Hogyan tudom azt Artisteer-ben felvitt tartalmakat áthelyezni a Joomla!-ba?

Több
10 éve 2 hónapja #4226 Írta: flaca1
Sziasztok!
Segítsen valaki nekem,első napom nálatok,és a fórumban nem találtam rá választ de lehet ,hogy rosszul kerestem. A kérdésem ,hogy ebben a cms-ben nincs lehetőség egy külső programmal szerkesztett (Artisteer 4)
joomlára exportált zip. sablon feltöltése tartalommal együtt. Wordpressben van egy olyan lehetőség amikor a sablont feltöltöm megkérdezi,hogy a tartalmat is hozzá adom? Itt katt. arra hogy igen és minden menü,almenü,kategória,widget,stb. oda kerül a helyére úgy ahogy azt a sajtgépen megszerkesztettem.Mert itt most a sablon felkerült rendben de azt nem találom hogy tudnám hozzá adni a tartalmat.
Ha nem jó helyre írtam helyezzétek át a megfelelő helyre.
Köszi.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #4228 Írta: Balázs
Szia! Itt egy kicsit másképpen működik a dolog. A Joomla! oldalak különböző bővítményekből épülnek fel. Vannak komponensek, modulok és beépülőmodulok. Egy-egy menüpont legtöbbször komponens típusú bővítményekből áll további modul típusú bővítményekből. Az alap sablon elrendezés egy főrészből (komponens helye) és sok mellékrészből/gridekből áll (modulok helye). Attól függően hogy mit használsz, más a nevezéktan. Pl. meg akarsz jeleníteni egy menüt, akkor létrehozol egy menü típusú modult és elhelyezed a top pozícióba és így tovább szépen, kilegózod a weboldalad. (top pozíció neve eltérő lehet)

Alapesetben egy tiszta Joomla! telepítésekor ajánlja fel az alaprendszer, hogy telepítsen-e fel példatartalmakat, de használhatsz keretrendszer alapú sablonokat is pl. Gantry , ahol már alapból példartalommal együtt telepítheted fel a teljes rendszert. Vagy van további lehetőség olyan bővítmény telepítésére is amellyel próba tartalmakat lehet generálni pl.: OSContent

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 10 éve 2 hónapja Balázs által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: flaca1

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 2 hónapja #4231 Írta: flaca1
Szia!
Köszi a gyors választ.Lehet akkor nem lesz a kedvencem ez a cms,mert akkor itt mindent újra kell kezdeni amit már egyszer össze raktam.Csak azt nem értem akkor a progiban (artisteer)-ben minek van olyan fül a mentésnél ,hogy a tartalmat is hozzá veszi,ha úgysem lehet importálni.
De ITT találtam valami írást majd bogozom egy kicsit,de most el kell mennem.Addig is még 1x köszi.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 2 hónapja #4233 Írta: Balázs
A leírás alapján lehetséges, hogy meg lehet oldani, én még soha nem használtam Artisteert. Én egyébként azt javaslom, hogy a tartalmakat mindig az adott cms-en vidd fel, Artisteerben meg csak tesztelj példatartalommal.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: flaca1

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 2 hónapja #4235 Írta: flaca1
a tartalommal nincs nagy baj mert azt át másolom,csak az elrendezés meg a menük illetve azok méretezése zavarna ha újra kéne kezdeni.Igazán nincs oka a cms váltásnak csak annyian dicsérik ezt a joomla-t gondoltam kipróbálom. E107-ről mentem a Wordpress-re azt sem volt egyszerű megszokni és megtanulni,de ez most megint feladta a leckét. Na mindegy ha nem sikerül akkor nem erőltetem,de azért maradok itt nálatok egy darabig olvasgatok hátha ráérzek erre a motorra.Köszi.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #4236 Írta: Balázs
Én most nézegettem a verziókat , és az "Export as Joomla 1.5 - 3.2 Template" tulajdonság szerintem csak a 130$-os Standard Edition-ben található meg.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
Utolsó szerkesztés: 10 éve 2 hónapja Balázs által.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!