Gantry - Az adott modul nem teljes szélességében jelenítődik meg, hanem ráhagy körben kb. 1 cm hosszúságú helyet

Több
7 éve 10 hónapja #9739 Írta: Pappy
Beépítettem egy slidert a gantry5-be ami választható pont mint a module pozíció.
Viszont a kraken-ben ezt ha beteszem az eredeti kép helyére (amit látsz ha csak ránézel a sablon reklámképére) akkor az eredeti kép eltűnik, de a slider ami a helyére kerül, nem hajlandó kitölteni az alap kép helyét, körötte minden oldalon marad kb 1cm.

Ez a sablon alapbeállítása lehet?

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 10 hónapja #9740 Írta: Balázs
Minden pozíció/építőelem kap alapértelmezetten egy bizonyos mérető paddingot és margint, ha ezekre nincs szükséged, akkor az adott modulpozíció/építőelem beállításaira lépve, a blokk fülben található variációk beállításnál add hozzá az adott blokkhoz a "No Margin" és a "No Padding" értéket.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 10 hónapja #9741 Írta: Pappy
Akkor máris ide kapcsolódik a következő kérdésem, a gantryban vagyunk tehát, abba betettem egy slideshow elemet amit a layout részen be tudok tenni a kívánt helyre.
Ezt tettem be a felső részére a sablonnak és ez köröl maradt a keret. Ez nem egyforma, alul-felül van 1cm és jobbra-balra 1,6.

Beleléptem az elem beállításába és átnéztem, külön tanulmányozva a block fület, de ebben nem található padding / margin kitétel, így nem tudom akkor most mitévő legyek.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 10 hónapja #9746 Írta: Balázs

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Pappy

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 10 hónapja - 7 éve 10 hónapja #9754 Írta: Pappy
Most hogy helyreállt a rend, kipróbálgattam ezt a megoldást.
kb jó is lenne, de most azt látom, hogy a felső-alsó részen a teljes rendelkezésre álló területet kitöltötte a kép vagy az adott képek, viszont jobb - bal oldalon nem.
Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy van mindkét oldalon egy csík, ahol nem tölti fel a teret a kép, viszont amikor az 1.kép átlép a 2.kép-re akkor ott széltében a kettes kép közelebb megy a keret széléhez, 2-3 mm-el. a magasság nem változik.

ha a képváltó helyett egy slideshow részt aktiválok ugyanitt, akkor ott is megvan a függőleges (bal-jobb) távolság a széleken, viszont a képek váltakozása nem módosít a szélsők távolságán.
Utolsó szerkesztés: 7 éve 10 hónapja Pappy által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 10 hónapja #9759 Írta: Balázs
Formázáshoz már egy kis CSS programozási ismeret nem árt: Gantry5 - Hogyan írhatjuk felül sablonunk vagy bővítményeink formázásait?

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Pappy

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!