A Széchenyi 2020 infóblokk elhelyezése a weboldalra

Több
3 éve 9 hónapja #15883 Írta: Pappy
Sziasztok

Mivel ma szembesültem egy öntömjénező agymenéssel, felléptem megkérdezni, hogy tudtok e valami értelmes megvalósítási lehetőséget.

A feladat az lenne, hogy egy 150x220px méretű kép állandóan látható legyen a weblapon, görgetés közben is, persze mobilokon is.

A template adaptálja a mobilos nézeteket. Ebből adódik, hogy pl a menüben elhelyezve a képet mint menüelem, nem tudtam jól alkalmazni, mert a mobilnézet miatt ott állandóan nem jelenik meg.

Ami felmerült, lehet e létrehozni egy pozíciót a sablonban pl ami olyan tulajdonságokkal rendelkezne mint egy menü, azaz görgetem az oldalt de ez a felölet mégis látható marad?

Van e esetleg valami olyan kiegészítő ami lehetővé teszi a kép elhelyezését úgy hogy a felhasználó ne tudja bezárni de mindig látható legyen egy adott helyen?

Bármilyen megoldás?


Köszönöm
Ákos

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 9 hónapja #15888 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: A Széchenyi 2020 infóblokk elhelyezése a weboldalra
Nem biztos, hogy kell hozzá kiegészítő.
A kérdés, hogy ez a kép midig ugyanott kellene megjelenjen?
Pl jobb felső sarok? Akkor sima css-sel megoldható: position: fixed, right: 0 top:0
Ha valahol lapközben van és onnan kell fix elemmé válni akkor kell egy kis javaScript is. Ebben az esetben JS figyelni, hogy scrollozással a lap tetejére került-e és ha igen akkor kap egy css osztály aminek az előzőhöz hasonló értékeket kell kapnia.

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Pappy

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 9 hónapja #15890 Írta: Pappy
Pappy válaszolt a következő témában: A Széchenyi 2020 infóblokk elhelyezése a weboldalra
Szia :)

Te tudod melyik oldalról van szó pontosan.
A központi elbíráló állami akármi szerint egy tőlük letölthető infoblokknak állandóan szerepelni kell az oldalon akkor is ha görgetsz és persze akkor is ha mobilról jössz pl ami elég gyakori jelenség manapság.

Ezzel a gond az elven és a felhasználói élmény csorbításon túl az, hogy nélunk pl csak a menü az ami mozog görgetés közben veled, de ugye mobil nézetben hiában lenne kép benne, a mobilos menü összecsukva 3 vonal és megnyitás után mutatná a képet ami eléggé szétkapná a menüt magát is. Azaz nem is meríti ki feltétlenül az elvártakat.
Régebben láttam olyan facebook kiegésztőt, ami pl jobbra tájolva kapott helyet, akkor egy belógó fülre rá volt írva hogy facebook és ha rákatt akkor kinyitotta magát és láttad a linkelt fb oldalt. kb olyan mint itt jobbra ami van feketével.
Ilyesmit kerestem kép megjelenítő tudással pl.
A css megoldást a sablon esetén kellene megvalósítani? avagy hogyan képzeljem el, és igen, fixen ugyanott kéne jönnie, persze szétkapna minden megjelenést de ................

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 9 hónapja #15891 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: A Széchenyi 2020 infóblokk elhelyezése a weboldalra
Az Széchenyi2020 lenne? Ott is voltak, vannak hasonló előírások, de hogy állandóan látható legyen mindegy, hogy a lap tetején vagy alján járok ilyet még egy ügyfél sem kért.
Nem lehet hogy valamit pontatlanul mondtak el nektek, vagy olvastatok? Vagy változtak az előírások?

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 9 hónapja - 3 éve 9 hónapja #15897 Írta: Pappy
Pappy válaszolt a következő témában: A Széchenyi 2020 infóblokk elhelyezése a weboldalra
Ez ma jött, csak egy részleg.

A táblakép és a Széchenyi 2020 logó önmagában nem felel meg az Arculati Kézikönyvben előírt arculati megjelenítésnek.

Kérjük, hogy a kedvezményezetti infóblokkot szerepeltessék a honlapon, annak mindig kiemelt helyen kell lennie, azaz a láthatósági területen kell lennie megnyitáskor, görgetést nem igénylő pozícióban, jobb oldalon alul vagy fölül, valamint gördítés közben is láthatónak kell maradnia.

--ha a vége az lenne, hogy navigálás közben is láthatónak kell maradnia, akkor azt értem. Footerbe betenni aztán minden olsal alján ott is van és ennyi, de görgetés közben. A ktk és az arculati is ezt tartalmazza ebben a megfogalmazásban.


Számomra az utolsó rész ami aggályos, vissza is írtam és telefonon is rékérdeztem. Telón nem tudtak egyértelmű választ adni, emailben küldtem tehát fotókkal megpakolt válaszlevelet, és hivatkoztam sok egyéb hasonló weblap példájára, hogy ilyen marhaságot nem láttam sehol. Jó ha politukos döntést hoz, de beszélhetne megelőzően egy hozzáértővel is. Nem is értem a dolgot mert ez egy olyan követelmény ami köré kéne kb designt építeni mert nem minden megoldásba adaptálható. Nálunk sem lehet szépen megoldani.
Viszont kell valami megoldás. Épp csak elképzelés sincs hogy mi. Ezért kéne vmi jó megoldás, de elhelyezni sem tudom merre kéne a lapon belül és persze felül. Alul mellesleg ott van állandóan minden oldalon jön, de az nem felel meg. abszurd.
Utolsó szerkesztés: 3 éve 9 hónapja Pappy által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 9 hónapja - 3 éve 9 hónapja #15908 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: A Széchenyi 2020 infóblokk elhelyezése a weboldalra
Nagyon röviden, az infó blokknak a weboldal megnyitásakor látható helyen kell lennie pl. az oldal jobb sarkában. Állandó láthatóság eddig nem volt követelmény. Példa a megvalósításhoz: pmart.hu

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 3 éve 9 hónapja Balázs által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!