Globális konfiguráció sikertelen mentése

Több
11 éve 1 napja #2096 Írta: Isodius
Isodius válaszolt a következő témában: Globális konfiguráció sikertelen mentése
Szia Balázs!

Igen, valóban beszéltünk már róla, de akkor kezdtem csak el komolyabban használni a jogosultságokat és még nem láttam át teljesen a rendszert. Nekem sokkal egyszerűbb lenne egy olyan jogosultság kezelés, ahol a felhasználókhoz közvetlenül lehetne az egyes cikkeket hozzárendelni, nem úgy, mint most, ahol a cikkeket először egy jogosultsági csoportba kell besorolni és csak azután tudom azt a csoportot egy felhasználónak engedélyezni. Szerintem teljesen felesleges vagy 100 csoport létrehozása, ha minden egyes felhasználónak külön-külön be lehetne állítani, hogy mely cikkekhez legyen hozzáférése.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
11 éve 1 napja - 11 éve 1 napja #2097 Írta: Isodius
Isodius válaszolt a következő témában: Globális konfiguráció sikertelen mentése
Azért azt hozzátenném, hogy természetesen a Joomla-féle csoportos jogosultság kezelésre is szükség van, mert például egy csupán regisztrációhoz kötött cikk eléréséhez elég macerás lenne az összes regisztrációval rendelkező játékoshoz egyesével hozzáadni minden egyes új cikket. Bele is őszülnék.

De azért egy egyedi, "felhasználóhoz közvetlen cikk"-szintű jogosultság kezelés is jól jönne. Talán egyszer ilyen irányba is bővíteni fogják, az egyébként szuper rendszert, merthogy azért nagyon szeretek a Joomlával dolgozni, és nem akarom őt bántani.
Utolsó szerkesztés: 11 éve 1 napja Isodius által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
11 éve 1 napja - 11 éve 1 napja #2101 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Globális konfiguráció sikertelen mentése
Igen, persze a Joomlának is vannak jócskán hiányosságait és nem minden esetben ez a megfelelő célszoftver. Ha esetleg egy másik CMS úgy kezeli a tartalmak hozzáférését, amire neked szükséged van, akkor egyértelműen azt kell választani. Ha pedig belefogtál már az egyik rendszerbe, akkor már elég összetett sajnos váltani, adatot migrálni, így már az elején érdemes felmérni a lehetőségeket.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 11 éve 1 napja Balázs által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
11 éve 20 órája - 11 éve 20 órája #2106 Írta: Beny
Beny válaszolt a következő témában: Globális konfiguráció sikertelen mentése
Jó hírem van!

Megvan a megoldás és MŰKÖDIK IS!!!
Az, hogy hogyan jutottam el hozzá most mellékes, nem is mesélem el az elmúlt 24 órámat. :)
A hiba nem a Joomla-ban van, sőt... Nincs is hiba!

Az a hiba, ami nem hiba! ("Az a gyanús ami nem gyanús" után szabadon :) )

A php konfigurációban kell átállítani a max_input_vars értékét, ami alapértelmezetten 1000
Ezt a rendszerinformációban ellenőrizni is tudod.
Ez az érték 73 usergroup-ig elég.

Szóval a megoldás az, hogy ezt az értéket növelni kell.
2 megoldás is létezik:
1. Szólni kell a szolgáltatónak, hogy állítsa át ezt az értéket.
2. .htaccess-ben magad is átállíthatod (amennyiben a szolgáltatód engedélyezi a .htaccess használatát)

A 2. megoldás esetén ezt a sort kell beilleszteni a .htaccess fájlba:
php_value max_input_vars 3000
itt a 3000 az tetszőlegesen választható, de szerintem az kb 219 csoportig elég.

Ami fontos még, hogy ez a lehetőség php 5.3.9-es verziótól kezdődően van, korábbi php verzióval nem megoldható.

Remélem érthető amit írtam. Nagyon jó érzés volt, mikor újra működött a rendszer, próbáljátok ki ti is! :)

Üdv: Beny
Utolsó szerkesztés: 11 éve 20 órája Beny által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!