iskolai weboldal Joomláról WordPress alapúra

Több
2 éve 11 hónapja #16368 Írta: tpeter217
iskolai weboldal Joomláról WordPress alapúra téma létrehozva tpeter217 által
Sziasztok,

A KIFÜ új webszervert helyezett üzembe edu.hu néven hozzák létre az új weboldalakat.
Az egyik iskolai weblapot szeretném ide átköltöztetni, de az intézményvezető kérése, hogy az új oldal már WordPress alapú legyen, mert azt könnyebben tudja szerkeszteni, mint a Joomlát.
A régi tartalomról készítettem egy mentést Akeeba programmal, amit Backup.jpa néven mentettem el a gépen.
Egyáltalán jól csináltam, csak ez az 1 fájl jön létre?
Azért kérdezem ezt, mert egy ideje a WordPress alapú oldalakat költöztetem át, de ott egy .sql alapú adatbázis jön létre, továbbá a teljes webtartalom WinSCP-vel kompletten mentve van a gépen.
Tudnátok segíteni, hogy lehet WordPress alá beimportálni a Joomlás mentést?
Köszi.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
2 éve 11 hónapja #16369 Írta: csicsa55
csicsa55 válaszolt a következő témában: iskolai weboldal Joomláról WordPress alapúra
Ugyan még ilyet nem csináltam, de szerintem ez így nem fog menni.
Két lépcsőben lehet megvalósítani. Telepíteni kell joomlára egy exportáló alkalmazást, és azt az exportál állomnyát (ami nem akeeba) kell importálni wordpressbe. Tehát Neked előbb fel kell telepítened (visszaállítanod mentésből a joomlát akár a szerver egy alkönyvtárába vagy a gépeden egy wamp-ra.

Itt egy alkalmazás:  themeisle.com/blog/migrate-joomla-to-wordpress/
 

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
2 éve 11 hónapja #16370 Írta: csicsa55
csicsa55 válaszolt a következő témában: iskolai weboldal Joomláról WordPress alapúra
Az csak a szubjektív véleményem, hogy ha nem megbízási alapon megy a dolog, hanem felettesed kéri és munkaidőben meg kell oldanod, tudasd vele, hogy ez nem megy ingyen. Márcsak azért sem, mert ha megnézed mit nem tud az ingyenes, egészen biztos nem lesz kielégítő a végeredmény még akkor sem, ha nem használtok kiegészítőket. Lehet máris jó lesz neki a joomla.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
2 éve 11 hónapja - 2 éve 11 hónapja #16372 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: iskolai weboldal Joomláról WordPress alapúra

Tudnátok segíteni, hogy lehet WordPress alá beimportálni a Joomlás mentést?

 
FG Joomla to WordPress:  FG Joomla to WordPress – WordPress bővítmény | WordPress.org Magyar
Van ingyenes és fizetős verziója. A fizetős verzióval ismertebb bővítmények adatai átvihetők WP alternatívákba (pl. Kunena, Virtuemart stb.)

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 2 éve 11 hónapja Balázs által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!