Alkategória címének kijelzése

Több
2 éve 11 hónapja #16345 Írta: csicsa55
Alkategória címének kijelzése téma létrehozva csicsa55 által
Egyik egyesületi oldalamon használok egy külső modult, az SJ Article Slidert. Ezt azért szeretem, mert slideshow szerűen jeleníti meg a cikkeket sőt, egy kategória alkategóriáit is és az abban lévő cikkek közül  csak a kiválasztottakat. Viszont van egy kis gond. Ha nem cikkeket teszek slideba, hanem egy főkategória alatti kategóriákat, akkor nem jeleníti meg a kategóriák címe címeit. Ezt nem is lehet beállítani a modolban, mert csak a cikk címeit lehet engedélyezni, de ahogy nézem a joomla saját cikkezelőjét és a menü beállításait abban sincs lehetőség. A joolában a beállításoknál figyelmeztet is a joomla, hogy a kategória beállításoknál a kategória cikkeinek címeit lehet állítani, nekem meg ugye a kategórián belüli alsóbbrendű kategóriák címei kellenének.
Van egy olyan ézésem ,hogy ezt joomla alapból nem tudja. Erre valami szakszerű hackelés, amit egy joomla frissítés nem csap feelül? Esetleg egy plugin, ami felokosítja a joomla adminisztrációját?

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
2 éve 11 hónapja #16346 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: Alkategória címének kijelzése
Elvesztem a kategóriák, meg alkategóriák és a cikk címek között.
Azt sem értem, hogy hol is kellene megjelennie a minek? Melyik címnek?
Mi köze van a modulnak a Joomla kategória beállításaihoz?

Ha jól értem azt szeretnéd, hogyha egy kategóriát választasz ki, akkor a Slider kiírja a cikk címe mellett valahol az adott cikk kategóriáját is.
Szinte biztosan megoldható és ha a modul sablon felülírást használod akkor nem is vész el frissítéssel. Még az sem lehetetlen, hogy miközben a modul dolgozik a cikkel akkor abban a tömbben a kategória neve is benne van, csak a modul nem írja ki. Esetleg írasd ki a cikket tartalmazó tömböt és nézd meg benne van-e a kategória név. Ha nincs akkor is azt gondolom, hogy minimum egy kategória ID-nak kell lennie, majd azzal adatbázisból kikereshető a kategória neve.

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
2 éve 11 hónapja #16347 Írta: csicsa55
csicsa55 válaszolt a következő témában: Alkategória címének kijelzése
Joomla alapfelállás szerint:

Kategória1
       |
       |----Cikk1
       |----Cikk2
       |----Cikk3

Kategória2
       |
       |----Cikk1
       |----Cikk2
       |----Cikk3

Az én problémám:

Főkategória1
   |
   |--- Alkategória1
   |                  |
   |                  | ---- Cikk1
   |                  | ---- Cikk2
   |                  | ---- Cikk3
   |--- Alkategória2
   |                  |
   |                  | ---- Cikk1
   |                  | ---- Cikk2
   |                  | ---- Cikk3

és így tovább.

Tehát én nem cikkcímeket szeretnék megjeleníteni, hanem az alkategóriájét, amiben az adott cikk van.

A modulban való megjelenítés, csak hab a tortán. Én úgy látom ezt alapból nem tudja a joomla.
Lásd kép:
 

Ezek a beállítások a cikk-kategóriák beállításaira vonatkoznak...
Nekem viszont a kategóriák-kategóriájának beállításaira kellene, ami ugye nincs.
Tehát az én értelmezésem szerint nem tud ilyet a joomla.
Továbbá nagyon erős a gyanúm, hogy ezt már nem css meg dives móka, hanem php tning. Ugyanis a php fájl, ami ezért felelős nem olvassa ki az adatbázisból az alkategóriát. Ezért nem is lehet beállítani.
Feltételezem ehhez valami poweradmintuning komponens kell, ami a joomla core php állományát feltuningolja. Kérdés, van-e ilyen komponens.
Ennek hiányában tök mindegy a modul, az nem oldja meg.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
2 éve 11 hónapja #16348 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: Alkategória címének kijelzése
Nem értek egyet. Az hogy kategóriában vagy alkategóriában van egy cikk az mindegy, vagy még mindig nem értem a problémádat.
A modulban meg szinte biztos, hogy benne van a kategória neve: $item->category_title

 

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!