Gantry - Preset sablon testreszabása

Több
10 éve 2 hete - 10 éve 2 hete #4893 Írta: Zotius
Gantry - Preset sablon testreszabása téma létrehozva Zotius által
Olvastam a tudástárban a "Gantry - Egyedi reszponzív sablonszélesség beállítása" cikkben, hogy az egyedi módosításokat tartalmazó sablon-kiegészítést a sablonneve-custom.css fájlnéven kell létrehozni a sablonom css mappájában.
Eddig a css-compiled mappában lévő original css-ben lévő
Code:
master-866986fc87d77bcf4c46198d91f0e62e.css
stíluslapot fúrtam-faragtam, de hamar rá kellett jönnöm, hogy ha valamit igazítok a Gantry backend felületén, akkor valahonnan megint előszedi ennek eredeti verzióját, felülírva vele az általam módosított példányt, amivel gyakorlatilag megsemmisül a módosításom...
Kipróbáltam tehát a leírtakat. Majdnem minden sikerült is. Van azonban a Gantry keretrendszerrel szállított menü is, amit szintén módosítanom kellett. Ennek az eredeti stílusdefiníciója ez:
Code:
menu-bb6af0b57d7fce74eabeffebe397c0ec.css
Ennél mi a fájlnév helyes szintaktikája? Feltételezem, hogy menu-custom.css, de úgy tűnt, mintha ezt a fájlt a Gantry nem venné figyelembe az oldal "összerakásánál".
Az oldalt megtekintve a WebDeveloperrel látszik, hogy a gantry-custom.css működik, ugyanakkor a menu-custom.css-ben lévő definíciókat nem látom, hogy használná.
Utolsó szerkesztés: 10 éve 2 hete Zotius által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 2 hete - 10 éve 2 hete #4895 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Gantry - Preset sablon testreszabása
Az alapfájlokat nem érdemes módosítani, a gantry-custom.css-be tegyél mindent, onnan felülbírálhatod szinte az összes értéket "!important" nélkül is.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 10 éve 2 hete Balázs által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Zotius

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 2 hete #4896 Írta: Zotius
Zotius válaszolt a következő témában: Gantry - Preset sablon testreszabása

Balázs írta: Az alapfájlokat nem érdemes módosítani, a gantry-custom.css-be tegyél mindent, onnan felülbírálhatod szinte az összes értéket "!important" nélkül is.

Szóval a menü stílusainak módosítását is ebbe kell pakolni? Érdekes.
Amúgy épp az imént szántam rá magam a RocketTheme klubtagságra. :)
Remélem, ott is működni fog ez a "sajatsablon-custom.css" módszer.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 2 hete #4898 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Gantry - Preset sablon testreszabása
Minden Gantry keretrendszer alapú sablonnál érvényes ez a szabály. Pl.: A Lexicon sablonnál, az rt-lexicon-custom.css-be kell beleraknod azokat a CSS kódokat, amelyeket felül szeretnéd írni.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!