Fejléc rögzítése

Több
7 éve 9 hónapja - 7 éve 9 hónapja #10367 Írta: KJoo
Fejléc rögzítése téma létrehozva KJoo által
Sziasztok!

Reszelgetem a sablonomat. Próbáltam rögzíteni a fejlécet, de nem akar sikerülni.

Az index.php-ban ez van:
Code:
<div id="header"> <div id="head"> <table border="0" width="100%"> <tr> <td> <div id="head_logo"> <jdoc:include type="modules" name="head_logo" style="xhtml" /> </div> </td> <td align="right"> <div id="nav-main"> <jdoc:include type="modules" name="nav-main" style="xhtml" /> </div> </td> <td align="right"> <div id="head_search"> <jdoc:include type="modules" name="head_search" style="xhtml" /> </div> </td> </tr> </table> </div> </div>

A hozzá tartozó css pedig:
Code:
#header { position: fixed; top: 0; left: 0; width: 100%; height:50px; background: #FFFFFF url(../images/menu_back.jpg) repeat-y; background-size: 100% 100%; overflow: hidden; display: table; /*border-bottom: 10px solid #FFFFFF;*/ } #head{ overflow: hidden; /* for float containment */ width: 90%; min-width: 40em; max-width: 80em; margin: 0 auto; } #head_logo { float: left; } #head img{ float: left; } #head ul { float:right; list-style: none; margin: 0px; padding: 18px 0px 0px 0px; } #head li { float: right; padding-right: 1em; } #head a:link, #head a:visited { color: #FFFFFF; text-decoration: none; text-transform: uppercase; font: 0.95em Arial, Tahoma, geneva, sans-serif; }

Ha kikommentelem a headerben a "position:fixed;" sort, akkor eltűnik teljes fejléc. Gondolom, hogy valami alapdologgal bénázok már megint, de nem jövök rá :(
Segítsetek kérlek.

Köszi:

KJoo
Utolsó szerkesztés: 7 éve 9 hónapja Balázs által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 9 hónapja - 7 éve 9 hónapja #10369 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Fejléc rögzítése
Van esetleg link az élő oldalról?

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 7 éve 9 hónapja Balázs által.

Több
7 éve 9 hónapja #10371 Írta: KJoo
KJoo válaszolt a következő témában: Fejléc rögzítése
Sajnos nincs még :(

Több
7 éve 9 hónapja #10373 Írta: KJoo
Hali!

Kicsit próbálgattam és az történik, hogy a fixálás után a következő elemek "felcsúsznak" és eltakarják.

A megoldás a

z-index:999;

sor lett :). Amint mondtam, megint egy alapdologgal bénáztam ...

Köszi

KJoo

Több
7 éve 9 hónapja #10374 Írta: KJoo
Na, most meg a cikkek eleje, a breadcrumb és a bal oldali menü alácsúszik a fejlécnek és nem látszik a teteje. De elég sok div van ott egymás után, amik közül különbözőek látszanak az egyes menüpontoknál, így nem adhatok mindnek egy felső poziciós távot (position: relative; top:80px;).
Ilyenkor mi a teendő?

Köszi:

KJoo