file Honlap visszatelepítése után HTTP ERROR 500

Több
2018 jan. 16 20:45 #11 Írta: Motoros
Motoros válaszolt a következő témában: Honlap visszatelepítése után HTTP ERROR 500
Kedves Balázs!
Ha foglalkozni akarsz vele...

Amit biztosra tudok mondani az archive oldalra támaszkodva - Joomla 1.5 verzió a motor.

Amiben a weboldal készítést üzletszerűen végző vállalkozó nem tud érdemi tájékoztatást adni:
A telepítéskor beállított konfigurációs változók illeszkednek-e az általa létrehozott
- adatbázis nevével?
- az user ok?
- annak jelszavával?
- a site nevével?
... Lehet, hogy már ezek feldolgozásakor hibát dob a szerver.

Nincs forráskódban máshol megadva az oldal címe?
Milyen környezetben kellene futtatni. stb.

Magasabb php verzióban, ha minden más jó! Végzetes hibával kell hogy visszatérjen a kiszolgáló az include mappában levő keretszerkezettel kapcsolatos fájlra hivatkozva. Úgy gondolom, itt az 5.3-as php lehetne az átjáró esetleg.

Off. Nem értem, miért törölted a 2 korábbi bejegyzést, mindegyikünk komolyan gondolta az ott leírtakat.

Üdvözlettel. "Nagyfiú a hozzá NEM értők klubjából."

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
2018 jan. 16 22:29 #12 Írta: ChrisMix
ChrisMix válaszolt a következő témában: Honlap visszatelepítése után HTTP ERROR 500
Tisztelt Motoros!

Köszönöm, hogy összegezte a dolgokat.

OFF:
nem én töröltem az ezelőtti hozzászólásokat, hanem másnak is feltűnt az arrogáns hozzáállása a dolgokhoz, mint például most is.

Üdvözlettel: egy tanácsot kérő, aki normális kérdésre normális választ várt.

Arra kérem a moderátort / admint, hogy pár nap múlva törölje az egész kérdésemet és válaszokat, mivel sajnos érdemi előrelépés nem történt és okafogyottá vált a visszatelepítése a régi honlapnak.

Több
2018 jan. 20 21:49 #13 Írta: Motoros
Motoros válaszolt a következő témában: Honlap visszatelepítése után HTTP ERROR 500
Tegnap, jan.19.-én a Tárhelypark műszaki okok miatt áttelepítette a cpanel8 nevű szerveren levő honlapokat a cpanel15-re.
Sajnos a környezet jelentősen módosult... Pl. php modul beállítási felületet sem találok

Ha van érintett aki http error 500 belső szerverhibát kap. Az ellenőrizze a hiba naplót!
htaccess hibáknál az érintett sor(ok) elé tegyen komment jelet: "#"

Első körben jelenleg úgy tűnik, az alábbi utasítás nem alkalmazható, valamiért így nem tud csatlakozni az adatbázishoz.
<IfModule mime_module>
AddType application/x-httpd-alt-php53 .php .php5 .phtml
</IfModule>

Illetve bekapcsolt Kareebu Secure megakadályozza a Joomla adminisztrációs felületre való bejutást. Kezdő oldalra irányítja a látogatót...
Kikapcsolásához irány az adatbázis xxx_plugins táblája, ahol a params mezőben az enabled=1 értéket kell módosítani -> enabled=0

Üdvözlettel. "Nagyfiú a hozzá NEM értők klubjából."