"hiba: szerkesztés nem engedélyezett" - nem szerkeszthető a modul tartalma

Több
3 éve 10 hónapja #15778 Írta: János000
Sziasztok!
Először foglalkozok Joomla oldallal, ráadásul kész oldalt kellene szerkesztenem.
A Bővítményeken belül a Modulokhoz ugorva azt látom, hogy jó néhánynak inaktív a linkje a cím oszlopban (pl "Üzenetküldés"), és ha kijelölöm, a szerkesztés gombra a "Hiba: a szerkesztés nem engedélyezett" üzenetet kapom:


Némely modul normálisan szerkeszthető.
Mi lehet az oka, hogy ezeket nem tudom módosítani? A felhasználó elvileg teljes hozzáféréssel bír.

Köszönöm!

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 10 hónapja #15779 Írta: kovacshazi
Izgalmas, még is olyan mintha nem lenne megfelelő jogosultságod.
Nem találkoztam még azzal, hogy a Modul címe ne lenne aktív link, ha a jogosultság megfelelő és mintha a pipa sem zöld lenne.
Ugyanakkor az alatta levő modul úgy látom szerkeszthető lenne.
Próbálkozz először azzal, hogy ugyanígy bejelölöd előtte a checkboxot és utána fent a visszavételt, bár ha ez működne akkor a modul előtt elvileg egy lakatnak kellene lennie.

Még megpróbálhatod a felső menüben Rendszer -> Globális visszavétel menüpont használatát is. Itt mindent bejelölsz majd a Visszavétel gombra kattintasz.

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: János000

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 10 hónapja #15788 Írta: Balázs
Igen, a kép alapján szerintem is arról lehet szó, hogy az adott modult a jelenlegi jogosultsági csoportban lévő felhasználó nem módosíthatja.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: János000

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 10 hónapja #15793 Írta: János000
Köszönöm a választ mindkettőtöknek, valószínűleg tényleg jogosultsági probléma.
Az oldal készítője furfangosan a "Super User" nevet adta a tulajdonos által használt adminisztrátor accountnak - ezt úgy tűnik én is megettem.. :))
Ha kapok adatbázis hozzáférést, akkor készítek magamnak korlátlan felhasználót, és valószínűleg megoldódik.
Köszi még egyszer!

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
3 éve 10 hónapja #15799 Írta: Balázs
Alapértelmezetten a joomlában a "Super User" csoport szokott lenni a fő adminisztrációs csoport. Tehát, ha te ebben a csoportban vagy, és nem szerkeszthető a modul, akkor más jellegű a probléma.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!