Google maps, de hogyan

Több
7 éve 1 hónapja #11110 Írta: Pappy
Google maps, de hogyan téma létrehozva Pappy által
Sziasztok

Olyan kérdésem lenne, hogy így 2017 elején hogyan tudok egy google térkép kiegészítőt rávenni arra, hogy működő térkép modult kapjak az oldalra?

Eddig:
Az eredeti felállás wamp-on annyi, hogy bt google maps egy régebbi kiadása fenn volt, ezzel sima alapbeállításokkal is ment a térkép, csináltam markert, beállt ahová kell és éljen.

Élesben:
A bt google maps UA beállításokkal meg sem jelenik, illetve csak a címsor ha azt megjelenítem, a térkép elő sem jön. Leszedtem a modult, feltettem a legújabbat és beállítottam, de az eredmény éppen az mint előtte, címsor ha kell jön, egyéb pedig nem,

Letöltöttem a JB maps modult is, feltettem, beállítottam, no az megjelenik, legalábbis keret és szürke háttér igen, egyéb nem, és azt írja, hogy hoppá, nem töltötte be a térképet és a leírás pedig a kódban fellelhető. Nosza megnéztem, valami api kkulcsot nem olvas be tehát noapikey eredményt generál.

Elléptem a google környékére, fellelt leírás alapján szereztem api kulcsot amikor megadta, katt finish részre és ezzel zártam az ottani dolgomat, az api kulcsot beillesztettem a system - google maps beállítások oldalon oda ahová lehetséges.

No ezek után sem történt semmi, minden UA.

Ekkor visszaléptem BT google maps modulhoz, ott be lehet írni neki az api kulcsot, megtettem.
Az, hogy jó e azt nem tudom, mert nem jelenik meg semmi a térképből továbbra sem, csak a cím.

Hogyan tudnám elérni, hogy végre legyen egy működő google térkép az oldalon?

köszönöm szépen

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 1 hónapja - 7 éve 1 hónapja #11116 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: Google maps, de hogyan
Próbáld ki a Phoca Maps komponenst.
Azt pedig, hogy az ezzel létrehozott térképet marker(ek)kel együtt egy modulban jelenítsd meg, a Phoca Maps pluginnal teheted meg.
A térkép modulban történő megjelenítéséhez egy egyszerű html modulba kell beírni ezt:
Code:
{phocamaps view=map|id=1}
ahol 'id' a térkép azonosítóját jelenti. Használat leírása itt .
Tehát két dolgot kell telepítened: a komponenst és a plugint.
A komponens magyar nyelvvel kiegészített legfrissebb (3.0.3) verzióját akár honlapomról is letöltheted.
Utolsó szerkesztés: 7 éve 1 hónapja Zotius által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Pappy

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 1 hónapja #11117 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: Google maps, de hogyan
A Googel változtaott és elvileg ár csak API-val lehet térképet megjeleníteni. Ez kell a BT Goolge Maps esetében is.
Nekem eddig sosem volt gondom az API megadás után a BT-vel, de olyan volt hogy kellett egy kis idő mire "életre kelt".

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Pappy

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 1 hónapja #11127 Írta: Pappy
Pappy válaszolt a következő témában: Google maps, de hogyan
Köszönöm Zotius a phoca dolgokat szoktam szeretni, megpróbálom akkor azzal is, de neked is köszönöm kovacshazi, a BT -t is hagyom még, várok, hátha működik a varázsszó, hogy mukodj.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
6 éve 3 hete - 6 éve 3 hete #13255 Írta: bannerek
bannerek válaszolt a következő témában: Google maps, de hogyan
Hali!

Én már csak azt nem tudom, hogy hová kell beillesztenem a System - Google Maps beépülőnél az API kulcsot, melyet már generáltam.
Vagy nem jó helyen keresgélek?

Köszönöm.
Utolsó szerkesztés: 6 éve 3 hete bannerek által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!