egy sablon, több oldal - más-más háttérrel

Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #294 Írta: tibor16
egy sablon, több oldal - más-más háttérrel téma létrehozva tibor16 által
sziasztok

igazándiból, lehet a 2.5-höz kellett volna írnom, - de mindkettőnél érdekelne, ha van megoldás

1 - eddig úgy készítettem (kezdő lévén) az oldalakat, amelyekhez más hátteret akartam rakni mint az azt megelőző lapnál, hogy a teljes sablon csomagot elmentettem más néven (Artisteer) más háttérrel. De van egy weblapom, ami 280 html-t tartalmaz, amit át szeretnék rakni Joomlába, és ezzel a módszerrel nem tűnik túl jó megoldásnak. Már csak a sablon mérete 280 x 26 MB- azért az elég durva...
- van erre más mód esetleg?
Olyasmire gondolok, hogy egy sablonon belül meghatározni más-más hátterű, és persze tartalmú oldalakat? ha van rá mód, akkor azt hogy is kell csinálni?

2 - Eddig, elég szép sikerrel használtam, megtanulva a nekem kellő dolgokat, a Dreamweavert. Vannak nagyon kényelmes funkciói, ha pl dw template-t használok... Ilyen pl, hogy elég a legelső sablonon, amire a többi épül, - átírni a bannert, és szépen sorban az összes oldalnál ugyanezt megteszi a program. Így pl egy évszakváltásos banner csere, negyedóra alatt megvolt a 280 oldalon. Van valami hasonlóra lehetőség a Joomlában?
Remélem igen - és ha van, akkor miként kell használni?

3 - a most készített lapon - már frissítettem 2.5-ösre - szeretnék alkalmaz google map-ot... Nézegettem már, és tudom, hogy van ilyen beépülő, de szeretném kikérni a tanácsotokat, melyik használható a leginkább... Vagy ehhez is a html beépülőt használjam?

4 - Hasonlóan lenne az előzőhöz még egy kérdésem - a html-ezés során, a legszívesebben a Clearbox nevű, magyar fejlesztésű képgalériát használtam, valami hasonlót keresek. Eddig kipróbáltam az egyszerűbbek közül - Sigplus-t, Boxplus-t, - ami egyszerű ugyan, de ha jól gondolom, nem használja ki a Joomla lehetőségeit. Kipróbáltam a Phoca Gallery-t is, aminek a Shadowbox-os része tetszett- de lehet, hogy a gyakorlatlanság miatt, sokáig tartott mire egy képgalériát összeraktam... Kipróbáltam még a Kunena-t, de ott valami nem jött össze, így letettem róla. Szóval valami olyant keresek, amelynek lehet galériánként állítani a paramétereit, egy képről indul (nem rakja tele az oldalt a thumbanilekkel, és azért a Joomla képessgeit is használja - visszakereshető stb...

Még valami, csak free megoldások jöhetnek számításba... sajnos.


Előre is köszönöm a segítséget...
Utolsó szerkesztés: 12 éve 1 hónapja tibor16 által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
12 éve 1 hónapja #295 Írta: coilevi
coilevi válaszolt a következő témában: Válasz: egy sablon, több oldal - más-más háttérrel
Az elsőhöz:

Egy lehetséges, verziófüggetlen megoldás, hogy menüpontonként lehet CSS osztály utótagot megadni. Ehhez a sablon index.php-jába, közvetlenül a <head> tag után másold be ezt a kódot:
Code:
<?php $itemid = JRequest::getVar('Itemid'); $menu = &JSite::getMenu(); $active = $menu->getItem($itemid); $params = $menu->getParams( $active->id ); $pageclass = $params->get( 'pageclass_sfx' ); ?>
Annak az elemnek, amit a CSS osztály utótaggal formázni szeretnél (szerintem itt a body-nak, ha a hátteret szeretnéd menüpontonként különbözőre) add meg ezt a class-t:
Code:
class="<?php echo $pageclass ? $pageclass : 'default'; ?>"
A CSS osztály utótagot az adott menüpont paramétereinél lehet megadni, az "Oldalmegjelenítési beállítások - Oldal osztálya" részen. Amit ott megadsz, arra a class-ra tudsz írni külön CSS-t.

Forrás: docs.joomla.org/Using_the_Page_Class_Suffix_in_Template_Code
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tibor16, Isodius

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
12 éve 1 hónapja #296 Írta: coilevi
coilevi válaszolt a következő témában: Válasz: egy sablon, több oldal - más-más háttérrel
Illetve van Joomla kiegészítős megoldás is, pl.: extensions.joomla.org/extensions/style-a...ign/templating/14053
A hozzárendeléseket finomhangolni az Advanced Module Manager -rel vagy a MetaMod -dal lehet a legjobban.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tibor16

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #297 Írta: coilevi
coilevi válaszolt a következő témában: Válasz: egy sablon, több oldal - más-más háttérrel
A 3.-hoz:
Attól függ, hogyan, mire akarsz Google Map-et használni.

Ha pluginként, akkor én a Googlemaps Plugint ajánlom: extensions.joomla.org/extensions/maps-a-...-locations/maps/1147 . Nagyon durván sokféle megjelenítést tud: tech.reumer.net/Google-Maps/Demo-Google-Maps/

Ha komponensként, akkor szerintem a GMapFP a király: extensions.joomla.org/extensions/maps-a-...-locations/maps/9975
Utolsó szerkesztés: 12 éve 1 hónapja coilevi által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tibor16

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
12 éve 1 hónapja #298 Írta: tibor16
tibor16 válaszolt a következő témában: Válasz: egy sablon, több oldal - más-más háttérrel
Nagyon köszönöm a válaszokat -
- az ünnepek alatt tervezem is a sablon elkészítését. Mivel a PHP-t inkább csak "szagolgatom" :) - ezért nagyon valószínű, ha ehhez a "hídhoz" érek, akkor jelentkezni fogok.

Minden esetre - hogy egyáltalán szóba kerülhet a megoldás - itt az eltérő lapok/eltérő hátterekkel, classokkal - ról írok, már önmagában is nagyon jó hír...

A Googlemaps-ot használni is fogom, amit most készítek - úgyhogy ez is jól jött...

Jó hétvégét - hozzáteszem, ha baj van, akkor meg sikítok... :)
Köszi még egyszer!

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
12 éve 1 hónapja #323 Írta: tibor16
tibor16 válaszolt a következő témában: Válasz: egy sablon, több oldal - más-más háttérrel
Ezt a kódot, ezt hol kell megadni? (#295 hsz)

class="<?php echo $pageclass ? $pageclass : 'default'; ?>"

Valamint az utólagos saját class, ami pl így néz ki:

.bgr-bemutatkozunk {
background-image: url(images/bgr1.png);
background-repeat: repeat-y;
}

ezt hol adjam meg? - a template.css -ben? (Artisteer ezt használja a template-nél)

Köszönöm előre is - óriási lenne, ha működik...


Tényleg, ezzel a kóddal csak a háttérre lehet megadni változatot, vagy másra is van lehetőség?
pl esetleg eltérő CSS fájl (nem class) megadására?

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!