Wampra költözés után ERR_CONNECTION_REFUSED hiba

Több
10 hónapja 3 hete #17327 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: Wampra költözés után ERR_CONNECTION_REFUSED hiba
DEEEE: ne legyen ugyanaz az adatbázis mint az éles oldalon!!!!

Valahogy az egész nekem érdekesnek tűnik.
Hogy csinálsz másolatot az aldomainre?
Szerintem a legegyszerűbb megoldás az Akeeba Backup, bár a kickstrat-ra hivatkozól ami nekem azt jelentené, hogy azt használod, de akkor nem érdekes az eredeti config fájl.
Ha az Akeeba installer végigfut akkor műkdnie kell az oldalnak, ha már az adatbázis beállításoknál leáll akkor mégsem jól adod meg az adatbázis beállításokat.
Az Akeeba azért is jó mert becsomagolt fájlt kell feltölteni ami sokkal gyorsabban megy fel mint egy kibontott teljes csomag a mage több ezer fájljával és majd a szerveren csomagolod ki.
Egyébként, ha van CPanel akkor meg nem is kellene le és feltölteni, mert a fájlkezelővel átmozgatható a backup fájl....

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 hónapja 3 hete #17328 Írta: Barb
Barb válaszolt a következő témában: Wampra költözés után ERR_CONNECTION_REFUSED hiba
Akkor az elejétől elkezdem, biztos ami biztos, leírom most a pontkat mi alapján és hogyan.

1.:
Létre hoztam egy felhasználót és egy adatbázist a phpmyadmin felületen, majd ezeket egymáshoz rendeltem. Az adatbázis létezik is. Üres jelen pillanatban.

2.:
cpanelen létrehoztam egy aldomaint is a fő domain alá. Ebbe a mappába kerül majd a joomla mentése és a kickstart.php is.

3.:
Van egy mentésem az éles oldalról amit az akeeba készített. Ezt a mentést felteszem tehát az aldomain mappájába ftp-n (itt működik persze a cpaneles fájlkezelős átmozgatás)

4.:
kickstart elindítása.

5.:
még nem tudom, majd ha ide érek frissítem :)

Több
10 hónapja 3 hete - 10 hónapja 3 hete #17329 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Wampra költözés után ERR_CONNECTION_REFUSED hiba

ERR_CONNECTION_REFUSED

Tipp: configuration.php -> public $force_ssl = '0';          

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 10 hónapja 3 hete Balázs által.

Több
10 hónapja 3 hete #17330 Írta: Barb
Barb válaszolt a következő témában: Wampra költözés után ERR_CONNECTION_REFUSED hiba
Honnan jött az ötlet és miért gondoltad hogy megoldás lehet?

Több
10 hónapja 3 hete #17331 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Wampra költözés után ERR_CONNECTION_REFUSED hiba
Ha a Joomla adminban be van állítva, hogy minden oldal SSL alatt menjen, de a Wampserverre nem telepítettél például OpenSSL-t, akkor sosem fogja tudni lekezelni a https oldalaidat.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Több
10 hónapja 3 hete #17332 Írta: Barb
Nos ez az érték 2. volt. 0-ra vettem. Az oldalak életre keltek. Igaz hogy a frontend 2 betöltés után kezdett kinézni úgy ahogy kell, viszont az adminba lépés után számos hibaüzenet köszönt, de legalább megy.
Köszönöm szépen!
A 3.10 frissítés amúgy ment hiba nélkül.
A közvetlen 4re migrálás nem, kb 80% ón bejött egy felugró ablak és csak okézni lehetett. Ezek után eltünt de a frissítés nem mozdult tovább.
Az oldal frissítés után amúgy a 4es menüje jött elő eléggé összekócolt állapotban, és semmire sem reagált. A frontend pedig 500as hibával jött.

Az élesben frissítés még várat magára a szerveren, családi ok miatt nem volt időm nekiállni. De már hogy itt ment picit már az is valami.

Köszönöm szépen még egyszer mindenkinek!

A migrálás miatt még biztosan kérdezni fogok de így tanulunk.