Reszponzív beállítás Gantry 5 keretrendszernél

Több
7 éve 1 hónapja #11419 Írta: bgabor
Reszponzív beállítás Gantry 5 keretrendszernél téma létrehozva bgabor által
Sziasztok!

Készítettem egy weblapot (Joomla 3.6.5, Gantry 5) és a reszponzív megjelenéssel van gondom. A Navigation részbe tettem bele építőelemeket, az oldal tetején lévő szürke sáv felirattal, social eléréssel, allattuk pedig egy logo részt és a menüt. Ezeknek CSS osztályt is hoztam létre a custom.scss-ben.

A gondom, hogy különböző felbontásnál elcsúsznak az elemek. 1680x1050-es felbontásnál jó az elrendezés, de az ennél kisebbnél már eltolódás van. Mellékeltem néhány képet, hogy jobban lássátok. Merre kellene elindulnom, hogy pl. a menü normálisan nézzen ki különböző eszközökön. Az oldal elérhető a work.webszigno.hu/ címen.

Köszönöm a segítséget.

Gábor
Mellékletek:

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 1 hónapja #11420 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Reszponzív beállítás Gantry 5 keretrendszernél
Reszponzív dizájnnál az lényeg, hogy megadod, hogy egy adott CSS osztály hogy hogyan viselkedjen egy bizonyos intervalumban, vagy alatta, vagy fölötte.
Pl. 1200 px-ig jó, akkor definiálsz egy konténert 960 px és 1199 px között és itt például kisebb betűméretet definiálsz a menünek, hogy kiférjen a kisebb területen. Én egyébként magát a logót is balrább húznám, hogy több legyen a hely.

Példák a használható intervallum méretekre:
Code:
/* Smartphones */ @media (max-width: 480px) { ... } /* Smartphones to Tablets */ @media (min-width: 481px) and (max-width: 767px) { ... } /* Tablets */ @media (min-width: 768px) and (max-width: 959px) { ... } /* Desktop */ @media (min-width: 960px) and (max-width: 1199px) { ... } /* Large Display */ @media (min-width: 1200px) { ... }

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bgabor

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 1 hónapja - 7 éve 1 hónapja #11422 Írta: jemie
jemie válaszolt a következő témában: Reszponzív beállítás Gantry 5 keretrendszernél
Én egyébként a footer részt is módosítanám erről:
repeat scroll 0 0;

erre:
no-repeat;

Nem kell megköszönni a hozzászólásomat ha úgy gondolod,hogy másnak nem akarsz segíteni.
Utolsó szerkesztés: 7 éve 1 hónapja jemie által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bgabor

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 1 hónapja #11423 Írta: bgabor
bgabor válaszolt a következő témában: Reszponzív beállítás Gantry 5 keretrendszernél
Köszönöm szépen, elkezdtem a megvalósítást, egyelőre localhoston.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 1 hónapja #11527 Írta: bgabor
bgabor válaszolt a következő témában: Reszponzív beállítás Gantry 5 keretrendszernél
Köszönöm, átírtam a tanácsod szerint.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!