Kereskedelmi és bolt bővítmények

VM Hiba és Társai kérdés????

Több
3 éve 2 hónapja #16263 Írta: trektomy
VM Hiba és Társai kérdés???? téma létrehozva trektomy által
Sziasztok

Már rég óta 'építek' VM webáruházat.
Importálót keresgéltem amivel tudok a nagykerektől beszippantani termékeket. ekern megvettem annó jó volt de kicsit maceráns mert manuális és nem tud csak csv-t.
Csv improved volt annó az nem tudom tud -e xml-t?
Virtuemart product import elméletileg tud xmlt és csv-t is annak a megvásárlásán gondolkodtam. Csak kevés leírást találtam milyen xml-t is kezel, Mert van olyan nagykerem ahol simán felmegyek az oldalra ott beirom a kis felhasznevemet beállítom az árrést meg mindent és ad egy linket és csak meg kell etetni az oldallal. Van olyan nagyker ami egy felhasznáónlv jelszó van a linkben és nekem kellene beállítani, a hasznot stb az én oldalamon, illetve van olyan oldal ahol a ftpn van a kliens és oda kellene csatlakozni, hogy működjön a történet. Tudtok valami tanácsot adnit mit érdemes megvenni? Vagy esetleg ne VM használjak? Annyira sok fajta shop létezik már joomlához. Sok terméket szereretnék beimportálni ennyi a lényeg alap design semmi extra, egyszerű vásárlás. 

Amíg megszülöm a dolgot találtam egy eMagicOne Store Manager for VirtueMart cuccost. Amí egyébkén jól is működik, mármint csv-t viszonylag könnyű is beimportálni. Ami érdekes és ebben is kérném a segítségeteket. Létre hoztam a vm-ben egy ÁFA-t Meg egy haszon cuccost. ha létre hozok egy terméket, gyönyörűen teszi is a dolgát rá rakja  a hasznot beáfázza. Viszont ha importáloval viszem fel a termékeket, akkor meghagyja  a nagyker nettó árát és kész. Viszont ha belépek a termékbe és nem csinálok semmit csak elmentem semmihez nem nyúlok csak ment és bezár. Akkor alkalmazza a szabályokat. De ugye beimportálok 100-200 terméket akkor egyesével nem nyitogathatom meg. :) 
Nincs valami ötletetek erre? 

Köszönöm az infokat segítséget.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 2 hónapja #16264 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: VM Hiba és Társai kérdés????
Leginkább egyedileg írom meg a termék behívásokat külső partnerektől, mert a geyermektermékek megoldása igen macerás a RO CSVI-vel, és erre szinte mindig szükség van.
Ha csak egyszerű termékek vannak akkor a RO CSVI jó megoldás lehet
Elvileg tud XML-t beolvasni, ezzel talán a gyermektermékek megoldása könnyebb, mint .csv fájlokból, de emiatt szoktam én megírni a feldolgozó szkripteket.
XML beolvasásról itt olvashatsz:https://rolandd.com/documentation/ro-csvi/import-xml

Az eMagicOne Store Manager for VirtueMart problémádnál két oka lehet a hibának, ha a "csak mentés" megoldja.
  • a termék felvitelkor nem jól állítja be a product_discount_id értéket (0 kellene legyen), amikor az árat készíti figyelembe véve a gyártói haszonkulcsodat
  • vagy a gyártót nem jól állítja be a terméknél és ezért nem veszi fel a plusz gyártói szorzót.
Ha megvetted a progit akkor érdemes jelezni a fejlesztő felé a problémát.

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: trektomy

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 2 hónapja #16265 Írta: trektomy
trektomy válaszolt a következő témában: VM Hiba és Társai kérdés????
Köszi a választ

Ingyenes már nem supportálják, le álltak vele. Az áfát sem teszi rá ha kézzel szerkesztem a szoftverben online. Importok viszont jok már azért gondolkozom, hogy importálás után , hogy lehetne a termékeket megnyitni becsukni egyszerűen.

Ro-ból melyiket érdemes megvenni nem találtam összehasonlító táblázatot..

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 2 hónapja #16266 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: VM Hiba és Társai kérdés????
Szerintem nincs választási lehetőség: rolandd.com/products/ro-csvi
Utána letölthető az alap program és hozzá a kiegészítőka melyere szükséged van.

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 2 hónapja #16267 Írta: trektomy
trektomy válaszolt a következő témában: VM Hiba és Társai kérdés????

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 2 hónapja #16268 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: VM Hiba és Társai kérdés????
Nem ismerem, de XML importra a Videó alapján elég ígéretesnek tűnik.

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!