Hogyan kezdjem meg a RokSprocket használatát?

Több
9 éve 1 hónapja - 9 éve 1 hónapja #7074 Írta: Sly
Sziasztok! Az a helyzet, hogy letöltöttem, viszont annak idején németet tanultam és az angol nem épp az erősségem, éppen ezért nagyon elakadtam mikor ez a látvány tárult elém:


Dolgoztam már képváltókkal, nem is volt gond, de ez kicsit bonyolultnak tűnik, viszont szeretném használni ugyanis responzív. Nem igazán tudok elindulni vele. Igaz, hogy kezdő vagyok, de itt még csak azt sem tudom hova kattintsak.
Előre is köszönöm a segítséget!
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 9 éve 1 hónapja Balázs által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
9 éve 1 hónapja - 9 éve 1 hónapja #7079 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: Hogyan kezdjem meg a RokSprocket használatát?

Először is válaszd ki a modulba kerülő cikkeket. (Jobbra a kék gomb: Add Specific Articles). Esetleg ehhez egy külön cikk-kategóriát is létrehozhatsz. A cikkek sorrendje lehet egyedi, amit itt adsz meg, de lehet a cikk-kezelő sorrendje is (Automatic sot/Manual sort)
Utána a bal oldali listában add meg a cikkek mellett megjelenő kis képeket (lehetőleg vágd a képeket egyforma nagyságúra, bár az átméretezést a RokSprocket is el tudja végezni).
A fenti példa beállítások alapján az első három dia az oldalunkon:
----

----

----
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 9 éve 1 hónapja Zotius által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Isodius, Sly

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
9 éve 1 hónapja #7085 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Hogyan kezdjem meg a RokSprocket használatát?
Annyi még, hogy a modul kigenerálásánál meg kell adnod, hogy Joomla!-s vagy egyéb tartalmakat akarsz megjeleníteni, valamint az aktuálist elrendezés típusát is meg kell adni, mielőtt hozzáadhatnád a tartalmakat.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Isodius, Sly

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
9 éve 1 hónapja #7099 Írta: Sly
Sly válaszolt a következő témában: Hogyan kezdjem meg a RokSprocket használatát?
Sikerült is elindulni, köszönöm a tanácsokat! Cikk megjelenítése volt a titok nyitja :-)

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
8 éve 8 hónapja #7925 Írta: Sly
Sly válaszolt a következő témában: Hogyan kezdjem meg a RokSprocket használatát?
Kedves Zotius! Hosszú kihagyás után ismét tudok foglalkozni a honlappal, ezen belül a RokSprocket használatával. Amint azt múltkor leírtam sikerült elindulni vele. Viszont annyi féle lehetőséget rejt magában, hogy még így is bonyolult. Megkérhetlek, hogy írd le azokat a beállításokat, amit te használsz az általad feltüntetett példákban, hogy úgy én is meg tudjam csinálni?
Köszönöm a választ!

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
8 éve 8 hónapja #7929 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: Hogyan kezdjem meg a RokSprocket használatát?
Íme a beállításaim. Nézzük sorban a dolgokat:
1.) Modul címe és pozíciója. Ez egyértelmű, nem igényel magyarázatot:

2.) A RokSprocket admin jobb oldalán beállítottam, mely kategóriák cikkei jelenjenek meg. A cikkek sorrendjét én állítottam be (Manual sort):

3.) Miután a cikkek rendben vannak, beállítottam a mellettük megjelenő képeket (ezek már megfelelően át vannak méretezve, nem a RokSprocket csinálja az átméretezést):

4.) A Featured Layout Options-nál a diavetítés paramétereit állítom be (léptető nyilak, lapozók, időzítés, stb.)

5.) Modul megjelenés hozzárendelése a többi tartalmi elemhez (hol - mivel együtt - jelenjen meg)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Sly

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!