HTTPS kényszerítés kézzel történő visszaállítása

Több
3 éve 9 hónapja #15901 Írta: ChrisMix
Sziasztok!

Balga fejjel az oldal globális konfigurációjában a kiszolgáló beállításánál a "HTTPS kényszerítése" -t nézegettem, a lenyíló ablakban pedig ráklikkeltem a "Teljes webhely"-re - a következő pillanatban eltűnt az admin felület (mindenféle mentés vagy figyelmeztetés nélkül), amire nem tudok visszalépni, mert ugyebár nincs SSL-em, és a tárhelyszolgáltató az oldalamra egyből kiírja, hogy "A(z) nagykrisztian.hu domain nem rendelkezik biztonsági tanúsítvánnyal, így nem érhető el az oldal https változata." de sajnos tovább sem lép, így nem tudok visszamenni az admin felületre...
Ezt hogyan tudom visszaállítani? Admin oldalra visszajutni, vagy ftp-n keresztül átírni? Ezt most elcsesztem egy véletlen rákattintással :(

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 9 hónapja #15902 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: HTTPS kényszerítés kézzel történő visszaállítása
FTP/Fájlkezelő segítségével megnyitod a configuration.php-t, majd megkeresed a public $force_ssl sort és értékét nullára állítod, majd mented a fájlt:
Code:
public $force_ssl = '0';

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 9 hónapja - 3 éve 9 hónapja #15903 Írta: ChrisMix
ChrisMix válaszolt a következő témában: HTTPS kényszerítés kézzel történő visszaállítása
Köszönöm szépen, kb fél órája megtaláltam én is. Aztán nem tudtam szerkeszteni a configuration.php-t, megtaláltam a file attribútum módosítását, aztán ismételten agyament módon kipipáltam mindent. Természetesen az olvashatóságot is kiszedtem, most azzal küzdök, hogy filezilla segítségével visszatöltsem a 0-ra állított új configphp-t, ami sikerült is, de most meg nem engedi a file attribútumot visszarakni 444-re, így nem olvasható a file - nem töltődik be az oldal. Komolyan mondom, t*kön szúrom magam...
Utolsó szerkesztés: 3 éve 9 hónapja ChrisMix által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 9 hónapja - 3 éve 9 hónapja #15904 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: HTTPS kényszerítés kézzel történő visszaállítása
Ha jól emlékszem egyes szolgáltatóknál, külön engedélyezni kell, hogy külső ftp kliens segítségével felül tudjál írni fájlokat pl. a Médiacenternél. Javaslom, hogy keresd meg, és engedélyezd a módosítást a megadott időintervallumra, vagy használd a szolgáltató webes fájlkezelőjét.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 3 éve 9 hónapja Balázs által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 9 hónapja - 3 éve 9 hónapja #15905 Írta: ChrisMix
ChrisMix válaszolt a következő témában: HTTPS kényszerítés kézzel történő visszaállítása
Úgy tűnik nem lehet változtatni így az attribútum nélküli file-on, de megoldottam: kitöröltem az attribútum nélküli filet-t a szerverről, bemásoltam vissza a szerverre a saját gépen kinullázott configot (aminek voltak normális írás/olvasás attr.), és annak az értékeit állítottam 444-re. Működik, köszi a segítséget!
Utolsó szerkesztés: 3 éve 9 hónapja ChrisMix által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!