08 13:44 #2 Írta: csicsa55
csicsa55 válaszolt a következő témában: Joomla 4 sablonok 2023-ban
Volt már ilyen téma, ráadásul Te nyitottad.

joomlacms.hu/forum/sablonok-es-dizajn/42...ez-ingyenes-sablonok

Ha állandóan új szálat nyitsz mindennek, teleszemeteled az oldalt. Ismerek olyan fórumot, ahol ez szemetelésnek minősül is fel szokták függeszteni pár hétre az illető fiókját.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
2023 jún. 10 08:41 #3 Írta: harkaly
harkaly válaszolt a következő témában: Joomla 4 sablonok 2023-ban
Elnézést az új téma nyitásért.
Nincsenek újabb sablonok azóta?
Van Bootstrap 5-ös?
Te általában miket használsz, ha érdeklődhetek?

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
2023 jún. 10 13:12 #4 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: Joomla 4 sablonok 2023-ban
Én sok esetben magam készítem el a sablont, így biztosan scak olyan JS, CSS és egyéb dolgok vannak benne ami nekem kell.
Egyébként a Google sok esetben barátod lehet egy-egy kérdés megírása helyett:
www.google.com/search?client=firefox-b-d...ootsrtap+5+templates

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: harkaly

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
2023 jún. 12 12:18 #5 Írta: csicsa55
csicsa55 válaszolt a következő témában: Joomla 4 sablonok 2023-ban
Megéri nulláról megírni, ahelyett, hogy vennél egyet, vagy keretrendszert használnál pl gantry és csak a felülírásokat készítenéd el? (tudm párszor jelezted, hogy nem szereted a keretrendszereket, de gantry gyárilag nincs agyonjavascriptezve meg cssezve)

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
2023 jún. 12 15:04 #6 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: Joomla 4 sablonok 2023-ban
A kérdés tulajdonképpen szubjektív, de amikor a partner grafikai tervet is hoz az oldalhoz akkor mindenképpen megéri szerintem.

A Gantry-t nem igazán ismerem, akiknek segíteni szoktam weboldal készítésben azok a JoomShaper vagy a Joomlart keretrendszerét használják. Nem állítom, hogy egyik keretrendszer jobb mint a másik viszont, amikor benne van szerintem feleslegesen például FontAwesome, vagy Bootstrap 4 az 5 helyett, pláne hozva a Bootstrap JS fájljait amit utána esetleg az ügyfél semmire nem használ, mert nem használ popup-ot, nem kell neki modal akkor ezek feleslegesek.
Van olyan helyzet persze amikor megéri egy keretrendszer használata, sőt előfordul hogy amikor az ügyfélnek gyorsan kell az oldal akkor én is megveszek kész sablont, Ezek többnyire ma már valamilyen keretrendszerrel készülnek ja és sok esetben valamilyen Page Builder is van. Na ezek szoktak igazán bosszantani.
1. Az ügyfél nem tudja igazán megtanulni a jó és értelmes használatát
2. Ha használja is akkor többnyire csak pár funkciót, képgaléria, slider, tabsok és sliderek.
3. A reszpopnziv 12-es osztás használatát is sokan kihagyják. Arról nem is beszélve, hogy ezt a Page Builder szinte biztosan saját css-sel oldja meg ahelyett, hogy a sablonban levő Bootstrap-et használná.

Vissza a keretrendszerhez. Tulajdonképpen mit csinálsz egy keretrendszerrel?
Elkészítesz valamilyen szinte biztosan fix osztatú és modulpozíciókkal ellátott sablont, az ügyfél szinte biztosan nem fog egy stílust használni az egyik oldalán, egy másik stílust és a weboldala másik lapján, legfeljebb a nyitóoldal az amit nagyon mozgalmassá szeretne tenni.
Ha ez így van, akkor a keretrendszernek egy jó részét már nem is használod ki, sem Te sem az ügyfél.
Ráadásként volt ugye egy téma ahol a menü mikor váltson hamburger menüre kérdés volt. Ezt a keretrendszerekben sok esetben beteszik a css-be...meg kell találnod hol, tudnod kell mit módosítasz, illetve írsz felül egy custom.css-sel. Na itt megint egy felesleges fájl.
Ráadásul egyedi sablon esetében simán megoldható, hogy több css-t használsz és menüpont ID-hez csatoltan csak azt a css-t töltöd be amire tényleg szükség van, ez pedig a Google PageSpeed-nek igen tetszik, ha nincs felesleges css.

Tudnám még ragozni, de azt hiszem elég lesz belőlem.

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: harkaly

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
2023 jún. 14 14:08 #7 Írta: csicsa55
csicsa55 válaszolt a következő témában: Joomla 4 sablonok 2023-ban
Válaszoddal egyet tudok érteni. A teljesítmény fontos szempont, kérdés megéri-e az ügyfélnek
Én Gantryt használok. Előnye, hogy joomla upgradenél nem kell újra megírni vagy átírni a sablont. Tizen plusz olyan weboldalam van, amit gantryval használok és joomla 2.5óta folyamatosan upgradelek (2.5->3.0....3.10->4.x)
Nem használok pagebuildert.
Soha nem adok ki ilyen szintű hozzáférést az ügyfeleknek. (Az administrator oldalt nem érik el). Megcsinálom nekik a felhasználói menüt és abba teszek be mindent. Csak tartalmat tudnak tölteni és galériát. Tehát menüpontot meg felvenni új elemeket nem. Azt igény esetén magam megcsinálom, elkerülve, hogy összegányolják az oldal designját. Céges egyedi fejlesztésű honlapnál sem adnak ki olyan mértékű hozzáférést, bár ott általában az oldal admin felületről nem is tudja.

Elkészítesz valamilyen szinte biztosan fix osztatú és modulpozíciókkal ellátott sablont


Kettőt szoktam általában. A nyitó legtöbbször eltér a többitől. De van olyan oldalam, ahol ötféle sablon van használatban.

Kár, hogy nem ismered gantryt. A G5 óta sokkal jobb, mint a Helix keretrendszere - szerintem.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
2023 jún. 14 14:11 - 2023 jún. 14 14:11 #8 Írta: csicsa55
csicsa55 válaszolt a következő témában: Joomla 4 sablonok 2023-ban

A reszpopnziv 12-es osztás használatát is sokan kihagyják.

Ez a 4-es Gantrynál volt így. Ötödnél grafikusan létre tudod hozni, amennyire szükséged van.
Utolsó szerkesztés: 2023 jún. 14 14:11 csicsa55 által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
2023 jún. 14 16:25 #9 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: Joomla 4 sablonok 2023-ban
Helixe-t igazából én sem szeretem, pláne nem a PageBuildaerrel együtt, csak hát van Joomla-s partner akinél segítek és Ő azt használ.
Lehet a közeljövőben kipróbálom a Gantry-t, hátha megtérek :)

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: harkaly

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!