Kereskedelmi és bolt bővítmények

Hogyan tudok egy terméknek korosztályi besorolást adni?

Több
8 éve 10 hónapja #7482 Írta: Pierra
A kérdésem az lenne, hogy lehet egyáltalán szabályozni Virtuemartban, hogy egy terméket 18 év alatti személy a kosarába tegyen? Kerestem, de ilyen opciót nem találtam. Gondolatmenetem szerint a termékadatlapon is meg kellene jelölni a 18+ besorolást, de már itt elakadtam.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
8 éve 10 hónapja - 8 éve 10 hónapja #7483 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: Hogyan tudok egy terméknek korosztályi besorolást adni?
Mivel azt sem tudod ellenőrizni, hogy a számítógép előtt ülő egyén valóban 18 év feletti felnőtt korú, úgy ez a tiltás teljesen felesleges.
Efféle felnőtt tartalmat kínáló site-oknál csak egy kattintás kell az "Elmúltam 18 éves" gombon, amit bárki megtehet, ha mindenáron kíváncsi az oldal tartalmára.
Szerintem feleslegesen vergődsz a problémán. :D
Utolsó szerkesztés: 8 éve 10 hónapja Zotius által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
8 éve 10 hónapja #7491 Írta: Pierra
Pierra válaszolt a következő témában: Hogyan tudok egy terméknek korosztályi besorolást adni?
Hmm, köszi. Csak figyelni szerettem volna az ifjak lelki épségére. :) Főleg, hogy nem minden tartalom 18+-os. És nehogy leforduljanak a székről... :)

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
8 éve 10 hónapja #7492 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Hogyan tudok egy terméknek korosztályi besorolást adni?
Feltéve, ha nincs erre vonatkozó rendelet/törvény stb., amely kimondja, hogy a 18+-os tartalmak esetén figyelmeztetni kell az oldalon böngésző embereket.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
8 éve 10 hónapja #7493 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: Hogyan tudok egy terméknek korosztályi besorolást adni?
Valóban, a jogszabályi háttérnek utána kell nézni. Feltehetően kötelező a figyelmeztetés – érintettség hiányában ennek még nem néztem utána.
Tipp:
Esetleg egyes tartalmakhoz való hozzáférést regisztrációhoz kell kötni, s ott kötelezően elő lehet írni legalább a születési év megadását, ha nem is a pontos születési dátumot. Innen már csak egy lépés, hogy valami módon az aktuális dátumból kivéve az évet a year(date) függvénnyel, s abból kivonva a születési dátumot megtudod a felhasználó korát... :)
Felhasználói adatok kezeléséhez javaslom az Easy Profile bővítményt, mely jobb, mint a Joomla alap User Profile bővítménye.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
8 éve 10 hónapja #7512 Írta: Pierra
Pierra válaszolt a következő témában: Hogyan tudok egy terméknek korosztályi besorolást adni?
Köszi a válaszokat, az Easy Profile-t megnézem, hasznosnak tűnik a leírásod alapján.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!