Az EU e-Privacy Direktívának való megfelelés megvalósítása Joomla! honlapon

Több
8 éve 9 hónapja #7753 Írta: Zotius

Az Európai Unió a 2002/58 számú "Privacy and Electronic Communications" című, közismert nevén E-Privacy Direktívában (irányelvében) mely 2012. május 26.-tól (!)lépett hatályba, szabályozza a weboldalakról származó Cookie-k (sütik) elhelyezésének szabályait. Az előírásokról magyarul bővebben itt olvashatsz.

Bővebben...

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
8 éve 8 hónapja - 8 éve 8 hónapja #7762 Írta: GitFun
Hát felmerülnek kérdések szép számmal.
Talán a legáltalánosabb:
Foglalkozzak én ezzel?
Ne nézzetek hülyének! Minden szabály annyit ér, amennyire betartatják. (És betartják.) A CMS-eknek köszönhetően (is) dömping van kicsi, ámde cookiekat is tarzalmazó oldalakból. Ezeket tényleg ellenőrizni fogják? És szankcionálnak? És hogyan?
Ha ilyen módon megnehezítik az ingyenes, vagy olcsó weboldalhoz jutást, akkor nem sérül pl. valamilyen esélyegyenlőségi jog? Vagy akár egy csóró kis közösség információhoz hozzájutásának joga? Mert profi fejlesztőre ezután se lesz pénz.
Őszintén megmondom, gőzöm sincs, hogy "foglalkozzak én ezzel?"
Utolsó szerkesztés: 8 éve 8 hónapja GitFun által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
8 éve 8 hónapja #7764 Írta: Zotius
Kezdetben bennem is hasonló kérdések fogalmazódtak meg, de aztán arra a következtetésre jutottam, hogy mivel nem nagy kunszt a megvalósítása, akkor tessék, megcsinálom. Ha csak ez kell... és még pénzbe sem kerül, mert nagyon egyszerűen meg lehet csinálni egy ingyenes bővítménnyel. Feladat kipipálva, mehetünk tovább...
Egyelőre Magyarországon ez szerencsére (még) nem igazán szankcionált, de ki tudja, mikor jön a kutyára dér... Angliában állítólag több százezer fontra is bírságolhatják annak az oldalnak a tulajdonosát, aki ennek az előírásnak nem felel meg. No, nem akarok tippet adni egyetlen jogszabályalkotónak sem, csak úgy jelzem...

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!