nyelvenként különböző kapcsolattartók

Több
6 éve 10 hónapja #11849 Írta: fZsui
nyelvenként különböző kapcsolattartók téma létrehozva fZsui által
Sziasztok!

Érdekes problémába futottam bele. Egy honlapom 3 nyelvű: magyar, angol és német, Joomla 3.7 alatt fut..
Van egy kapcsolat oldalam térképpel, űrlappal.
Szeretném, ha nyelvekként más lenne a kapcsolattartó, ugyanis a kapcsolat oldal tartalmaz olyan egyéb leírásokat, amely minden nyelven más (mivel le van fordítva a beleírt további információ).
Először létre hoztam a kapcsolattartók alatt nyelvenként 1 kapcsolattartót. Megpróbáltam a menüben a kapcsolat menüponthoz csatolni, de ekkor jött a felismerés, hogy az nem így működik. A Kapcsolatban menüpontban kell megadni az adatokat, a rendszer pedig létrehozza az 1 szem kapcsolattartót, és automatikusan ezt adja meg az összes nyelv kapcsolattartójának. Nem tudom szétválasztani, mindenhova az utoljára megadott adatokat teszi be.

A másik problémám: mind az angol, mind a német oldalon a lefordított kapcsolati adatok címei jelennek meg (Address, Phones...) kivéve a magyaron.
Pedig a magyar nyelvű csomag telepítve. Próbálkoztam a nyelvek/felülírások alatt megadni a magyar verziót (COM_CONTACT_ADDRESS), de a rendszerben már benne van a magyar CÍM szó, csak nem használja valamiért a Joomla a magyar oldalon.

Valakinek van tippje a fentiek megoldásához?

Köszönöm előre is!
Zsuzsa

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
6 éve 10 hónapja - 6 éve 10 hónapja #11850 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: nyelvenként különböző kapcsolattartók
Nem értem, mi itt a probléma. Tesztoldalamon direkt kipróbáltam, ott kiválóan működik.
- Létrehoztam két kategóriát (1: magyar, 2: angol)
- Létrehoztam két kapcsolattartót (valaki HU, valaki EN)
- Hozzárendeltem őket a nyelvükhöz (HU, EN)
- Magyar menüben Kapcsolat menüpont, "egy kategória kapcsolattartói >>> magyar csoport
- Angol menüben Contacts menüpont, "egy kategória kapcsolattartói >>> angol csoport
- Természetesen a "Társítás"-nál összerendeltem a megfelelő elemeket (menüben, kapcsolatoknál, kategóriákban is)
Eredmény: nyelvváltáskor a megfelelő csoport kapcsolattartói láthatóak. Megtekinthető itt és itt .

Te is így csináltad? Ha igen, akkor működnie kell...

A kapcsolatokhoz rendelt egyéb cuccot (magyar/angol/német térkép, illetve leírás) a helyedben 1-1 modulba tenném, melyeket a megfelelő nyelvű kapcsolat menüponthoz hozzárendelve jeleníteném meg, magyar kapcsolat alatt a magyar modult, angol kapcsolat alatt az angol modult stb...
Utolsó szerkesztés: 6 éve 10 hónapja Zotius által. Indoklás: kiegészítés

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
6 éve 10 hónapja #11853 Írta: fZsui
fZsui válaszolt a következő témában: nyelvenként különböző kapcsolattartók
Köszönöm.
Végigmentem a megoldásodon.
A készen vásárolt sablonomban ezzel eltűnik minden (térkép, űrlap) és csak a kapcsolattartó marad meg.
A sablon által megadott lehetőség: a menüpont típusa=egy kapcsolattartó.
Nem valószínű, hogy a sablont át tudom variálni... max az egyéb kategóriát kiteszem modulba és a kapcsolat űrlap alá illesztem be.
Köszi a tippet.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
6 éve 10 hónapja #11854 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: nyelvenként különböző kapcsolattartók

fZsui írta: ...A sablon által megadott lehetőség: a menüpont típusa=egy kapcsolattartó....

Még ha ez így is van, a magyar menüben a magyar kapcsolattartót, az angol nyelvűben az angolt, stb állítsd be.
Ez nem zárja ki, hogy nyelvenként más személyt adj meg.
Egyébként a sablon beállításban megadott típusú menüpont törölhető is, és helyette felveheted a saját, neked megfelelő típust.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!