egy sablon, több oldal - más-más háttérrel

Több
11 éve 11 hónapja #688 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Válasz: egy sablon, több oldal - más-más háttérrel
Ez egy Framework, egy sablon alap aminek a segítségével tudsz egyedi sablonokat létrehozni. Maga a Framework és a Default sablon ingyenes: www.joomlart.com/forums/downloads.php?do=cat&id=361

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tibor16

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #689 Írta: coilevi
coilevi válaszolt a következő témában: Válasz: egy sablon, több oldal - más-más háttérrel
Teljesen mindegy, hogy melyik pozícióba teszed a modult. Azokon az oldalakon fog betöltődni az általad megadott CSS (vagy közvetlenül a modulba írt, vagy az általad megadott külső fájl), amelyik oldalakhoz a modul hozzá van rendelve. Az adott oldalon megjelenő bármelyik elemre tudsz formázást adni CSS-ből.

Ha cikkhez szeretnél CSS-t rendelni, akkor az adott cikkben hívd meg a modult a
Code:
{loadposition-modulpozíció}
módon. Kötőjel nélkül, a modulpozíció részt kicserélve az általad használt modulpozíció nevére.

Vagy - ahogy már írtam - az Advanced Module Managert ha felteszed, akkor a modul paraméterei között fogod tudni ezt állítani.

Persze ahhoz, hogy ne látszódjon maga a modul, szükség lehet egyéni modulformázásra, modul osztály utótaggal.
Utolsó szerkesztés: 11 éve 11 hónapja Balázs által. Indoklás: Tesztelgetem a kódbeszúrást.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tibor16

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #693 Írta: tibor16
tibor16 válaszolt a következő témában: Válasz: egy sablon, több oldal - más-más háttérrel
Köszönöm szépen, - le is töltöttem, - azonban próbálkozom még a másik féle (Artisteer sablon, meghívott CSS - megoldással.
Már túl sok energiám van benne, de ha azt "talpra sikerül állítanom", mindenképpen neki fogok állni, egy új telepítéssel. Mindenképpen érdekel a dolog, azért is kértem a linket. Akkor majd még visszatérnék erre később... Elég kitartó tudok lenni dolgokban :)
Utolsó szerkesztés: 11 éve 11 hónapja tibor16 által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
11 éve 11 hónapja #694 Írta: tibor16
tibor16 válaszolt a következő témában: Válasz: egy sablon, több oldal - más-más háttérrel
Szia,
most próbálom, - aztán majd kiderül, jól értettem-e?


Köszönöm a segítséged...

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
11 éve 11 hónapja #695 Írta: tibor16
tibor16 válaszolt a következő témában: Válasz: egy sablon, több oldal - más-más háttérrel
valamit nem jól csinálok

A Custom CSS segítségével behozok egy "sajat.css" lapot
Megkerestem azt a szabályt a template css-ben, a felülethez, aminél más hátteret szeretnék.
Ez a ".art-sheet-body" class
Ezt a teljes szabályt beírtam a Custom CSS modul felső részébe, a Custom CSS mezőbe - mert ezt szeretném megváltoztratni.
A sajat.css lapon elkészítettem egy új szabályt, másik háttérrel. A neve ".proba-sheet-body" - class.
Ezek után a menüpont készítésénél a megjelenés opciói között beírom a "proba-sheet-body"" class-t, de nem jelenik meg.
Csak akkor jelenik meg, ha ugyanazt a nevű szabályt használom a sajat css lapon, más háttérrel.
De nekem nem csak erre az egyszeri más háttérre van szükségem, hanem minden lapnál másra.

Szóval, hol rontottam el? Köszi előre is

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #701 Írta: tibor16
tibor16 válaszolt a következő témában: Válasz: egy sablon, több oldal - más-más háttérrel
Emberek, 1 napja szórakozom ezzel a Custom CSS modullal
viszont, hiába adok meg egy "sajat01.css" fájlt, és abban szabályokat, a "sajat01.css" -t látja, le is cseréli a hátteret, de csak akkor, ha ugyanazon a néven van a class mint a templates könyvtárban. Egyébként nem csinálja meg. Próbáltam megadni egy saját div-et,

<jdoc:include type="modules" name="css" />

a </ head> előtt

<div id="css"><jdoc:include type="modules" name="css" /></div>

a </ body> tag elé

Ezeket a Custom CSS oldaláról szedtem le, - de nem lesz látható a modulpozíciója, hogy oda határozhassam meg a Custom CSS modult.

Kínomba a banner2 modult használtam, be is töltöttem a cikkbe, a loadposition banner2 paranccsal (kapcsos zárójellel - csak ha beírom nem látszik itt,) de nem működik. A class természetesen így nézett ki .banner2 {....}.

Valamiért nem hoz be más class-t.

A linkek jók, mert amikor a saját nevét adtam meg a felület class-nak, behozta a képet. Na de ez csak egyszer ismételhető...

Remélem, van valakinek egy használható ötlete - most akkor működik ez a vacak - vagy nem? és ha igen, akkor hogyan? Egyáltalán, miért nem tudok más pl backgroundot használni... - csak van rá magyarázat..

Előre is köszi.
Utolsó szerkesztés: 11 éve 11 hónapja tibor16 által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!