Joomsport - Joomla frissítés után az összes címerem "megnyúlt"

Több
8 éve 5 hónapja - 8 éve 5 hónapja #8403 Írta: kocsislaci
Üdv!

Joomla frissítés után az összes címerem "megnyúlt".
Firefox le tudja kezelni, ott szép mindegyik, de se IE/EDGE/Chrome/Opera nem tudja, és elnyújtja az összeset.

Hol érdemes kutakodni efelől, mert, hogy ez így nem maradhat az tuti!

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.



Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


IE8 (eddig ez is jó volt:
Ami érdekes, hogy itt pl a jobb oldali modul jó, nem torzúl, viszont a tabella képei, eredeti méretben jelennek meg. Az IE böngésző kompatibilitiás nem érdekel, csak érdekességképpen gondoltam.

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


kép css



Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.



Próbálkozás1: Több sablont kipróbálva is mutatkozik a hiba....

Köszönöm
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 8 éve 5 hónapja kocsislaci által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
8 éve 5 hónapja - 8 éve 5 hónapja #8418 Írta: Zotius
Valószínűleg az Opera és a Firefox működésének különbségei magyarázzák a dolgot.
|
A stíluslap alábbi utasítását nem egyformán kezelik le.
Code:
.jsm_nextmtable img { height: 7em !important; width: auto !important; }
Egyszerű a megoldás, a logók magasságának 7em méretét csökkenstd le, mondjuk 6em vagy 5em méretűre:
Code:
.jsm_nextmtable img { height: 5em !important; width: auto !important; }

Több, mint valószínű, hogy az Opera a hunyó, mert látható, hogy 6 hibát is jelez (jobb felső kép jobb felső sarkában), míg a Firefox minden hibajelzés nélkül megjeleníti az oldalt.
Opera:

Arra nem sikerült rájönnöm, hogy melyik 'animációval' van baja.
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 8 éve 5 hónapja Zotius által. Indoklás: kiegészítés
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kocsislaci

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
8 éve 5 hónapja - 8 éve 5 hónapja #8419 Írta: kocsislaci
kocsislaci válaszolt a következő témában: Joomsport - Joomla frissítés után az összes címerem "megnyúlt"
Szia!

Először is köszi a segítséget!

A címerek nem csak opera hanem firefox kivételével minden böngészőben torzúlnak.
A fent említett megoldás jónak tünik, bár a címerek olvashatósága 7 érték alatt már 6-értéken is alig olvasható..... illetve ez csak a jobboldali modul problámáját orvosolja, de ha megnézed, akkor a tabella címerei is megnyúlnak.

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


Tehát itt valami "külső" behatás lehet ami mindkettő css-re kihat.... bár akkor nem értem a modul css miért álítható....
Utolsó szerkesztés: 8 éve 5 hónapja kocsislaci által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
8 éve 5 hónapja - 8 éve 5 hónapja #8420 Írta: Zotius
Valami még mindig nem világos ezzel a modullal:
Ha Firefox böngésző „Képadatok megjelenítése” funkcióval megnézem, az 84×84-re méretezte át.
Úgy tűnik, ezt helyesen teszi a css utasítás szerint.

Ugyanakkor a html kódban pedig fixen - vagy a php által előállított értékkel - „beégetve” van megadva a mérete:

Honnan veszi azt, hogy a szélességet 70px-re kell beállítani? A már bemutatott css-ben definiált "width: auto !important" utasításnak nincs visszahatása a html kódra, de a böngésző megjelenítőjét vezérli és felülbírálja a 70px értéket. Ezt a Firefox - helyesen - végre is hajtja, mert a négyzet alakú kép továbbra is négyzetes marad. Bár akkor se értem, hogy mitől lesz a kép 84×84-re átméretezve, hiszen a '7em' az 112px-nek felel meg.
( em-px átszámoló itt )
Ha például a css-ben kiütöm a "width: auto !important" értéket, ugyanazt a nyújtott képet kapom, mint Operában.
Ebből arra következtetek, hogy mintha az Opera nem kezelné le az automatikus szélességbeállítást, és a html kódban lévő 70 px szélességet használná konzekvensen.
Kiegészítés:
Tabella címeroszlop szélesség:
A joomsport.css-ben, a ".tblscss td" osztály definíciójában a minimális szélességet állítsd 50px-re.
Code:
.tblscss td { (többi utasítás itt) min-width: 50px; }
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 8 éve 5 hónapja Zotius által. Indoklás: kiegészítés
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kocsislaci

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
8 éve 5 hónapja - 8 éve 5 hónapja #8421 Írta: kocsislaci
kocsislaci válaszolt a következő témában: Joomsport - Joomla frissítés után az összes címerem "megnyúlt"
Noh akkor te is látod az anomáliákat....

Továbbiakban bár azt írja a a képfeldoglozó hogy 84x84 pixelre konvertáljon, de a befogadó keret mérete eltérő!

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


A tabella beállításainál ha az általad megadottak szerint beszúrom a min-width: 50px; értéket jónak tűnik a beállítás, bár csak a chrome developer-ben tudtam tesztelni (este élesben is), jónak tűnik.

Csak kicsit az zavar, hogy lehet az, hogy egy frissités egy ilyen galibát csinál?

Szerinted, hogyan tovább?
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 8 éve 5 hónapja kocsislaci által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
8 éve 5 hónapja - 8 éve 5 hónapja #8433 Írta: kocsislaci
kocsislaci válaszolt a következő témában: Joomsport - Joomla frissítés után az összes címerem "megnyúlt"
A tabella élesben is működik. NAGYON köszönöm!

Az oldalpanellal lásd feljebb továbbra sem vagyok kibékülve.
height: 5em !important; kicserélem auto-ra talán mint ha jó lenne, de nem tudom milyen negatív következménye van, bár szerintem a befoglaló táblázat maximalizálja a méreteket!
Code:
.jsm_nextmtable img { height: 5em !important; width: auto !important; }

Megj: Chrome esetén ha szerkeszteni akarom az oldalmodult a developerrel, nem tudom, ugyanis olyan mint ha másodpercenként újratöltődne a css :(

szerk: nem jó az autó....
Chrome


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


Firefox


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


6em értékre állítva visszanyerem az eredeti formát, tehát nem torzul, csak így kicsit kicsik a címerek...
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 8 éve 5 hónapja kocsislaci által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!