Gombok nem működnek

Több
8 éve 10 hónapja #7598 Írta: melvicia
Gombok nem működnek téma létrehozva melvicia által
Sziasztok!

A probléma röviden és tömören annyi, hogy elég sok gomb nem működik az admin felületen, egészen konkrétan:
Nem működik a [Mentés], [Mentés & bezárás], [Mentés & Új] gomb, azonban működik a [Mégse] gomb.
A szövegszerkesztő alatt nem működik a [Cikk], [Kép], [Oldaltörés] gomb, de működik a [Bővebben], [Szerkesztő átváltása] gomb.
Se cikk-kezelő, se modul, plugin kezelő, globális konfiguráció... sehol.

Az alábbi lehetőségeket próbáltam ki az olvasottak alapján, sikertelenül:
  • Chrome cache ürítés
  • Joomla cache ürítése (lagalábbis a Rendszer --> Gyorsítótár törlése menüpont alatt, egyébként itt csak egy fájlt találtam, ami a simple image gallery-hez tartozott)
  • JHtml::_('behavior.framework', true); -t beírni a JHtml::_('bootstrap.framework'); mögé isis index.php fájlban
  • PHP 5.4-ről átállni PHP 5.3-ra. Megpróbáltam 5.5-tel, 5.6-tal.
  • Másik admin templatet választani, majd visszaállítani.
  • Simán másik admin templatet választani.
  • FireFox, IE is ki lett próbálva.
  • Próbálkoznék ilyenekkel is: joomlacms.hu/f%C3%B3rum/358-joomla-3-x/2...em-siker%C3%BCl#6726 , de ha egyszer nem működik a Mentés gomb, akkor nem egykönnyen tudok egy ilyet beállítani.

Böngésző: Chrome. Legfrissebb verzió. Most frissítettem.
Szövegszerkesztő: Gyári TinyMCE
PHP 5.4.40
Joomla! 3.3.6 Stable [ Ember ] 01-October-2014 02:00 GMT
Template: Purity III
Ennek a template-nek van Mega menüje, ami alapból szintén nem működött (nem jelent meg a lenyíló menü) most, ismét leszedtem az oldalról, újra raktam, akkor a Mega menü helyre állt.

Kb. egy hete frissítettem az oldal tartalmán, átszerveztem a képeket több mappába rendszerezve. Ez után módosítottam a cikkeket, hogy frissítettem a képek elérési útját. Azóta nem nyúltam az oldalhoz. Amikor ma megnéztem, a cikkekben a képeknek a régi URL-ek voltak megadva (ennél fogva nyilván nem jelennek meg a képek).

Van egy slideshow is az oldalon, az sem megy (az első slide-on áll, és nem megy tovább, a navigációs gombok egyfolytában látszanak, holott csak hover-re kéne látszaniuk, de ezekre kattintva se megy a következő slide-ra). Csak feltételezem, hogy ennek is köze van ahhoz, ami a gombos problémát okozza.

Azóta tényleg nem nyúltam az oldalhoz, és akkor még MINDEN pöpecül ment.

Cikk-kezelőben
F12 console a következőket mutatja:
Uncaught SyntaxError: Unexpected token ) - mootools-more.js:1
Uncaught ReferenceError: MooTools is not defined - mootools-more.js:1
Uncaught ReferenceError: Hash is not defined - modal.js:7
Uncaught TypeError: Cannot read property 'initialize' of undefined - index.php:91
Uncaught TypeError: document.id is not a function - 5index.php:576

Debuggoláshoz elég hülye vagyok. Remélem, minden szükséges információt megadtam ahhoz, hogy tudjatok segíteni.

A legérthetetlenebb számomra tényleg az, hogy kb. 1 hete minden tökéletesen működött, nem csináltam vele semmit, most meg nem megy, és a képek URL-je is visszaváltott a régire...

Hogyan lehetne ezt a problémát orvosolni? :/
Köszi előre is minden segítséget!

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
8 éve 10 hónapja #7599 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Gombok nem működnek
Ha például a szerkesztő kiválasztásánál, a nincs kiválasztva opciót választod, akkor tudsz például egy új cikket létrehozni és menteni?

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
8 éve 10 hónapja #7600 Írta: melvicia
melvicia válaszolt a következő témában: Gombok nem működnek
Szívesen megpróbálnám, amit írtál, de sajnos, mint írtam, nem működik a [Mentés] gomb. Így a szövegszerkesztőt se tudom átállítani, és elmenteni a módosításokat. :unsure:
Vagy van erre esetleg valami egyéb módszer?

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
8 éve 10 hónapja #7601 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Gombok nem működnek
A probléma előtt volt valamilyen bővítmény telepítve, amely esetleg gondot okozhatna a működésben?

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
8 éve 10 hónapja #7605 Írta: melvicia
melvicia válaszolt a következő témában: Gombok nem működnek
Sajnos a memóriám nem épp a legcsodásabb, de emlékeim szerint már 1 ideje (se az elmúlt egy hétben, se a legutóbbi szerkesztésnél, se előtte egy daraig) nem telepítettem semmilyen bővítményt.
Olvastam én is, hogy sok esetben egy nem kompatibilis bővítmény okozhat ilyen problémát, bár mindegyik esetben olyat raktam fel, amelyiknél J3-as verzió kompatibilitás volt jelezve. De ha esetleg mégis emiatt volt a gond, akkor fogalmam sincs, melyik lehetett az a bővítmény :unsure:
A probléma megoldása kicsit sürgős volt számomra, úgyhogy a tegnapi-mai nap folyamán csutkára újra raktam az egész oldalt, 0-ról indulva.
Jelenleg szuperül működik minden. Egyébként az újrarakás után még kellett a böngésző cache ürítés a tökéletes működéshez (de ez az előzőekben nem oldotta meg a gondomat).
Szóval a probléma megoldva, csak ne legyen még egyszer ilyen, mert továbbra sem tudom, mit kellene kezdeni vele.

Köszönöm szépen a hozzászólásokat!

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
8 éve 10 hónapja #7606 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Gombok nem működnek
Egyébként lehetséges, hogy megoldotta volna, ha felülírod az alaprendszer fájljait, ha ez sem akkor valószínűleg egy bővítmény rakoncátlankodott.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!