Honlap visszatelepítése után HTTP ERROR 500

Több
6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #13040 Írta: ChrisMix
Honlap visszatelepítése után HTTP ERROR 500 téma létrehozva ChrisMix által
Üdv Srácok!

Van egy régi honlapom, lementettem Akeeba-val - gond nélkül lefutott
Visszaraktam Wampserver alá - működik
Elkezdtem egy vadiúj honlapot, új joomla, stb - működik

Megkértek, hogy rakjam már vissza a régi honlapot, mert túrkálni szeretnének még róla, mert nem tudják mi kellhet még az új honlaphoz róla.
Csináltam új adatbázist és aldomaint a szerverre, felmásoltam az archivot+kickstart, minden feltelepedik a szerverre, lefut a visszatelepítés teljesen normálisan, majd amikor törli az install direktorit és indítaná a honlapot - nem jön be az oldal. FTP-n látszik, hogy minden fent van (legalábbis a file-okból úgy tűnik), ott van a szerveren is az index.php - az oldal mégsem jön be... HTTP ERROR 500

Ezt hogyan tudnám orvosolni?
Utolsó szerkesztés: 6 éve 2 hónapja ChrisMix által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #13055 Írta: ChrisMix
ChrisMix válaszolt a következő témában: Honlap visszatelepítése után HTTP ERROR 500
Nézegettem a .htaccess filet, de amit írogatnak, hogy ezt meg azt csináljak vele, teljesen máshogy néz ki az enyém... Az oldal oldpecs.chentaichi.hu aldomain alá van berakva.
.htaccess-ben ennyi van csak:
[hr]
RewriteEngine on

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^pecs2.chentaichi.hu$ [OR]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.pecs2.chentaichi.hu$
RewriteRule ^/?$ "http\:\/\/chentaichi\.hu\/joomla\/index\.php\?option\=com_content\&view\=archive\&Itemid\=2" [R=301,L]
[hr]
Utolsó szerkesztés: 6 éve 2 hónapja ChrisMix által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
6 éve 2 hónapja #13062 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Honlap visszatelepítése után HTTP ERROR 500
htacces nélkül megy esetleg?

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #13068 Írta: ChrisMix
ChrisMix válaszolt a következő témában: Honlap visszatelepítése után HTTP ERROR 500
Kitöröltem a .htaccess -t de sajnos nem segített :(
Utolsó szerkesztés: 6 éve 2 hónapja ChrisMix által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
6 éve 2 hónapja #13072 Írta: Motoros
Motoros válaszolt a következő témában: Honlap visszatelepítése után HTTP ERROR 500
"Csináltam új adatbázist és aldomaint a szerverre"
Ide telepítetted: oldpecs.chentaichi.
htaccess-re ezt írtad: RewriteCond %{HTTP_HOST} ^pecs2.chentaichi.hu$ [OR]

új adatbázis neve passzol?
adatbázis jelszava stimmel?
pecs2.chentaichi URL nincs behegesztve valahova?
a szerveren tárolt log állományokban mit találtál?
Megkérdezted a szolgáltatót, mit találnak a hiba naplókban?

Milyen a "Van egy régi honlapom" verziója! Milyen környezetet igényel? Feltételezem, mivel Te írtad - "vadiúj honlapot, új joomla, stb" jelenleg már egy 7.x sorozatú php van beüzemelve... :-))

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
6 éve 2 hónapja #13073 Írta: ChrisMix
ChrisMix válaszolt a következő témában: Honlap visszatelepítése után HTTP ERROR 500
Nem egyezik a két adatbázis neve és valószínűleg a jelszava sem, fogalmam nincs, hogy a pecs2.chentaichi url bele van-e hegesztve, (bármit is jelentsen ez) A naplófile nem jelez ki olyan hibát ami használható is lenne. A régi adatbázis fogalmam nincs milyen lehetett.
Nem tudok semmit a régi oldalról - nem én készítettem és semmiféle segítséget sem kaptam hozzá.
Azt tudom, hogy saját gépre wamp server alá vissza tudtam állítani, így kiszedjek belőle minden infót ami kellett az új oldalhoz, a jóöreg ctrl+c - ctrl+v megoldással, mert még csak az admin felületére sem tudok belépni.
Ezek után mégannyira sincs fogalmam, http 500 hibáról :) Szóval olyan vakon tapogatózok a sötétben, mintha alagútban néger negrót szopogatna. :dry:
Csak gondoltam hátha látott már valaki ilyen hibát mint ez a http error 500 és beugrik neki, hogy a .htaccess vagy akármi másik kivülről is beavatkozható file-t módosítva esetleg életet lehet lehelni a régi oldalba - bár az igazat megvallva nem sok értelmét látom, hiszen az új honlap már él, de bogarászni szeretnék a régit, háááátha valami elmaradt...
Reméltem, hogyha wamp alá elsőre felment mindenféle gond nélkül (más adatbázis, más jelszó, más domain), talán a visszarakás is működni fog - sajnos nem így történt.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!