Jelszó nélküli regisztráció és bejelentkezés a Bye-Bye Password segítségével

Több
10 éve 4 hónapja #3605 Írta: Balázs

Manapság a weboldalak készítői egyre jobban törekednek arra, hogy az oldalaik letisztultak és felhasználó barátok legyenek. Egy jól átgondolt és megtervezett felhasználói felület segítségével még könnyebb használatot biztosíthatunk a látogatóinknak. 

Bővebben...

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Isodius

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 4 hónapja #3627 Írta: Zotius
Szerintem az energia megmaradás törvénye itt is érvényesül. A hagyományos módon történő belépésnél a júzer csak egy megerősítő levelet kap, van saját jelszava, s bármikor, annak beírása után már be is lép az oldalra és kész.
Ezzel a módszerrel mindig lesegetnie kell postafiókját, ahová emailben kapja meg minden belépéskor az egyszeri kódot. Mitől egyszerűbb ez? Mi van akkor, ha az egyszeri kód kiküldése bármilyen okból késik (esetleg olyannyira, hogy mire megkapja, az már le is járt)?
Szóval, szerintem ez semmivel sem egyszerűbb, mint a hagyományos módszer.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 4 hónapja #3628 Írta: Balázs
Abban lehet a jobb, hogy a jelszavakat nem a felhasználó adja, meg hanem a bővítmény generálja ki, ami jóval biztonságosabb és ezekkel a jelszavakkal a felhasználó közvetlenül nem érintkezik. Két faktoros azonosítás esetén pedig szükséges, okostelefon vagy ímélfiók megléte.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 8 hónapja - 3 éve 8 hónapja #16047 Írta: csicsa55
Kedves Zotius!

Hogy mi értelme ennek? Kik használják?
A jelszavak megjegyzésére képtelen,
Felírni nem tudó
felirásokat elkeverő/elhagyó/véletlenül kidobó felhasználók.

Mondhatnám, hogy szerencsétlenek de nem. Azt sem mondhatom, hogy nyugdíjasok vagy öregek.

Egyik nálam csak pár évvel idősebb barátom fakadt ki ezzel kapcsolatban.
Az hagyján, hogy az embernek esetleg egynél több email címe van, de ott vannak a közösségi oldalak. A facebookon kívül is van. Aztán az aukciós oldalak, a gázszolgáltató, a mobilszolgáltató, az ilyen meg olyan szolgáltató, aztán hibabejelentő és mittudom én.
Aztán mondhatjátok miért nem használ az ember egy jelszót mindenhova, amikor azt mondják nem tanácsos. Ezen felül eltérőek a jelszókritériumok is. Nekem a 17 év alatt ötször kellett jelszót változtatnom, mert folyamatosan erősödtek a kritériumok. A másik amivel nem értek egyet az a jelszómanager használata. Akkor elég egy mesterjelszót használni és ott a többi. Igen? És mi van, ha a felhasználó nem kellőképpen jár el és megszerzik, az még rosszabb, mintha mindenhova ugyanazt használja, mert a manager elárulja milyen accountjai vannak még az embernek és olyan fiókokat is elárul, amit esetleg nem is keresnének.
Káosz ez a digitális világ. Nekem, meg esetleg Nektek azért nem akkora probléma, mert munkátok során ezzel éltek.
Nekem főállású rendszer üzemeltetőként a napi munkám túlnyomó része a felhasználók szerencsétlenkedéseiból felmerülő problémák elhárítása.
És nemcsak a munkahelyemen szembesülök ezzel. A nonprofit szektorban is kiveszem a részem. Van ott is minden. Most szavazta meg a vezetőség egyik egyesületemben a honlapon egy ilyen feature beépítését, aminek nem látod értelmét.
Mellesleg ne feledd kedves Zoltán, ha szerencséd lesz, Te is megéred azt a kort, hogy kezdesz meghülyülni. Azon a szép napon, amikor megnyitod a login screent és azt mondod: Várjunk csak! Mi is a jelszó, b..., nem hiszem el, elfelejtettem.
Utolsó szerkesztés: 3 éve 8 hónapja csicsa55 által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 8 hónapja - 3 éve 8 hónapja #16057 Írta: csicsa55
Na bakker! Ez annyira régi, hogy 3.2-es joomlához jó, de nem is az a baj, hanem 5.3-as php-re van írva. Ezt így nem telepítem, mert csak szívás lesz.
Tudtok ajánlani alternatív megoldást? Fizetős is lehet. Muszáj lesz megcsinálnom az egyesületünk oldalán. Megszavazta a vezetőség. Nincs visszaút.
Utolsó szerkesztés: 3 éve 8 hónapja csicsa55 által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 8 hónapja #16058 Írta: Balázs

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!