Hogyan javítható ki a Joomla! 3.4-ben fellépő kanonikus url probléma?

Több
8 éve 3 hónapja #8827 Írta: Quwick
Sziasztok!

A kanonikus (gyűjtő) oldal fogalmával van egy kis gondom. (Illetve a megoldásával is)
Azt írják mindenhol, hogy ezeket az oldalakat a nagy kereső nem monitorozza.
A Firefox SEO Doctor mutatja is, hogy az oldal nem indexelhető, a forráskódban meg is található a
Code:
<link rel="canonical" />

Mivel képtelen vagyok rájönni, hogy az oldalamat hogyan javítsam ki (Joomla! 3.4.8 ), (Főoldalon komponenst jelenítek meg, de a cikk megjelenítő oldalaim is ilyenek, az oldalam aldomain.) ezért feltettem a JED-en található ingyenes bővítményeket. A SEO Doctor azt írja „Page is indexable”, de a forráskódban ott van a kanonikus link.
Próbáltam variálni a /plugins/system/sef/sef.php fájlban, nem vezetett erdményre.

Azt nem értem, hogy ha a canonical linkeket alapból generálja a Joomla (core hack nélkül le se lehet őket tiltani?)

Ha jól értem, a cél az, hogy ez a link ne szerepeljen az oldal forráskódjában?

"Ha magunkhoz veszünk egy éhező kutyát és enni adunk neki, akkor soha nem fog megharapni. Ez a különbség a kutya és az ember között." kutyanet.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
8 éve 3 hónapja #8828 Írta: Balázs
Ezeket találtam a témában, amelyek frissebbek:
SEO related progress in Joomla 3.4
Joomla 3.4 and SEO tips - part 1

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
8 éve 3 hónapja #8829 Írta: Quwick
Balázs! Köszönöm a válaszod!

Három napja már mást sem csinálok, csak a kapcsolatos írásokat böngészem, ezeket is olvastam már, köszönöm.
A kérdésemre viszont nem találok választ!

Pl: A joomlacms.hu Joomla!-t használ? Ugyan is a forráskódban nincs kanonikus link!
Az általad a hírek rovatban publikált Joomla! oldalak közül a monacói Yacht Show oldal forráskódjában a 22. sorban viszont ugyan úgy benne van, ahogyan nálam is!

"Ha magunkhoz veszünk egy éhező kutyát és enni adunk neki, akkor soha nem fog megharapni. Ez a különbség a kutya és az ember között." kutyanet.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
8 éve 3 hónapja #8830 Írta: Balázs
Pontosan mit értesz azon, hogy nagy keresők nem monitorozzák, mivel alapesetben a kanonikus jelölés pont azért jött létre, hogy meg tudd adni, hogy melyik legyen a preferált url, azonos tartalomra mutató hivatkozások közül?

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
8 éve 3 hónapja #8831 Írta: Quwick
Igen, ezért is tettem fel a kérdésemet, hogy nem értem!
Vagyis:
A kanonikus jelölést azért találták ki, hogy a keresőknek meg tudjuk mutatni, hogy valójában melyik a "jó" oldal?
Tehát az én értelmezésemben, ha az oldalamon szerepel a kanonikus, más néven a gyűjtő link, akkor az nem azt modja a keresőnek, hogy ez egy gyüjtő oldal, és nem a valós oldal? Mivel gyüjtő, így keresse meg a valós oldalt.
Viszont ha ez igaz, és nekem az összes oldalamon a link canonikal szerepel, akkor?

"Ha magunkhoz veszünk egy éhező kutyát és enni adunk neki, akkor soha nem fog megharapni. Ez a különbség a kutya és az ember között." kutyanet.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
8 éve 3 hónapja - 8 éve 3 hónapja #8834 Írta: Balázs

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 8 éve 3 hónapja Balázs által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Quwick

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!