Jelszó csere után fehér lap fogad

Több
5 éve 9 hónapja #13851 Írta: Masooo
Jelszó csere után fehér lap fogad. téma létrehozva Masooo által
Egy érdekes jelenségre lettem figyelmes és eddig ezt nem sikerült megoldani.

Anno telepítettem egy joomlát egy szolgáltató webhelyére, ennek több mint 1 éve már, működött is, mentek a frissítések is, igyekeztem rá odafigyelni.
Anno a szolgáltató adott egy cpanel és egy ftp elérést és ehhez egy jelszavat is, a két helyre természetesen a jelsz UA volt.

Most eszembe ötlött, hogy meg kellene változtatni az összes a laphoz tartozó jelszót.

A joomla esetében az adminfelülethez ez nem volt nehézkes.
A cpanel esetében sem és az ottani váltás, megváltoztatja az ftp elérését is. Viszont, ha az eredeti kapott jelszót itt megváltoztatom, akkor a joomla ezt egy fehér lappal jutalmazza aminek a bal felső sarkában annyi van írva Error . (admin felületre ugrás esetén is)
Amint visszaállítom a régi jelszót, a lap megfelelően megy.

A szolgáltató azt javasolta, hogy ne cpanelen váltsak jelszót, mert akkor az a mysql / system és egyéb jelszavakat is érint, hanem a weblapukon keresztül, mert akkor csak a cpanel és ftp változik meg a többi nem. Megtettem. Az eredmény épp ugyanaz mint fenti esetben, de ha visszaállítom itt a régire akkor is megy minden tovább ahogyan kellene.

Valami ötlet, hogy mitől lehet ez?

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
5 éve 9 hónapja - 5 éve 9 hónapja #13852 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Jelszó csere után fehér lap fogad.
Ha az adatbázis elérés is változik, akkor nem fogja tudni elérni a táblákat a régi jelszóval, és hibát fog dobni.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 5 éve 9 hónapja Balázs által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
5 éve 9 hónapja #13855 Írta: Masooo
Masooo válaszolt a következő témában: Jelszó csere után fehér lap fogad.
Köszönöm, akkor azt tartod megoldásnak, hogy tegyek próbát azzal is, hogy megváltoztatom akkor a jelszót, az megváltoztatja a cpanel / mysql / ftp / system jelszavakat, majd a phpmyadmin felületen változtassak jelszót, vissza a régire? Így minden jelszó változna, csak a lapnak fontos nem és ezzel megmaradna a működés? Erre gondoltam akkor is, de nem mertem meglépni, mert féltem attól, hogy esetleg többet nem tudok a php...-be lépni mert annyira kitilt v bármi, hogy többet semmi sem fog futni.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
5 éve 9 hónapja #13862 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Jelszó csere után fehér lap fogad.
Tetszőleges jelszó adható meg külön-külön a cpanelre, az mysqlre, az FTP-re, stb. A lényeg, hogy a Joomla! gyökerében található a configuration.php fájl tartalmazza az adatbázis aktuális eléréshez szükséges informácókat.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!