Kedves Zotius!
Hogy mi értelme ennek? Kik használják?
A jelszavak megjegyzésére képtelen,
Felírni nem tudó
felirásokat elkeverő/elhagyó/véletlenül kidobó felhasználók.
Mondhatnám, hogy szerencsétlenek de nem. Azt sem mondhatom, hogy nyugdíjasok vagy öregek.
Egyik nálam csak pár évvel idősebb barátom fakadt ki ezzel kapcsolatban.
Az hagyján, hogy az embernek esetleg egynél több email címe van, de ott vannak a közösségi oldalak. A facebookon kívül is van. Aztán az aukciós oldalak, a gázszolgáltató, a mobilszolgáltató, az ilyen meg olyan szolgáltató, aztán hibabejelentő és mittudom én.
Aztán mondhatjátok miért nem használ az ember egy jelszót mindenhova, amikor azt mondják nem tanácsos. Ezen felül eltérőek a jelszókritériumok is. Nekem a 17 év alatt ötször kellett jelszót változtatnom, mert folyamatosan erősödtek a kritériumok. A másik amivel nem értek egyet az a jelszómanager használata. Akkor elég egy mesterjelszót használni és ott a többi. Igen? És mi van, ha a felhasználó nem kellőképpen jár el és megszerzik, az még rosszabb, mintha mindenhova ugyanazt használja, mert a manager elárulja milyen accountjai vannak még az embernek és olyan fiókokat is elárul, amit esetleg nem is keresnének.
Káosz ez a digitális világ. Nekem, meg esetleg Nektek azért nem akkora probléma, mert munkátok során ezzel éltek.
Nekem főállású rendszer üzemeltetőként a napi munkám túlnyomó része a felhasználók szerencsétlenkedéseiból felmerülő problémák elhárítása.
És nemcsak a munkahelyemen szembesülök ezzel. A nonprofit szektorban is kiveszem a részem. Van ott is minden. Most szavazta meg a vezetőség egyik egyesületemben a honlapon egy ilyen feature beépítését, aminek nem látod értelmét.
Mellesleg ne feledd kedves Zoltán, ha szerencséd lesz, Te is megéred azt a kort, hogy kezdesz meghülyülni. Azon a szép napon, amikor megnyitod a login screent és azt mondod: Várjunk csak! Mi is a jelszó, b..., nem hiszem el, elfelejtettem.