file Gondok az ű és az ő betűvel, egyedi font esetén/ megjelenik,de nem veszi fel az "adott" stílust

• vero
  • vero profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Premium Member
  • Premium Member
  • a nap mindig akkor süt fel amikor nem számítunk rá
Több
2014 nov. 18 20:18 #31 Írta: vero
Szia Balázs!

Azt szeretném kérdezni,hogy ha a google font-ok közül választok egy ékezeteset /űő-betűset- akkor az elvileg működni fog- !?/át fogja írni a googleapis - az új betűtípusra a cantarell betűtípus helyett?

/mert akkor nézek a google fonts-ok között ami megfelelne.

köszi

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
2014 nov. 18 20:26 - 2014 nov. 18 20:27 #32 Írta: Balázs
Igen, ha kiválasztatsz egy olyat, amely rendelkezik a teljes magyar betűkészlettel, akkor nem lehet belőle gond. Ezt ellenőrizheted/tesztelheted a Google Fonts oldalán: www.google.com/fonts (Cantarell esetében pont olyan verzió van bent a Google Fonts-ban, amely nem tartalmazza a teljes magyar betűkészletet, egyébként az online a rendszer x-el jelöli a tesztnél, azokat a karaktereket, amelyeket nem tud megjeleníteni.)

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 2014 nov. 18 20:27 Balázs által.

Több
2014 nov. 18 21:41 #33 Írta: Zotius

Zotius írta:

Így hiába is rakod fel a magyarított fontokat a megfelelő helyre, nem onnan szedi elő a fontokat...
...

Mellesleg megtaláltam ennek a googleapis-kódnak a forrását, helyét, melyről korábban beszéltünk.
A plg_jarvis/files/lib/jarvis/template/Builder.php fájlban van:
// Load custom font
    $this->document->addStylesheet(sprintf('//fonts.googleapis.com/css?family=%s', implode('|', $fontQuery)));
(A pontos helye nem is érdekes, nem szerkesztőben, csak viewer-ben nézegettem.)
Így aztán ha megfeszül is a kedves Júzer, akkor is csak a Google Fonts-ra számíthat. :(

Balázs Vero legutóbbi kérdésére adott válaszához pedig kiegészítésképpen:
A megfelelő font megtalálásához a Google Font site-on a „Latin Extended” scriptet kell választani, és hogy a hatást ellenőrizhesd, a Preview Text-be az [enter your own text] opcióval írj valami ő,ű betűket tartalmazó szöveget („Árvíztűrő tükörfúrógép”) :)

Ha hasznos volt a hozzászólásom számodra, nyugodtan megnyomhatod lent a „Köszönet” gombot :)
Mellékletek:

Több
2014 nov. 18 22:15 - 2014 nov. 18 22:55 #34 Írta: Zotius
Még egy kicsit tovább nyomoztam jarvis-ügyben... :)
Az ot_dulcet template által definiált fontok a plg_jarvis/files/assets/fonts.json fájlban vannak felsorolva.
Ezek között azok lehetnek megfelelőek, melyek definíciójánál a "subsets" tömbben szerepel a "latin-ext" elem.
Például:
  "Oswald": {
    "family": "Oswald",
    "variants": [
      "300",
      "regular",
      "700"
    ],
    "subsets": [
      "latin-ext",
      "latin"
    ]
  }, 

Ha hasznos volt a hozzászólásom számodra, nyugodtan megnyomhatod lent a „Köszönet” gombot :)
Utolsó szerkesztés: 2014 nov. 18 22:55 Zotius által. Indoklás: kiegészítés

• vero
  • vero profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Premium Member
  • Premium Member
  • a nap mindig akkor süt fel amikor nem számítunk rá
Több
2014 nov. 19 13:43 #35 Írta: vero
kpróbáltam az opensanslight-el ...seemmi változás nem volt.

Most feltettem az original sablonhoz tartozo fonts mappát a az original template.css együtt...a sablon eredetiből...mondom azzal csak működik...de akkor is a cantarellt hozza:-SSShajam égnek áll komolyan... :unsure:

elkezdem a modulban szerkeszteni a "bemutatkozás szöveget" át teszem kód nézetre..és ez van benne:

Melléklet:

Fájlnév: camp.txt
Fájlméret:18 KB

honnan szedi?
Mellékletek:

Több
2014 nov. 19 14:09 - 2014 nov. 19 14:30 #36 Írta: Zotius
Belenéztem a csatolt camp.txt fájlba. Ez valami Micro$oft Office fájl... Mi köze az Office-nak, meg holmi táblázatnak a honlapszerkesztéshez? :O
<style>
 /* Style Definitions */
 table.MsoNormalTable
	{mso-style-name:"Normál táblázat";
	mso-tstyle-rowband-size:0;
	mso-tstyle-colband-size:0;
	mso-style-noshow:yes;
	mso-style-priority:99;
	mso-style-parent:"";
	mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
	mso-para-margin-top:0cm;
	mso-para-margin-right:0cm;
	mso-para-margin-bottom:10.0pt;
	mso-para-margin-left:0cm;
	line-height:115%;
	mso-pagination:widow-orphan;
	font-size:11.0pt;
	font-family:"Cantarell Regular";
	mso-ascii-font-family:"Cantarell Regular";
	mso-ascii-theme-font:minor-latin;
	mso-hansi-font-family:"Cantarell Regular";
	mso-hansi-theme-font:
	mso-fareast-language:EN-US;}
</style>
A Cantarell alapból nem része ennek a sablonnak, tehát csakis valahogy Te rakhattad bele.
Ezért szerintem jobb lenne lepucolnod teljesen ezt a sablont és nulláról újrakezdeni, mert úgy vélem, most már totál elvesztetted a fonalat, hogy hol, mibe nyúltál bele a stíluslap fúrása-faragása közben... Nincs jobb ötletem... :(

Egyébként a Firefox kódvizsgálójában ezt látom:

Valahol mégiscsak benne van ez a fontnév...

Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 2014 nov. 19 14:30 Zotius által. Indoklás: kiegészítés

Több
2014 nov. 19 14:25 #37 Írta: Zotius

vero írta: ...
honnan szedi?

Apropó: a böngésződben törölted a helyben tárolt cache tartalmát? Talán még onnan szedheti, mint korábban megtekintett oldal anyagát... :unsure: