Joomsport - Címerek átméretezése

Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #5812 Írta: kocsislaci
Joomsport - Címerek átméretezése téma létrehozva kocsislaci által
Üdv!!

Rég jártam erre mivel nagyon sok munkám volt, de újra szerkesztgetem számomra kedves csapatom oldalát. Egyik kedvenc kiegészítőm a joomsport mely egy teljes átfogó és könnyen kezelhető sportrendszer. Vannak moduljai és beépülője stb.

Na most az egyik modul és beépülő megjelenítésével lenne problémám.

Az egyik a jobb oldalon lévő felső "hétvégi mérkőzés" mod_js_next_matches" modulnál a csapatok címerének mérete. Ezt szeretném állítani, de css-ben nem lelem :(

A másik meg a tabella címerei a tabella menüben. Mi határozza meg hogy az egyik középre van helyezve a másik meg jobbra vagy balra?

Oldalam

Köszi
Utolsó szerkesztés: 9 éve 5 hónapja kocsislaci által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #5813 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: Joomsport - Címerek átméretezése
Úgy tűnik, a „hétvégi mérkőzés” modulban a címerek mérete fixen megadott méretű, nem a css szabályozza.
Változtathatóvá tételéhez (módosításához) bele kellene nyúlni a modul kódjába.

A tabella címereket 30px magasra állítja a css-ben.
Code:
joomsport.css 204. sor: .embl_in_tbl { height: 30px; }
1. megoldás: Az egalizáláshoz a képeket azonos befoglaló méretű négyzet alakúvá lehet módosítani (canvas módosítása egy képszerkesztő programban).
Ennek a mérete 134 × 192 px:

Ennek a méretét 192 × 192 px-re módosítottam:

2. megoldás: A középső, nagy tabellában a táblázat címereket tartalmazó oszlopának formázását a joomsport.css 246. sora szabályozza. Ezt egészítsd ki a „text-align:center” utasítással. Így nem kell a címerképeket egalizálni.
Code:
.tblscss tr, td { border: 1px solid #DDD; text-align: center; }
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 9 éve 5 hónapja Zotius által. Indoklás: kiegészítés, javítás, bővítés
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kocsislaci

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
9 éve 5 hónapja #5822 Írta: kocsislaci
kocsislaci válaszolt a következő témában: Joomsport - Címerek átméretezése
Nagyon szépen köszönöm!!! Tökéletesen működik amit írtál és köszi hogy ilyen részletesen szemléltetted!

Esetleg a Web Developer kiegészítővel ezek a php fájlok nem szerkeszthetőek?

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
9 éve 5 hónapja #5823 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: Joomsport - Címerek átméretezése
Egy szóval: nem. :) Több szóval: A PHP (preprocessed hypertext) az egy szerveroldali szkript nyelv, így az oldal generálásakor "lefut" a szerveren és a végeredmény kerül továbbításra a böngésző (kérés) felé. Ebből következően a Web Developerrel nem tudod azt szerkeszteni. Szerkesztés főként lokális szövegszerkesztővel (Notepad++, stb.) vagy online módon a szerveren lévő forráskódszerkesztővel (Joomla admin felületen) lehetséges.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kocsislaci

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
9 éve 5 hónapja #5826 Írta: kocsislaci
kocsislaci válaszolt a következő témában: Joomsport - Címerek átméretezése
Köszönöm! A notepad++ használom jelenleg is erre, és mire itt olvasom válaszod nekem is leesett a dolog.

Köszönöm segítséged , még jelentkezem! :D

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #5842 Írta: kocsislaci
kocsislaci válaszolt a következő témában: Joomsport - Címerek átméretezése
Ismét jelen vagyok!

A Web Developer segítségével már több mindenbe "belenyúltam" az eredeti fájlok megtartásával és sok minden azóta is tökéletes, de a napokban belenyúltam a téma css fájljába a modulok betűszínének megváltoztatása érdekében. Azt szerettem volna hogy fehér legyen a betük színe. Ezt meg is oldottam, de azt figyeltem meg hogy véletlenszerűen egy-egy szöveg visszaáll az eredeti sárga színre majd ismét fehér lesz és más szöveg lesz sárga.



A kérdésem mit rontottam el?

Továbbá ezen a linken: Tabella
a Csapat, Matches, Játékosok, Képek gombok nem működnek. Már tiltottam a javascripteket mert azzal már volt problémám, de más nem tudok mivel ütközhetne hogy nem működik!

És hogy három kérdés legyen. A fenti képen látható modúl esetén az adminban van dátum állítási lehetőség, de a normál európai dátumformátum nincs benne. Ezt valahogy lehet orvosolni, Igazán nem találom hol tárolja ezt az adatot.

Köszönöm

ui: Ha kell szétszedem témákra a kérdést, csak nem akartam telepiszkolni a fórumot!
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 9 éve 5 hónapja kocsislaci által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!