Sablonok cseréje - hagyományos a reszponzívra

  • Lacite
  • Lacite profilkép Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 2 hónapja #8807 Írta: Lacite
Sablonok cseréje - hagyományos a reszponzívra téma létrehozva Lacite által
Egy bizonyos „Allrounder-3" sablont használok már több éve - még az 1.5-ös Joomla! idejéből, csak időközben az 1.5-ről 2-esre, majd a Joomla! 3.x alkalmazásával Allrounder-3-ra váltottam. (Jelenleg Joomla! 3.4.8 van használatban az oldalon.)
Nincs különösebb baj ezzel a sablonnal, azt az egyet kivéve, hogy nem reszponzív, viszont most már ez (is) alapkövetelmény.
Arra szeretnék útmutatást kapni, hogy hogyan cserélhetem le a távoli szerveren működő (tehát használatban levő) jelenlegi sablont egy új, reszponzív sablonnal, anélkül, hogy közben a weboldalt le kellene állítani.
Van erre lehetőség?
Ha igen, kérek szépen részletes útmutatást - esetleg megfelelő irodalmat...
Előre is köszönöm. :)

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
8 éve 2 hónapja #8811 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Sablonok cseréje - hagyományos a reszponzívra
1. Feltelepíted az új sablont.
2. Összeveted az új sablon modulelrendezését a régivel, és ez alapján felépíted a modulokat az új struktúrának megfelelően, vagy pl. használhatsz Gantry5 alapot, itt csak azt az elrendezést kell létrehoznod, mint a régi sablonnál, ráadásul megadhatod ugyanazokat a modulpozíció neveket is.
3. Csinhatsz egy teszt menüpontot, amire már az új sablon állítod alapértelmezettnek a Super User csoportnak, valamint itt a jogosultságokkal játszva tesztelgetheted a modulokat kinéztetét, elhelyezkedését stb.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Lacite

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

  • Lacite
  • Lacite profilkép Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 2 hónapja #8814 Írta: Lacite
Lacite válaszolt a következő témában: Sablonok cseréje - hagyományos a reszponzívra
Köszönöm szépen a segítséget.
Megpróbálom, aztán majd sikítok, ha valami nem megy.
A Gantry5 alapot eddig nem használtam, szerintem azt is meg kéne tanulni...
Lehet, hogy egyelőre (gyakorlásként?) keresek egy „ingyenes" reszponziv sablont, és megpróbálom. Remélem, ha nem tetszik a végeredmény, az eltávolítás a szokásos módon elvégezhető...

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!