Wampra költözés után ERR_CONNECTION_REFUSED hiba

Több
4 éve 3 hónapja #15313 Írta: Barb
Sziasztok

Kezdőcsomagot tettem fel wampra épp mint eddig, és ahogy megnéztem mi alakult a manőver után, ezt látom.

Figyelmeztetés
JUser: :_load: Nem tölthető be a következő azonosítószámú felhasználó: 470

Azt értem, hogy egy felhasználó ID-je lehetett ez a 470. Gondolom megkavart valamit hogy kicsomagoltam wampra és talán az eredeti felhasználó ment a levesbe és amit létrehoztam a telepítésnél, az került a helyére de ez csak egy tipp.
Viszont gondoltam tök jó. megoldom, mert a superusernek megadom a 470 id-t és örvendek. Viszont nem, mert joomla nem enged egyszerűen id-t módosítani, gondolom biztonsági okokból.
A megoldás mi lehet? adatbázisban kikeresni a superusert és ott megadni neki a 470et?

van valami könnyebb gyorsabb jobb megoldás,?

Köszönöm szépen!

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
4 éve 3 hónapja #15315 Írta: Barb
Barb válaszolt a következő témában: Wampra költözés után ERR_CONNECTION_REFUSED hiba
Megoldottam azt hiszem!

A gond ott volt ahol sejtettem, de a megoldás nem volt annyira bonyolult.

Mivel quickstart packról volt szó, így aki azt létrehozta, azaz az eredeti szerkesztője, na ő rendelkezett egye egy ID-vel. A wampra tételkor ő eltűnt és jött helyette az én userem. Az ID-k nem egyeztek tehát.

A dolog annyi, hogy minden előre létrehozott cikket vagy törölni kellett volna, vagy a cikk közzététel fülén az eredeti id-s emberkét kicserélni egyesével cikkenként a saját userre. Mivel 5 cikkről volt szó esetemben ez nyert, 30 esetén kukáztam volna őket.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
4 éve 3 hónapja #15319 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: Wampra költözés után ERR_CONNECTION_REFUSED hiba
30 esetében lehetett volna adatbázis szinten a user id-t cserélni :)

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 hónapja 2 hete - 10 hónapja 2 hete #17301 Írta: Barb
Barb válaszolt a következő témában: Wampra költözés után ERR_CONNECTION_REFUSED hiba
Sziasztok

Régebb óta nem volt dolgom a joomlával, már telepítés szinten. Csak használtam.

Most azt akartam megoldani, mert a php és a joomla 3 környezet már elavult és nem támogatott, hogy joomla4re teszem a meglévő 3at.

Lementettem az oldalt. Gondoltam felteszem wampra.
Ehhez:
www-be kicsomagoltam a mentést.

mellé tettem a kickstart-ot

ment az install.

látszólag rendben is volt minden. A telepítés végigment. Nem csináltam előre adatbáist külön, csak a telepítés közben adtam hozzá adatokat előtagot stb. Látszólag az adatbázis elkészült. Ezt utóbb meglestem a phpmyadminban és valóban láttam az általam elnevezett adatbázist és az előtag is rendben volt egy úgy gondolom nem egy régi maradvány vezetett félre. Remélem.

Mikor a telepítés véget ért, Clean up és mentem a lapra meg az adminra.
Mindkettő esetben az történik hogy egy kiírást látok, hogy a localhost visszautasította a csatlakozást.A webhely nem érhető elA(z) 127.0.0.1 visszautasította a csatlakozást.Próbálja ki a következőket:
  • A kapcsolat ellenőrzése
  • A proxy és a tűzfal ellenőrzése

ERR_CONNECTION_REFUSED

Kikapcsoltam a tűzfalat de semmi változás.

Lehet ennek valami egyszerű megoldása?


másik:
az oldalon élesben futó joomla esetén nekem a Joomla! 3.9.18 Stable van fenn. Ennél frissebbet egy alkalommal sem ajánlott fel a frissítő. Azt olvastam hogy a 3.10.11 kell talán ahhoz, hogy el lehessen gondolkozni a migráción. Ezt le kéne töltenem valahonnan ahol még esetleg fellelhető és kézzel megmutatni a frissítónek ? Közben letöltöttem a joomla 3.x - 3.10.11 frissítést de nem raknám fel élesben, ahhoz nem vagyok elég bátor. Wampon megnézném hogy megy e.

köszönöm szépen!
Utolsó szerkesztés: 10 hónapja 2 hete Barb által. Indoklás: fejlemény volt

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 hónapja 2 hete #17302 Írta: Barb
Barb válaszolt a következő témában: Wampra költözés után ERR_CONNECTION_REFUSED hiba
olyan mintha nem csatlakozna a wamp az msql adatbázishoz.
legalábbis több ilyen hibaüzenetet is látok.
megpróbáltam egy másik oldalt feltenni rá, az adatbázis helyreállításnál pedig ilyen hibaüzenet jön.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 hónapja 2 hete #17303 Írta: Barb
Barb válaszolt a következő témában: Wampra költözés után ERR_CONNECTION_REFUSED hiba
Hát sok olvasás után elment a dolog odáig, hogy most 3 szolgáltatásból 2 fut. Tippem szerint a mariadb nem megy. Elinditani nem engedi magát külön. Ettől függetlenül lehet telepíteni dolgokat.
teljesen újra húztam egy joomla 3.9 oldal mentését. Az oldal a telepítés végén megjelenik a böngészőben.
felpakoltam egy joomla 4 üres oldalt is, a joomla.org aktuális csomagját. A telepítés oké, adatbázis van, oldal és az admin is aktiv.
felpakoltam megint a joomla 3.9 oldalt amire nagyon szükségem lenne. A TELEPÍTÉS látszólag sikeres, minden végig lefut. látom az adatbázist is a myadmin felületen. Azonban sem az admin sem az oldal nem jön elő, a localhost nem csatlakozik, épp mint korábban fenn....
Nem értem.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!