Weboldal költöztetés (másolás) altartományból a fő tartományba

Több
3 éve 3 hónapja - 3 éve 3 hónapja #16236 Írta: kristofkata
Sziasztok!

Jelenleg van 2 weboldal (virtuemart-osak), domain1.hu (D1) a fő tartományban, domain2.hu (D2) az altartományban… aldomainként (is)
Szeretnénk a D2 oldalt átállítani a D1 sablonjára úgy, hogy közben ne kelljen a D2 oldalt leállítani. (A D1 nem fut élesben és a tartalmára sincs szükség). Ezért arra gondoltunk, hogy a D1-be átmásoljuk a D2 tartalmát, és amikor már használható, akkor a D2 domaint átirányítjuk ide, és töröljük a mostani D2-t (altartományt).
A sok termék miatt jó lenne egyben átemelni az egészet… már ha ez a legjobb megoldás :)
Remélem, érthetően írtam… ha nem bocsánat :)
A kérdésem, hogyan lehet ezt a másolást megcsinálni, majd a végén a domain átirányítást?… és a másolás előtt ajánlott-e a régi tartalmat törölni, vagy esetleg mindent, és újból telepíteni a sablont, vm-t és a bővítményeket… vagy ez nem fontos.
Egyáltalán nem értek hozzá, soha nem csináltam még hasonlót sem, ezért minden segítség nagyon jól jön, és előre is köszönöm szépen! :)…. és elnézést, ha bután fogalmaztam :)

U.i.: Lehet felesleges... csatoltam egy képet a fájlkezelőről. A D2 a kutyaruhashop.hu :)
Utolsó szerkesztés: 3 éve 3 hónapja kristofkata által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 2 hónapja #16241 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: Weboldal költöztetés (másolás) altartományból a fő tartományba
Jó hogy csatoltad a képek, mert ebből kiderül, hogy van CPanel a tárhelyhez.
Szerintem  egy lépés a feladatsorban kimaradt.
Első lépés a D1 sablont ráhelyezni a D2 oldalra. Ehhez a CPanel fájlkezelővel a D1 oldal sablont Másolás funkcióval átmásolod a D2 templates könytárába (Beméz a templates könyvtárba - Az aktuális sabléon könyvtárt kijelölöd majd fent Másolás ikonnal átmásolod. Feljön egy popup és beírod a D2 strukturának megfelelően a templates könyvtár elérését)
Ha ez meg van, akkor a D2 oldalon Bővítmények felfedezéssel megkeresteted a sablont és telepíted.
Így a D2 megkaphatja a D1 sablont.

Arra figyelni kell hogy vajon a D2 modulpozíciók megegyeznek-e a D1 sablonban levő modulpozíciókkal.
Ha a modulok rende, akkor csak a domain beállítása kell.
 

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kristofkata

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 2 hónapja - 3 éve 2 hónapja #16244 Írta: kristofkata
kristofkata válaszolt a következő témában: Weboldal költöztetés (másolás) altartományból a fő tartományba
Köszönöm szépen!
De nem értem.
A D2 élesben fut és nem szeretnénk leállítani a sablon váltás miatt, mert ha egszerűen csak ráhúzok egy másik sablont, akkor szétesik az egész, nem? Ezért gondoltam, hogy átmásolom a D1-be a D2-t és ott csinálom meg. A D1 sablonja teljesen más, más bővítményeket használ, a webshopja (virtuemart) is nagyon különbözik
Egyébként a sablon "ráhelyezés" így cpanelen keresztül más, mintha adminban pc-ről telepítem fel a sablont?
A másik meg, hogy a D1 tartalmát és a domaint (jewel4paw.hu) sem akarjuk megtartani... tehát valahogy ki kell cserélni a két domaint, nem?... arra gondolok, hogy a kutyaruhashopnak (D2) kell majd lenni főtartománynak, nem?
Lehet, nem jól fogalmazok... elnézést.
Utolsó szerkesztés: 3 éve 2 hónapja kristofkata által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 2 hónapja #16249 Írta: csicsa55
Sajnos más megoldás nem lesz. A legnagyobb oldalaknál is előfordul/megengedett évente fél-egy órás karbantartási kiesés. Akár egy vateránál is. Meg kell előre hirdetni és lehetőleg olyan napszakban célszerű elvégezni, amikor a lehető legkisebb a forgalom. Például éjjel. Sajnos az üzemen kívül helyezés néha elkerülhetetlen.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kristofkata

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 2 hónapja #16250 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: Weboldal költöztetés (másolás) altartományból a fő tartományba

kristofkata írta: A D2 élesben fut és nem szeretnénk leállítani a sablon váltás miatt, mert ha egszerűen csak ráhúzok egy másik sablont, akkor szétesik az egész, nem? Ezért gondoltam, hogy átmásolom a D1-be a D2-t és ott csinálom meg. A D1 sablonja teljesen más, más bővítményeket használ, a webshopja (virtuemart) is nagyon különbözik
Egyébként a sablon "ráhelyezés" így cpanelen keresztül más, mintha adminban pc-ről telepítem fel a sablont?
A másik meg, hogy a D1 tartalmát és a domaint (jewel4paw.hu) sem akarjuk megtartani... tehát valahogy ki kell cserélni a két domaint, nem?... arra gondolok, hogy a kutyaruhashopnak (D2) kell majd lenni főtartománynak, nem?
Lehet, nem jól fogalmazok... elnézést.
 

Akkor valóban előbb egy másolás kell a D2-ről a D1-be, de a D2 adatbázisáról is kell egy másolat a D1-re.
A D1 sablont természetesen telepítheted Joomla telepítővel is, ha meg van a sablon csomagod.
Ezután a D1 oldalon beállítod a sablonnak megfelelően a modulokat.
Amikor kész vagy akkor a két domain cseréje gyorsan megoldható a CPanelen. A domain kezelésénél csak át kell írni az domainhez tartozó mappát.

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kristofkata

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 2 hónapja #16251 Írta: kristofkata
kristofkata válaszolt a következő témában: Weboldal költöztetés (másolás) altartományból a fő tartományba
"Akkor valóban előbb egy másolás kell a D2-ről a D1-be, de a D2 adatbázisáról is kell egy másolat a D1-re."
Igen, de pont ezt nem tudom, hogy hogyan csináljam... Akeeba-val, vagy a fájlkezelőben másoljam és akkor hova?... vagy a cpnaelben csináljak egy mentést...?

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!