Frontpage nyelvválasztó

Több
11 éve 5 hónapja #1265 Írta: Immy
Frontpage nyelvválasztó téma létrehozva Immy által
Sziasztok!

Nem tudom pontosan, hogy jó helyen teszem fel vagy nem a kérdésemet, de úgy gondolom talán ehhez az alfórumhoz áll a legközelebb.

Többnyelvű holnapot építek: magyart, angolt és németet a joomlabs leírása alapján: A többnyelvűség beállítása 2.5+ Joomla esetén
A problémám az, hogy szeretnék egy nyelvválasztó oldalt kezdőlapnak. Tehát ha valaki a honlapomra téved és beírja, hogy " www.domainem.hu " akkor az először a nyelvválasztó oldal jöjjön be, ahol elhelyezhetek egy kb 640*480-as designos képet és 3darab zászlót (magyar, angol, német).
Sok weblapnál találkoztam már ilyen megoldással és ezért is érdeklődök, hogy milyen lehetőségek vannak erre joomlában.


Üdv:
Immy

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
11 éve 5 hónapja #1266 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Frontpage nyelvválasztó
Első gondolatom az volt, hogy felesleges mivel van automatikus nyelvfelismerés a Joomlában, így alapesetben mindenkinek azon a nyelven jelenik meg az oldal, amilyen nyelven működik a böngészője.

A második, hogy csinálhatsz egy egyedi html fájlt saját tartalommal pl. zászlókkal stb. Mivel a html hamarabb töltődik be, mint a php így a nyelvválasztó lesz a kezdőoldalad.

Hogy erre kifejezetten van-e bővítmény, azt nem tudom.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
11 éve 5 hónapja #1271 Írta: Immy
Immy válaszolt a következő témában: Frontpage nyelvválasztó
Az automatikus felismerés hogyan működik? A böngésző nyelvét figyeli, operációs rendszer nyelvét vagy esetleg a billentyűzet beviteli nyelvét figyeli?


Tehát ha egy index.html-t létrehozok a template mappába, akkor az fog betöltődni először? Vagy pontosan mi határozza meg, hogy index.html vagy index.php esetleg index2.php töltődjön be először? Valahol biztos lehet állítani, vagy rosszul gondolom?

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
11 éve 5 hónapja #1272 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Frontpage nyelvválasztó
Böngésző beállításaiból kiolvasható a nyelv pl. www.mybrowserinfo.com/

Szerver függő a sorrend, alapból .html .php stb. a sorrend.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
11 éve 5 hónapja #1273 Írta: kisgal
kisgal válaszolt a következő témában: Frontpage nyelvválasztó
Szia! Ezt egyébként, hogyan tudom leellenőrizni, hogy működik-e? Van kétnyelvű weblapom és elméletileg be van kacsolva a nyelvfelismerés böngésző alapon, de hogyan tudom tesztelni?

Balázs írta: Első gondolatom az volt, hogy felesleges mivel van automatikus nyelvfelismerés a Joomlában, így alapesetben mindenkinek azon a nyelven jelenik meg az oldal, amilyen nyelven működik a böngészője.

A második, hogy csinálhatsz egy egyedi html fájlt saját tartalommal pl. zászlókkal stb. Mivel a html hamarabb töltődik be, mint a php így a nyelvválasztó lesz a kezdőoldalad.

Hogy erre kifejezetten van-e bővítmény, azt nem tudom.

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!

Több
11 éve 5 hónapja #1275 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Frontpage nyelvválasztó
Böngésződben átállítod a nyelvet pl. angolra, vagy letöltesz egy kizárólag angol nyelvű böngészőt stb.

Ha bizalmas információt szeretnél közölni az adminokkal, akkor tedd az üzeneted tartalmát a [ confidential ][ /confidential ] címkék közé (szóközök nélkül).

Joomla! tanácsadás, oktatás, fejlesztés - joomlabs.hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisgal

Jelentkezz be, hogy te is részt vehess beszélgetésben!