Joomla: szűkülő piacok

Több
5 éve 11 hónapja #13449 Írta: Balázs
Joomla: szűkülő piacok téma létrehozva Balázs által

Kezdjük is a komoly valósággal, egy év alatt újabb 0,8%-ot esett az eddig sem túl acélos Joomla! piaci részedése, miközben a nagy konkurens, a Wordpress népszerűsége folyamatosan nő. A szűkülő piaci részedés elkerülhetetlen velejárója a folyamatosan csökkenő fizető felhasználói bázis, amely komoly fejtörést okoz a Joomla! bővítményfejlesztői között. Ilyen szempontból a tavalyi év mondható eddig a legkritikusabbnak, hiszen komoly összevonások történtek a Joomla! háza táján. Ebben a cikkben nem vizsgáljuk szűkülés miértjét, csak a folyamat következményeit.

Bővebben...

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
5 éve 11 hónapja #13450 Írta: jemie
jemie válaszolt a következő témában: Joomla: szűkülő piacok
Sziasztok!

Én azt gondolom, hogy egy-két gondosan felépített bővítmény simán vissza tudná hozni nem a 0.8%-ot hanem többet is.
Pl hirdetés bővítménnyel és a hozzá felépített sablonnal nem nagyon büszkélkedhet a joomla. De akár az állás portál bővítményeket is ide vehetjük. A wordpress ezeken a területeken tarol. Olyan eladások vannak, hogy néha nem hiszek a szememnek. A sablonok esztétikusak, a bővítmények mindent tudnak, ritka, hogy a fizetőst kell valakinek választani.

Fórumban viszont a kunena szerintem magasan veri bármelyik wp fórum bővítményt. De azért az látszik, hogy a joomla4 sok fejlesztőnek okoz fejtörést és inkább nem folytatja a fejlesztést. Szerintem egy nagyon fontos momentum lesz, hogy mennyivel fog jobb seo értékkel bírni az új joomla mint a jelenlegi. Ha fogja tudni azt amit a wp akkor szerintem lesz fejlesztés bővítmény terén is.

Nem kell megköszönni a hozzászólásomat ha úgy gondolod,hogy másnak nem akarsz segíteni.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
5 éve 11 hónapja #13451 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Joomla: szűkülő piacok
Játszunk el a gondolattal, hogy a keresőoptimalizálás szinje hozza a WP által nyújtott funkcionalitást, akkor ez mihez lenne elegendő? Ha én WP-t használok, miért használjak mást, ha pontosan annyit tudj nyújtani, mint a mostani rendszerem?

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
5 éve 11 hónapja - 5 éve 11 hónapja #13452 Írta: jemie
jemie válaszolt a következő témában: Joomla: szűkülő piacok
Ha a joomla+virtuemart seo-ja tudna annyit mint a wp+woocommerce, akkor én a joomlát választanám.
Miért? Mert sokkal biztonságosabb a joomla mint a wp, a virtuemart meg többet tud mint a woocommerce. (az alap verziót tekintve.)

Amúgy meg többet tud a joomla mint a wordpress. Szerintem

Nem kell megköszönni a hozzászólásomat ha úgy gondolod,hogy másnak nem akarsz segíteni.
Utolsó szerkesztés: 5 éve 11 hónapja jemie által. Indoklás: kimaradt a lényeg :)

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
5 éve 11 hónapja #13453 Írta: jemie
jemie válaszolt a következő témában: Joomla: szűkülő piacok
Egyébként én már elkezdtem feszegetni ezt a témát itt:
joomla-vs-wordpress.hu

De fel fogok rakni egy wp-t és egy joomlát is. Mindkettőt csak tisztán, +bővítmény nélkül. Szerintem látható lesz a különbség

Nem kell megköszönni a hozzászólásomat ha úgy gondolod,hogy másnak nem akarsz segíteni.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
5 éve 11 hónapja #13454 Írta: jemie
jemie válaszolt a következő témában: Joomla: szűkülő piacok
uddeIM

Érdekes, hogy pont most írtad ezt a bővítményt is...
Az imént kaptam értesítést a DJ-Extensions oldaláról:

dj-extensions.com/blog/general/joomla-pms-system-released-beta

Gondolom nem lesz gond a joomla 4

Nem kell megköszönni a hozzászólásomat ha úgy gondolod,hogy másnak nem akarsz segíteni.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!