Szemét a vendégkönyvben (már megint...)

Több
9 éve 3 hónapja - 9 éve 3 hónapja #6343 Írta: Zotius
Szemét a vendégkönyvben (már megint...) téma létrehozva Zotius által
Hosszas kihagyás után ismét felütötte a fejét valamiféle szemetelő bot/script/robot/akármi, amely a vendégkönyvembe mindenféle oda nem illő irományokat (reklám?) helyez el. A dolog érdekessége, hogy a vendégkönyv bejegyzést író űrlapon a reCaptcha rendesen működik (elvileg), tehát ezek a bejegyzések emberi tevékenység eredménye kell legyen, hiszen állítólag a reCaptcha feladványt a robotok nem tudják "megoldani". Vagy mégis? Mit lehetne ez ellen tenni?
Nem akarom naponta/kétnaponta azt lesegetni, hogy miféle újabb szemét landolt már megint a bejegyzések között. Pár napja töröltem néhányat, de nem jegyeztem meg, hogy honnan érkeztek. Ma ismét jöttek, most azonban utánajártam, hogy a bejegyzéseket tevő IP címek (62.210.222.111 [3 db], 195.154.179.244 [1 db]) ugyanahhoz a website-hoz tartoznak:
PRTG Network Monitor ( www.paessler.com/ )
Nem tudom, érdemes lenne-e írnom a szájt üzemeltetőjének, hogy takaríttassa ki a szemetelő szkriptet oldaláról?
Utolsó szerkesztés: 9 éve 3 hónapja Zotius által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
9 éve 3 hónapja - 9 éve 3 hónapja #6345 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Szemét a vendégkönyvben (már megint...)
A régi típusú reCaptcha képfeldolgozással törhető, inkább tegyél be keycaptchát vagy más erősebb típust. Pl.: balatonieskuvo.hu/menü/vendégkönyv (Phoca Guestbook + Keycaptcha)

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 9 éve 3 hónapja Balázs által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Zotius

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
9 éve 3 hónapja #6350 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: Szemét a vendégkönyvben (már megint...)
Köszi a tippet.
Ha jól tudom, a nálam működő reCaptcha már az újfajta (számjegyes) verzió - hacsak nincs még ennél is újabb...
Bár telepítettem most a keyCaptchát is, de előbb a Phoca Vendégkönyvnél felsorolt típusokat (matematikai, hnCaptcha, stb.) próbálom végig.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
9 éve 3 hónapja - 9 éve 3 hónapja #6351 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Szemét a vendégkönyvben (már megint...)
Teljesen új API van már, ahol nincs több hagyományos szűrés. Jó kérdés, hogy támogatja-e már az alaprendszer API 2.0-ás verzióját, ennek még nem jártam utána. (Én egyébként akkor cseréltem le globálisan, mikor hetekig nem javították tavaly a reCAPTCHA integrációt és nem lehetett regisztrálni.)

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 9 éve 3 hónapja Balázs által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
9 éve 3 hónapja #6390 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: Szemét a vendégkönyvben (már megint...)
Úgy látszik, kissé le vagyok maradva :( Azt hittem, a számjegyes verzió (és nem a torzított betűképes) a legújabb. Ezt az új API-t eddig talán csak pár helyen láttam. Na, mindegy.
Időközben történt: a vendégkönyvnél módosítottam, jelenleg a "hnCaptcha" üzemel. Már ezzel is sikerült lepattintani ezt a spamelő robotot, így egyelőre nem élesítem be a keyCaptchát.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
9 éve 3 hónapja #6396 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Szemét a vendégkönyvben (már megint...)
Jó kérdés, hogy mikor kerül be az új API támogatása az alaprendszerbe. A tavalyi reCaptcha problémát is hetekig javították.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!