Hogyan tudok megosztani úgy tartalmat, hogy ne írja ki a Facebook a szerző nevét?

Több
7 éve 8 hónapja #10090 Írta: godlikezaza
Üdv,
A következőben szeretnék segítséget kérni: a weboldalamon megjelenített cikkeket szeretném megosztani, pl facebook-on. Jelenleg ezek úgy jelennek ott meg, hogy kijelzésre kerül a joomla-ban beállított felhasználónév (nem a bejelentkezési admin, azt nem adom meg nyilvánosan) mint szerző, valamint teljesen random generálja a facebook képként az oldalam alján található facebook/youtube oldalra irányuló link ikonját.
Milyen beállítással lehet a szerző nevét eltüntetni, (Nem akarom, hogy facebookon ez látható legyen, csak a weboldal neve) illetve beállítani valami általános képet (pl saját logót) ami megjelenik ilyen megosztásoknál a cikk mellett? (Többnyire azt vettem észre, ha megosztom egy lapomat - nem cikket - akkor, ha van kép az adott lapon akkor az kerül megjelenítésre, de engem cikkeknél egy állandó saját kép érdekelne.)

Másik kérdésem, hogy mikor számíthatok rá, hogy az oldalam megjelenik végre a keresőkben? Lassan több mint fél éve él az oldalam, de hiába írom be google-ba semmit nem dob ki. (Minden lapnál beállítottam keresőkifejezéseket... a globális beállításnál is vannak meta kulcsszavak...)

Egyébként nagyon amatőr Joomla felhasználó vagyok, a webfejlesztéshez semennyire nem értek, szóval nagyon lebutítva kérek szépen válaszokat, mert félek, hogy a felét se fognám fel.
Köszönöm

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 7 hónapja #10094 Írta: Balázs
A megosztásnál használsz valamilyen külső bővítményt, vagy tudsz mutatni egy példát?

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 7 hónapja #10099 Írta: godlikezaza
Nem ehhez nincs bővítményem, egyszerűen csak a a cikk linkje ctrl+c ctrl+v a facebookra a poszt ablakba.
Mellékletek:

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 7 hónapja #10101 Írta: Balázs
Lehetséges, hogy ezt valamilyen meta címke okozza, mivel itt az oldal cikkei is szimpla link másolással kerülnek megosztásra a Facebookon mindenféle automatizálás nélkül, és itt nem szerepel a cikk készítőjének a neve.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 7 hónapja #10105 Írta: godlikezaza
hm. hát ez kicsit tág volt nekem, a globális konfigban ilyet láttam, ezen én nem is módosítottam:



viszont most érdekes dolog történt. a cikk szerkesztő 'beállítás' lapján a szerző nevének kijelzésénél a szerző hivatkozásánál kivettem a 'globális beállítást'. akkor úgy láttam eltűnt facebook megosztásnál a szerző. mivel nem tudtam konkrétan melyik volt ezért a felelős ezért elkezdtem próbálgatni, és így visszakerült a szerző facebookon. aztán megint kivettem a szerzőket adott cikknél és most ott maradt megint. viszont a többi cikkem megosztásánál most nem jelzi a szerzőt....
fene se érti ennek a működését, nekem ez nagyon magas.
Mellékletek:

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 7 hónapja #10106 Írta: Balázs
Globáls beállítások felül lehet írni, egy-egy menüpont beállításaiban. Ha a én bekapcsolom a A Szerző meta címke megjelenítése funkciót, akkor már megjelenik az authot meta (<meta name="author" content="Csontos Balázs" />) és valószínűleg ennek hatása az, hogy behúzza a Facebook.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!