Tematikus menürendszer és tartalommegjelenítés kialakítása

Több
3 éve 7 hónapja #16100 Írta: Ricsi67
Sziasztok, lenne egy kérdésem, amire nem tudok megoldást találni. Van egy honlap, ami mondjuk gyümölcsökről szól. Az elején kiválasztom hogy "alma", és akkor onnantól kezdve csak azok a cikkek jelenjenek meg, amik az almáról szólnak. Tehát ha a menüben arra kattint pl hogy "kártevők", akkor az alma kártevőinek a leírása szerepeljen. És minden cikk az almáról szóljon. Aztán ha visszamegy az elejére, és átvált körtére, akkor meg azok.
Segítségeteket előre is nagyon köszönöm.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 7 hónapja #16101 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: Tematikus menürendszer és tartalommegjelenítés kialakítása
Első megoldás: Lásd el a megfelelő cimkével (alma, körte...) a cikkeket és készíts a cimkékre menüpontot
vagy
Második megoldás: készíts alkategóriákat (alma, körte...) és ezekre készíts menüpontot, linket.

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 7 hónapja #16102 Írta: Ricsi67
Ricsi67 válaszolt a következő témában: Tematikus menürendszer és tartalommegjelenítés kialakítása
Szia, köszi a választ.
Szerintem félreértettél, én azt akarom, a kezdő oldalon válassza ki az almát pl, és akkor az összes menüben csak az almákról szóló cikkek jelenjenek meg. pl kártevők, termésátlag, meg amit akarsz. De nem akarok menüpontokat minden gyümölcshöz duplikálni, hiszen minden gyümölcshöz ugyanazok a menük kellenek.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 7 hónapja #16103 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: Tematikus menürendszer és tartalommegjelenítés kialakítása
Akkor azt hiszem nem véletlenül nem találtál erre megoldást. Alaphelyzetben szerintem olyan megoldás nincs, hogy a menüket, a menük tartalmát dinamikusan befolyásolja egy megadott változó vagy érték.
Némi PHP ismerettel és egyedi HTML modulokkal talán megoldható, valahogy így:
1. Továbbra is cimkézném a cikkeket gyümölcsök szerint
2. Készítenék egy Egyedi HTML típusú modult amiben felsorolnám a gyümölcsöket és a nevükre kattintva egy session változóban eltárolnám a gyümölcs cimkéknek megfelelő értéket. Ehhez valószínűleg jól jön a Regularlabs Sourcerer plugin
3. A "menü" szintén nem igazi menü lenne, mert abban nem tudod használni a session változót, hanem erre is Egyedi HTMl modult kell csinálni, kiolvasva a session értéket és a linkekbe berakni mint változó értéket.

Talán ez megy, de nem egyszerű.

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 7 hónapja #16104 Írta: Ricsi67
Ricsi67 válaszolt a következő témában: Tematikus menürendszer és tartalommegjelenítés kialakítása
Szia:)
Nagyon szépen köszönöm. Az első része eszembe jutott, de az nem, hogy én írjam meg a menüt, és akkor szépen elketyeg.
Most már elárulom, azt is próbálgattam, hogy külön nyelvekre jelölöm a cikkeket, és amikor például kiválasztod az almát, akkor átáll szuahéli nyelvre, és akkor a szuahéli cikkek jelennek meg (amikben az almáról szólók vannak). A baj az volt, nem tudtam leválasztani ezeket a nyelveket a valódi nyelvválasztóról.
Szóval hülyébbnél hülyébb megoldások eszembe jutottak, de te átvágtad a csomót, mégegyszer köszönöm.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!