Kategória blog menüpont nem szűr a jogosultságok szerint

Több
7 éve 6 hónapja - 7 éve 6 hónapja #10327 Írta: Zotius
Adott egy "kategória blog" típusú menüpont. A kategória cikkeinek többségénél a megtekintési jogosultság "Public", azaz "Nyilvános".
Nemrég került bele egy "Registered" jogosultságú, azaz Regisztráltaknak szóló cikk is. Érdekes módon, az oldalt látogatóként meglátogatva, erre a menüpontra kattintva a regisztráltaknak szóló cikk is látható a public cikkek között, nyilvánosan.
Egy másik site-on ellenőrzésképpen megnéztem, hogy rendesen működik-e a jogosultság szerinti szűrés – ott minden rendben van, tehát nem tekinthető általános hibának, bug-nak. Így most egyszerűen nem értem, hol lehet a hiba. Van valakinek valami tippje a megoldásra?
Utolsó szerkesztés: 7 éve 6 hónapja Zotius által. Indoklás: ellenőrizésképpen >>> ellenőrzésképpen javítása

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 6 hónapja #10329 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Kategória blog menüpont nem szűr a jogosultságok szerint
Próbáltad már a két oldal menüpont beállításait összevetni?

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 6 hónapja #10330 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: Kategória blog menüpont nem szűr a jogosultságok szerint
Természetesen, próbáltam. Semmi olyan különbséget nem tapasztaltam, ami erre a problémára utalhatna.
Kipróbáltam viszont a cikk hozzáférés módosításának hatásait, hogy vajon más csoportokkal mi a helyzet: Érdekes módon, hiába állítottam át "Különleges"-re, "Rendszergazdák"-ra, semmi nem változott. Ezekkel a jogosultságokkal is megjelenik a cikk a kategória blog elrendezésben, ugyanúgy, mint a "Nyilvános" hozzáférésű cikkek.
Amikor pedig a teszt-cikk szövegébe próbaképpen beszúrtam a "Bővebben" gombot, érdekes módon a gombon nem a "Bővebben", hanem a "Regisztráljon a tovább olvasáshoz..." szöveg jelenik meg.
Úgy tűnik, mintha rendszer szinten a bevezető szöveg megjelenítésének jogosultsága mindenképp "Nyilvános" lenne, és csak a teljes cikk megjelenítésére vonatkozna a jogosultság beállítás.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 6 hónapja - 7 éve 6 hónapja #10332 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: Kategória blog menüpont nem szűr a jogosultságok szerint
[strike]További érdekesség az esettel kapcsolatban:
Ha a blogelrendezést hívó menüpont jogosultságát állítom át "Regisztrált"-ra, akkor a menüpont nem tűnik el a nyilvánosság számára elérhető menüelemek közül, továbbra is ott marad, de rákattintva egy üres oldal jön be... ::ohmy::
Az összehasonlításban vizsgált másik oldalnál a "Regisztrált" csoportnak szóló menüpont – helyesen – meg sem jelenik a "Nyilvános" menüpontok között.[/strike]
Update: Időközben ez a szituáció változott, a "Regisztrált"-nak szóló menüpont eltűnt a menüből.
Utolsó szerkesztés: 7 éve 6 hónapja Zotius által. Indoklás: frissítés

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!