Gantry Hydrogen, egyéni HTML css formázása

Több
7 éve 11 hónapja #9547 Írta: OGyuri
OGyuri válaszolt a következő témában: Gantry Hydrogen, egyéni HTML css formázása
Az első hozzászólásom, mint frissen regisztrált fórumos, ezért kérlek nézzétek el - de igazítsátok ki - a tévedéseimet.
Az első mondat legyen a köszöneté, mivel mind a fordítások, mind a válaszok sok időt és energiát kívánnak a nagytudásu és önzetlen válaszadóktól. Köszönöm!
Erősen elakadtam egy korábbi 1.5.25-ös őskövület joomlás oldal 3.X esítésében, mivel értelemszerűen kikötés, hogy ugyan úgy nézzen ki.
Kevés jól dizájnolható (szép magyar szó :( ) menürendszert találtam, (ha valaki tud ilyet, kérem jelezze) így az ARTISTEER-rel raktam össze a sablont.
Választásom: Joomla 3.5.1 és Gantry 5.
Viszont 2 napja küzdök a Gantry 5 custom.scss-sével, és nem tudom épkézláb módon "beleimportálni" az ATRISTEER css-ét, annyira más a struktúra.
Valami ilyesmit kellene összerakni: (melléklet)

Szóval bajom van a kerekített sarkokkal, a színátmenetekkel ...

Valamit tennem kellene, mert a Gantry eredeti menüje bár funkcionálisan O.K., de kinézetre ....
Köszönök minden választ.
Mellékletek:

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 11 hónapja #9548 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Gantry Hydrogen, egyéni HTML css formázása
Ha van egy elő oldalad linkkel, arról egyszerűbb a másolás.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 11 hónapja #9549 Írta: OGyuri
OGyuri válaszolt a következő témában: Gantry Hydrogen, egyéni HTML css formázása
Szia!
Kösz a gyors reakciót.
Van egy Hostinger-es oldal, ahova most fölpaszíroztam.
mindigvanmegoldas.xyz
Eltartott egy kis ideig, míg megtaláltam, hol lehet a PHP-ben az "error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE | E_STRICT" -et beállítani.

Szóval két perce megy.
A háttér még nem tökéletes.

Kösz:
OGyuri
ogyurijoomla@gmail.com

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 11 hónapja #9550 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: Gantry Hydrogen, egyéni HTML css formázása

OGyuri írta: ... A háttér még nem tökéletes.


Ezt én így állítanám be (és szerintem nem jó scrollozni a hátteret):
Code:
body { margin: 0 auto; padding: 0; background-color: #FDFDFC; background-image: url('../images/Page-BgTexture.jpg'); background-repeat: no-repeat; background-attachment: fixed; background-position: top center; background-size: cover; }
Javaslom, hogy vagy 1920×1080px méretű képet válassz, vagy kicsit (pl. 200×200px), melyet repeat-tel ismételsz x és y irányban is.
Ekkor nem kell a background-size.
Code:
... background-repeat: repeat;

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 11 hónapja - 7 éve 11 hónapja #9551 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: Gantry Hydrogen, egyéni HTML css formázása

OGyuri írta: Szóval bajom van a kerekített sarkokkal, a színátmenetekkel ...

Kerekítés:
Code:
.valamiosztaly { ... border-radius: 45px; }

Ha ezt mondjuk Gantry 5-ben a legfelső (header) szekcióra akarod alkalmazni, akkor pl. így:
Code:
#g-header .g-container { background-color: #VALAMI; /* színezd be a hátterét, különben nem látszik */ width: 1200px; /* megadod a szekció tartalmi hasábjának szélességét */ border-radius: 45px; /* lekerekíted a sarkait */ }
Ha nem akarsz mindenhol kerekíteni (pl. csak a bal- és jobb felsőt), akkor így:
Code:
border-radius: 45px 45px 0px 0px; /* lekerekíted a sarkait */
A sarkok sorrendje az utasításban: BalFelső JobbFelső JobbAlsó BalAlsó

A menü gombsor csak felül és csak alul "domborított" hátterét célszerű háttérképpel megoldani.
Ha box-shadow-val és inset-tel csinálod, akkor az a bal- és jobb oldalon is beárnyékolja.
Code:
#g-navigation { box-shadow: 0px 0px 10px 5px rgba(75, 113, 76, 10) inset; }
Utolsó szerkesztés: 7 éve 11 hónapja Zotius által. Indoklás: kiegészítés: árnyélokás
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kocsislaci

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
7 éve 11 hónapja #9556 Írta: kocsislaci
kocsislaci válaszolt a következő témában: Gantry Hydrogen, egyéni HTML css formázása
Zotius

Köszönök minden eddigit, elnézést a kései válaszért, de elküldtek továbbképzésre és nem sok időm volt mostanság!!!

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!