PC-n és mobilon eltérő menü megjelenítés hogyan oldható meg?

Több
3 éve 11 hónapja #15764 Írta: Barb
Sziasztok

van e olyan lehetőség, hogy laptopon és tableten ugyanaz a weboldal elrendezés jelenjen meg és menu pl, míg mobilon pedig más elrendezés jelenjen meg és esetleg egy másik fajta menü más elemekkel?

Nem tudom el tudtam e mondani ahogyan akartam, ezért valahogy okosabban is megpróbálom.
Van egy weblap. Ezen van egy menüsor fenn.
Azonban ezek e menük 1-1 oldalt nyitnak meg és a megjelenő oldalakon vannak 2 sorban cikkek, amik igazából 1-1 menüt reprezentálnak és képek is vannak amire kattintva lépünk ugye adott tartalomba.
Ez laptopon és tableten jól is mutat, de mobilon kicsit esetlen. Ebből kifolyólag jó lenne, ha úgy tudnám megoldani, hogy ezeken a platformokon marad ez a rendszer, viszont mobilra elkészítek egy másik menü struktúrát és abba ezeket a képes "menüket" normál menünek venném fel 1-1 cikkként.

Van erre mód? gondolom részben duplikálni kellene a tartalmat, de hogyan mondom meg a joomlának, hogy x menü laptopra van y meg mobilokra.

Köszönöm :)

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 11 hónapja #15767 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: PC-n és mobilon eltérő menü megjelenítés hogyan oldható meg?
A mobil menü - tablet, PC kérdését a DJ Mega menüvel meg tudod oldani, de azt gondlom, hogy bizonyos megoldásokkal akár külön menükkel is, csak figyelni kell mikor melyik jelenik meg.
Sok sablon tartalmaz OffCanvas modult is amivel szintén megoldhatod a menükérdését.

A cikkek elrendezést nem biztos, hogy feltétlen duplikálni kell. Az elrendezésük, esetleg megjelenő elemeinek tartalma (képek) css-sel szabályozható.

A kérdés, hogy milyen css van a sablonban, szinte biztosan tartalmaz reszponzív utasításokat is, akkor pedig biztos hogy megoldható felbontástól függő megjelenítés-elrejtés illetve két oszlopos egy oszlopos elrendezés.

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Barb

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 11 hónapja - 3 éve 11 hónapja #15770 Írta: Barb
Akkor első körben a Dj megamenuvel próbálkozom, hátha elég a kész megoldás arra, hogy kielégítsem a kiváncsiságomat.
A sablonban vannak beállítások mobilra tabletre is, így akkor az biztosan megoldható úgy, ahogy mondod, viszont én még nem tartok ott a fejlődésben. :(

A sablonban amit használok, van helix ultimate és abban van mega menu + offcanvas menu is. Ebből jó valamelyik nekem?
A DJ megamenüt megnézem azért.

Igazából valalhol ott akad el bennem a dolog, hogy nem tudom fejben ellegózni. Van egy kész menüm egy kész weblapon ami telón meg is jelenik jól.
Viszont menüként használok ugye cikkeket is, azaz almenü is lehetne ezeknek a tartalma, de a főoldalon cikként vannak megjelenítve egymás mellett 4 és több sor van. Ha ezek mind valós almenük lennének, sok lenne belőle és ezért nem eröltettem azt, meg ez jobban tetszett. Viszont azt akarom, hogy mobilon ezek ne így, cikkben jelenjenek meg, hanem valóban a menü részeként mint almenü.
Épp ez a pont az, ahol nem tudom, hogy hogyan kell megoldani, mert valami olyasmi kellene, hogy laptopon maradjon a 12 tartalom a főoldalon mint cikkek felsorolva, de a mobilon innen tünjön el és kerüljön be a menübe, mint almenü. Próbálkoznom kell mert ezt nem látom át.

:(

Felmerült bennem egy másik kérdés is.
A menü úgy fest, hogy szöveg szöveg szöveg szöveg és egy keresés ikon.
E mögé betettem egy új menü elemet, ami egy kép volt és alá pedig betettem egy linket ami átdob egy másik olalra.
Ez ment is.

Viszont van egy sáv, amiben van a menü normál esetben. Amikor a képes menü elkészült akkor ettől a sávtól felfelé tolódott el a kép, azaz keményen kívül volt a szokásos menü sávból. Mi lehet az oka az elcsúszásnak? lehet ez valamivel orovosolni?
Utolsó szerkesztés: 3 éve 11 hónapja Barb által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 11 hónapja #15775 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: PC-n és mobilon eltérő menü megjelenítés hogyan oldható meg?
Ha a menünek a megjelenése alapvetően jó - a képes részét most nem belevéve -, akkor lehet az lenne a megoldás a mobil és PC-s nézetre, hogy azokat a menüpontokat amelyeket nem akarsz csak mobilon megjeleníteni adsz egy css osztályt amely ezt lekezeli. Bootstrap css esetén például ez eleve benne van a css-ben.

A berakott kép hogy kilód, ez is biztosan orvosolható css-sel,de ezt látatlanban nem lehet megoldani.

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Barb

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!