Egy joomla laphoz egy már meglévő régebbi adatbázis csatolása esetén HIBAüzenet.

• vero
  • vero profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Prémium fórumozó
  • Prémium fórumozó
  • a nap mindig akkor süt fel amikor nem számítunk rá
Több
8 éve 11 hónapja #7520 Írta: vero
Sziasztok!

Volt egy eredeti lap quicksartos templat-el és volt hozzá egy adatbázis.
Aztán vmi hiba folytan /a szolgáltatónál /egyik percről a másikra megszűnt a lap. Nálunk nincs meg a mentés../vmi miatt :evil: /csak egy hibás dolgot tudtam lementeni.

Most úgy próbálom helyre hozni,hogy feltöltöttem újra a quickstart -pack-ot ---/kiválogattam a régi adatbázisból ...a laphoz való táblákat egy új adatbázisba. ahhoz kapcsolódtam a joomla telepítéskor...,de ugye meg kell adni egy adatbázis előtagot,de ott nem engedte ,hogy az adatbázisban meglévő táblák előtagját adjam meg. így aztán ezt a hibát kaptam

Table 'noriuj2.oh_session' doesn't exist SQL=INSERT INTO `oh_session` (`session_id`, `client_id`, `time`) VALUES ('m7rt9gpjbvanqrgkdecgsedl54', 0, '1431166399')

nem tudom mit csináljak

nem tudom mennyire lehetséges ,hogy ez így visszaállítható???//írjak be minden tábla elé egy oh_ előtagot az adatbázisban?

Van vki aki más megoldást is tud ....vagy ennek folytatására vmi megoldást akkor írjon. köszi!

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #7521 Írta: Balázs
A noriuj2 adatbázisban nem létezik az oh_session tábla, ezért nem tud beleírni. Megoldás: Létre kell hoznod a hiányzó táblát adott adatbázis SQL fülében:
Code:
CREATE TABLE IF NOT EXISTS `oh_session` ( `session_id` varchar(200) NOT NULL DEFAULT '', `client_id` tinyint(3) unsigned NOT NULL DEFAULT 0, `guest` tinyint(4) unsigned DEFAULT 1, `time` varchar(14) DEFAULT '', `data` mediumtext, `userid` int(11) DEFAULT 0, `username` varchar(150) DEFAULT '', PRIMARY KEY (`session_id`), KEY `userid` (`userid`), KEY `time` (`time`) ) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=utf8;

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 8 éve 11 hónapja Balázs által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vero

• vero
  • Nem elérhető
  • Prémium fórumozó
  • Prémium fórumozó
Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #7522 Írta: vero
megpróbáltam létrehozni,de amikor le akartam okézni...semmit sem csinált. +ezt vettem észre a lap alján :(

A phpMyAdmin konfigurációs tárolója deaktiválva lett. Ha szeretné megtudni, hogy miért, kattintson ide.

ok.már megy.viszem fel a további adatokat
Utolsó szerkesztés: 8 éve 11 hónapja vero által.

• vero
  • Nem elérhető
  • Prémium fórumozó
  • Prémium fórumozó
Több
8 éve 11 hónapja #7523 Írta: vero
megint egy rakás hiba/--át írjam a akkor a tábla neveket?
oh_ stb.stb-re?

Error

JLIB_APPLICATION_ERROR_COMPONENT_NOT_LOADING
Table 'noriuj2.oh_extensions' doesn't exist SQL=SELECT folder AS type, element AS name, params FROM oh_extensions WHERE enabled >= 1 AND type ='plugin' AND state >= 0 AND access IN (1) ORDER BY ordering
JLIB_APPLICATION_ERROR_COMPONENT_NOT_LOADING
Table 'noriuj2.oh_extensions' doesn't exist SQL=SELECT folder AS type, element AS name, params FROM oh_extensions WHERE enabled >= 1 AND type ='plugin' AND state >= 0 AND access IN (1) ORDER BY ordering
JERROR_LOADING_MENUS
Error loading component: , 1
Error loading component: com_menus, 1
The template for this display is not available. Please contact a Site administrator.
Component not found

Több
8 éve 11 hónapja #7524 Írta: Balázs
Vagy átírod, vagy a configuration.php-ban megváltoztatod a prefixet

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

• vero
  • Nem elérhető
  • Prémium fórumozó
  • Prémium fórumozó
Több
8 éve 11 hónapja #7525 Írta: vero
Szuper, köszi!
Életre kelt a lap "bizonyos szinten" ,de azt nem értem az index helyett egy segédnek nevezett oldalt hoz be- amit csak azért hoztam létre ,mert a lap többnyelvűsítéséshez kellett. /legalábbis úgy emlékszem azért kellett anno a "segéd" lap. nem tudom honnan szedi ezt elő index.lap helyett:-S.
szóval csatlakozott,de nem 1az1ben...