Kereskedelmi és bolt bővítmények

Virtuemart Ű és Ő betűk félkövéren jelennek meg

Több
4 éve 8 hónapja - 4 éve 8 hónapja #14954 Írta: kristofkata
Virtuemart Ű és Ő betűk félkövéren jelennek meg téma létrehozva kristofkata által
Sziasztok!

Virtuemart termék- és kategória nevekben a hosszú Ű és Ő betűk hibásan jelennek meg. Sehol máshol nincs ez a probléma.
A legutolsó nyelvi csomagokat telepítettem - joomla és 2 virtuemart. A könyvtárba is feltöltöttem mindenhova a megfelelő vm nyelvi fájlokat, ahol csak angol volt eddig. Már nincs több ötletem. :)

A segítséget előre is köszönöm!
Utolsó szerkesztés: 4 éve 8 hónapja kristofkata által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
4 éve 8 hónapja #14955 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Virtuemart Ű és Ő betűk félkövéren jelennek meg
A hiba alapján inkább a sablonban használt betűtípus az, amely nem támogatja a magyar ékezetes karaktereket.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kristofkata

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
4 éve 8 hónapja #14956 Írta: kristofkata
kristofkata válaszolt a következő témában: Virtuemart Ű és Ő betűk félkövéren jelennek meg
Ez egy joomla sablon, ami elvileg a virtuemartot támogtja... ezért is vettük meg. Én azt nem értem, hogy ez a probléma, miért csak itt van ill. ha minden szöveg jó mindehol máshol (az egész honlapon), akkor itt miért nem. Ha a termék megnevezésekhez más font típust használ, azt hogyan tudom megváltoztatni?

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
4 éve 7 hónapja #14962 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: Virtuemart Ű és Ő betűk félkövéren jelennek meg
A sablon vagy a sablon virtuemart része olyan fontkészletet használ ami nem tudja kezelni a magyar karaktereket és ezért más fontot használ ezekre. Nem gondolnám, hogy csak a virtuemartnál lenne ezzel gond csak lehet a nem VM oldalakon nem vastaggal vannak írva azok a részek ahol az ŰŐ van ezért kevésbé feltönő a más betűtípus.
Ha esetleg valami sablon keretrendszert használ a sablon akkor ott általában lehetőség van ezek admin felületen történő cseréjére esetleg szerkesztésére, hogy használja a magyar karaktereket is a font.
Ha adnál egy weboldal elérést akkor lehet tudunk segíteni, de látatlanban nehéz.

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kristofkata

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
4 éve 7 hónapja #14968 Írta: kristofkata
kristofkata válaszolt a következő témában: Virtuemart Ű és Ő betűk félkövéren jelennek meg

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
4 éve 7 hónapja - 4 éve 7 hónapja #14970 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: Virtuemart Ű és Ő betűk félkövéren jelennek meg
A nyitóoldalon az Arial az első betűtípus amit használ az oldal, míg pl az akciós termékek oldalon a ProximaNovaThin. Ennek vagy nincs vagy nincs beállítva az Latin-extended kiterjesztés használata, emiatt más az őű.
Sablon override.css 22. sorában hivatkozik erre a betűtípusra.

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu
Utolsó szerkesztés: 4 éve 7 hónapja kovacshazi által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kristofkata

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!