JCH optimalizálás után sehol nem lelem a font beállítást

Több
4 éve 3 hónapja #15359 Írta: tomaster
Sziasztok! Pár órám ráment, hogy magamtól választ találjak egy problémára, de nem sikerült. Évekkel ezelőtt egyedi fontokat állítottam be az oldalamon, és úgy rémlik, override.css módosítással tettem. Később telepítettem a JCH optimize-t. Most keresem a betűtípust meghatározó szkriptet, de sehol nem lelem. Odáig jutottam, hogy a JHC összevon css és js fájlokat, és azt berakja a cahe-be, viszont csak az összevont fájlban találtam rá az adott betűtípus kulcsszóra. Ezt minden cache törlét követően újra generálja. Letöltöttem az egész weblapot saját gépre, ott kutakodom, és az istennek nincs sehol az adott betűtípus kulcsszó. A Firefox -on jelzi, hogy belinkelt parancsra tölti be a betűtípust (fonts.googleadis.com-ról), de hogy ez a parancs a weboldalamon hol van, az rejtély. Az 'Oldal forrásá'-ban is ott a betűtípus szó. Azt sejtem, hogy a JHC olyan módon tömörítette be, amit egy egyszerű kereső nem lát. Ha ez így van, hogy lehet visszafejteni? A JHC-t kikapcsoltam, de így se lett meg. Próbáltam "klasszikus" módon megváltoztatni a betűtípusát a weblapnak, de nem reagál. tompens.com a weblapom, Quintessential a betűtípus. Minden segítséget köszönök!

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
4 éve 3 hónapja - 4 éve 3 hónapja #15361 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: JCH optimalizálás után sehol nem lelem a font beállítást
A JCH az egyenként meglevő css és JS fájlokm összevonásával készíti el a saját maga által készített css és JS összefont fájlokat. Ha kikapcsolod a JCH plugint majd üríted a Joomla háttértárat akkor az oldalad kódjában látni fogod ismét az egyenként a css fájlokat. Megkeresed e betűtípust meghatározó css-t és szerkeszted.
Ha biztos vagy az override.css fájlban akkor azt is megteheted, hogy a sablonkönyvtárban megkeresed ezt a css és azt szerkeszted majd üríted a Joomla és JCH háttértárat, így nem kell ki-be kapcsolni a JCH-t

Bocsi. Később néztem meg az oldalad. Szinte biztos hogy nem kezeli a JCH a fontot. Ez nem egy Gavick sablon? A Gavick sablonoknál a sablon beállításainál is lehet fontokat meghívni, nem ot határozták meg a betűtípusokat?
Ha nem ott van, akkor is szinte biztosan a sablon valamelyik php fájljában lesz és nem css fájlban.

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu
Utolsó szerkesztés: 4 éve 3 hónapja kovacshazi által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
4 éve 3 hónapja #15363 Írta: tomaster
tomaster válaszolt a következő témában: JCH optimalizálás után sehol nem lelem a font beállítást
Köszönöm, így jártam el: kikapcsoltam a JCH-t, ürítettem a cache-t, mindent letöltöttem a szerverről (az images kivételével), de sehol semmi. Igen, ez egy Gavick. A Firefoxnál szépen megadja a Stílusszerkesztőnél, mit honnan tölt be, de az adott betűtípusnál egy google link jelenik meg. Mintha egy, az oldalhoz kívülről társított font lenne, ami elég hülyén hangzik, de ha a szerveren nincs erre utaló nyom, akkor maradnak a kérdőjelek. Talán a JCH-t totál ki kellene törölnöm. Vagy az egészet újra telepítenem? Jaj.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
4 éve 3 hónapja #15364 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: JCH optimalizálás után sehol nem lelem a font beállítást
Nem. pont ez a lényeg, hogy a fontot a Google oldalról tölti le. Akkor az a kérdés mit szeretnél a fonttal? Újat a régi helyett? Akkor válassz egy másik Google fontot és írd át az URL-t, de ez még nem lesz elég mert a css fájlokban a font-family értékeknél a font neveket is át kell írni.

Ha megfelelő a bootsrap alapfont - ugyan nem szép megoldás -, de akkor elég a Google fontra hivatkozást törölni.

Még egyszer kérdezem: A Gavick sablonok jó részénél lehetséges a Google fontok admin felületen történő meghívása, nem így van nálad is?
Bővítményel -> Sabloniok -> Sablonod kiválasztása és itt talán van egy Font fül.

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
4 éve 3 hónapja #15365 Írta: tomaster
tomaster válaszolt a következő témában: JCH optimalizálás után sehol nem lelem a font beállítást
Köszönöm a segítésget, örömmel átírnám azt a pontot, ami alapján letölti a Google fontot, de pont ezt nem találom, ahol ezt át lehet írni. Igen, másik fontot szeretnék. Sajnos a Gavrick fontválasztóban nem leltem parancsokat erre vonatkozóan. Próbáltam a Gavrick leírás alapján változtatni fontot, de nem reagált rá. Azaz valahol van egy abszolút elsőbbségi parancs. Ez a kérdés, hogy hol.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
4 éve 3 hónapja #15366 Írta: kovacshazi
kovacshazi válaszolt a következő témában: JCH optimalizálás után sehol nem lelem a font beállítást
Ezek szerint nem a sablon admin felületén lett beállítva a font :(
Sablon könyvtár/layouts/blocks/header.php vagy a
Sablon könyvtár/layouts/blocks/head.php fájlokat nézd meg.

Ha adsz egy admin belépést szívesen ránézek én is.

Segítség Joomla és VirtueMart webáruház készítéséhez, problémák megoldásában
www.webprogramok.hu

Joomladay2013 - Budapest, Hungary
www.joomladay.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!