Főoldal vs. Joomla cikk megjelenítés

Több
4 éve 11 hónapja #14755 Írta: bigzso
Főoldal vs. Joomla cikk megjelenítés téma létrehozva bigzso által
Hali!
Szóval vannak ezek nem is új trendek, hogy a főlap tetején ott virít egy teljes képernyőnyi képeket scrollozó slider. Lejjebb tekerve mondjuk van egy legfrissebb joomla cikkeket listázó modul. Ebben a modulban mondjuk rákattintok az egyik cikkre, mert el szeretném bővebben olvasni, erre újratöltődik az oldal, persze betöltődik a cikk is, de a lap tetején lévő képernyőnyi slider elfoglalja a lap tetejét, és a cikk tényleges elolvasásához lefelé kell bőszen tekergetni az egér görgőjét. A slidert hiába állítom be, hogy csak a főlapon jelenjen meg, ez nem oldja meg a problémát, hiszen a joomla cikkek is alapértelmezetten a főlapon jelennek meg. Hogy oldható meg, hogy nem kelljen a olyan sokat tekergetni egy cikk elolvasásához, ha van a lap tetején egy ilyen teljes képernyős "csoda"?
Köszi

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
4 éve 11 hónapja - 4 éve 11 hónapja #14756 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: Főoldal vs. Joomla cikk megjelenítés
1. Alap core megoldással:
A nyitó oldali Slidert rendeld csak a Nyitóoldali menüponthoz.
A cikkeknél meg mined kategóriára kellene egy menüpont, hogy ne mint nyitóoldasli cikk jelenítse meg a cikkeket. Ha a kategória menüpontokat nem akarod megjeleníteni akkor vegyél fel egy Rejtett menü nevű menüt és ebben hozd létre a menüpontokat.

2. RegularLabs bővítménnyel. Szerintem egyébként nagyon jó, többféle beállítást tesz lehetővé mint az alap joomla lehetőségek. Egy hibája van: fizetős, de szerintem megéri.
www.regularlabs.com/extensions/advancedmodulemanager
Fizetős verzióban többek között olyan választás, hogy csak nyitóoldalon. Ha ezt beállítod akkor nem kellenek az 1-es pontban említett menüpontok.

Most látom, hogy ez már a Free verzióban is benne van.

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu
Utolsó szerkesztés: 4 éve 11 hónapja kovacshazi által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
4 éve 11 hónapja #14757 Írta: bigzso
bigzso válaszolt a következő témában: Főoldal vs. Joomla cikk megjelenítés
Szia!
No igen, a Core megoldásra rájöttem az éjszaka. Köszi, hogy megerősítettél ebben. A második megoldást szerintem kipróbálom. Végül még egy harmadik megoldást is sikerült összehoznom, igaz ez elég fapados. Ha K2 elemként nyitom meg a cikket, akkor is jó, mert a K2 külön oldalt nyit a cikkekhez. Ennek annyi a hátulütője, hogy K2 elemeket (mondjuk a legfrissebb 3 cikket), vagy inkább kategóriát megjeleníteni tudó (aránylag szép, vagy legalábbis azzá tehető) modulra van szükségem. Ilyen meg ingyen nem igazán van sajnos, pedig egy óvodának kellene occsón (értsd ingyen) összedobni valamit. :)

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
4 éve 11 hónapja #14758 Írta: bigzso
bigzso válaszolt a következő témában: Főoldal vs. Joomla cikk megjelenítés
Ki szeretném próbálni az AMM-t. Kifejtenéd kicsit jobban, hogy milyen beállítást keressek. :)
Szóval adott egy modul, amiben a legutóbbi 3 joomla cikk van (mondjuk Hírek kategóriából). Ez a modul megjelenik a főlapon. Ha ott valamelyik cikkre mutató linkre (a 3-ból) rákattintok, akkor a cikk jelenjen meg egy oldalon, ami ne a főlap legyen, mert azon a slider ott virít a tetején (persze be van állítva, hogy csak a főlapon jelenjen meg).
Ami eddig megy:
- A modulnál megjelentek az AMM által adott plusz opció (Assigment).
Szóval hogyan tovább? :)
Köszi

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
4 éve 11 hónapja - 4 éve 11 hónapja #14759 Írta: bigzso
bigzso válaszolt a következő témában: Főoldal vs. Joomla cikk megjelenítés
Megtaláltam!!! :)
Csak nem működik. :(
Igaz, azt írja, hogy nem minden 3 féltől származó SEF kiterjesztéssel működik. Nos nekem nem működik. Van egy modul pozícióm, abban van a modul, be van állítva hogy HOME PAGE ->Belefoglalt, Menü elemeknél->Belefoglalt(Címlap), mert ha nem jelöltem ezt be, akkor nem jelent meg a modul (Digi Showcase) a címlapon. Szóval nem tudom merre induljak.
Utolsó szerkesztés: 4 éve 11 hónapja bigzso által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
4 éve 11 hónapja #14760 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: Főoldal vs. Joomla cikk megjelenítés
Scrollozz lefelé és a Home Page értéket állítsd Befoglaltra a Slidernél, minden más egyéb Ignore. Ezzel azt mondod hogy a Slider csak a nyitó oldalon jelenjen meg.
Ez egy kicsit másképpen kezeli a Nyitó oldal értelmezést, mint a Menüpontoknál kiválasztva a Nyitóoldal menüpontot és beállítani, hogy csak ennél a menüpontnál jelenjen meg.
Állítsd nyugodtan a Menü elemek részt is Ignore értékre.

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: asmany

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!